5 gatime tradicionale për të festuar festën

Sezoni festiv është këtu përsëri, pasi filluam me muajin Sawan, dhe tani gratë hindu në pjesën më të madhe të Indisë veriore po përgatiten për të festuar Hariyali Teej. Festivali indian i festuar me shumë entuziazëm nga gratë e Rajasthan, Haryana, Uttar Pradesh, Madhya Pradesh dhe Bihar do të festohet më 31 korrik 2022. I gjithë muaji Shravan ose Sawan i kushtohet bashkimit të shenjtë të Zotit Shiva. Parvati. Gratë e martuara mblidhen së bashku dhe luten për jetën e tyre martesore dhe mirëqenien e përgjithshme. Në ditën e Hariyali Teej, ata gjithashtu zbukurohen bukur me sari jeshile dhe byzylykë jeshilë, të cilët janë ngjyrat e rëndësishme të festivalit. Gjithashtu, ata mblidhen dhe hipin në lëkundje dhe dëgjojnë përrallat e vjetra të Shivait dhe Parvatit. Në atë ditë, disa gra mbajnë edhe një agjërim ritual, ku abstenojnë nga ushqimi jo vegjetarian. Ata hanë një dietë të thjeshtë frutash. Pasi të përfundojë agjërimi, ata kënaqen me disa ushqime të shijshme si Ghevar, Mathri dhe Kachori. Dhe është një festë për ngrënësit.

E prisnit këtë, apo jo? Ghevar për Teej është i njëjtë me Son Papdi ose Kaju Katli për Diwali. Një huall mjalti në formë të rrumbullakët i zhytur në shurup sheqeri, Ghevar gjendet në çdo dyqan ëmbëlsirash rreth festivalit dhe shitet në numër të madh gjatë sezonit festiv. Por a e dini se mund ta bëni edhe në shtëpi? Kremi i gojës dhe sipërfaqja e arrave me siguri do t’ju bëjnë të mërziteni

“style=”height: 460px;”>

2. Mathri

Zakonisht është një nga ushqimet e para me të cilat femrat e ndërpresin agjërimin e Teej-it. Rostiçeri krokante dhe i krisur është si një biskotë e bërë me miell, ujë dhe një nuancë qimnoni. Natyra e kripur, mathris mund të bëhet gjithmonë sipas shijes së tyre duke shtuar lloje të ndryshme erëzash. Është një rostiçeri super i gjithanshëm për çajin, duke e bërë atë një përbërës të përsosur për t’u shtuar në çat, sabzis dhe më shumë. Mathri është një meze e lehtë, e lehtë për t’u mbajtur, të cilën mund ta shijoni sa herë që jeni në lëvizje. Ja një recetë e thjeshtë që mund ta provoni me raste.

“style=”height: 400px;”>

3. Mirchi Vada

Mirchi pakoras të stilit rajasthani, ky meze i lehtë përbëhet nga një mbushje me alo pikante dhe mbështillet në një brumë miell gram dhe skuqet deri në kafe të artë. Klikoni këtu për Recetën e Mathrit për Masala të shijshme. Kjo recetë ka spec djegës të kuq, fara karamele të zeza, shafran të Indisë, gjethe koriandër dhe më shumë.

“style=”height: 460px;”>

4. Bedmi Puri me patate

A është vërtet një festival një festival që nuk ka perime të plota për drekë? Kombinimi klasik i Bedmi Puri dhe Rasil nuk bën kurrë përshtypje dhe krijon një aferë të shijshme. Rasel Aloo, i bërë me erëza të zgjedhura si qimnon dhe koriandër në lëngun e domates, së bashku me poori të nxehtë dhe krokante është një trajtim i shijshëm që nuk mund t’i rezistoni. Klikoni këtu për një recetë të shpejtë dhe të lehtë të bërë me përbërës të thjeshtë.

“style=”height: 440px;”>

5. Dal Bati Çurma

Një festival në Rajasthan, asnjë festival pa këtë element kryesor Rajasthani! Dal Bati Churma është miell i shijshëm gram i skuqur në ghee dhe i shërbyer me thjerrëza. Kjo pjatë e thjeshtë Rajasthani pëlqehet shumë nga njerëzit në çdo festë dreke/darke. Klikoni këtu për recetën e plotë

“style=”height: 440px;”>

Festoni Teej me këto receta të shijshme dhe ndani përvojat tuaja me ne. Gëzuar Hariyali Teej!

Leave a Comment

Your email address will not be published.