5 fasule të shëndetshme për zemrën dhe mënyrat më të mira për t’i ngrënë ato

Qofshin të konservuara apo të thara, të ngrëna vetëm apo të shtuara në sallata apo supa, fasulet janë një burim i shkëlqyer proteinash dhe fibrash – dhe ato janë një nga shtesat më të mira për shëndetin e zemrës në vaktet tuaja.

Sipas Shoqatës Amerikane të Zemrës, ngrënia e fasuleve si pjesë e një diete të shëndetshme mund të ndihmojë në përmirësimin e kolesterolit të lartë në gjak, një shkak kryesor i sëmundjeve të zemrës. Pa yndyrën e ngopur që gjendet në disa produkte shtazore, mund t’ju mbajë të ndiheni të ngopur për më gjatë. Sipas hulumtimit nga Klinika Mayo, ndjenja e ngopur me më pak kalori mund të ndihmojë në humbjen e peshës dhe kontrollin e oreksit.

Fasulet janë gjithashtu të larta në minerale dhe fibra, dhe fibrat dhe proteinat e tyre janë treguar se ndihmojnë në uljen e presionit të gjakut në mënyrë natyrale. Një përfitim tjetër i të ngrënit të fasuleve është se ato janë të larta në kalium, natyrisht të ulëta në natrium dhe të pasura me kalcium.

Këto bishtajore të pasura me lëndë ushqyese bëjnë gjithashtu një proteinë të plotë kur kombinohen me kokrra. Udhëzimet më të fundit dietike nga Shoqata Amerikane e Zemrës rekomandojnë të hani 5 ons fasule në javë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.