4-Receta Vegjetarian Dole Whip me përbërës

Konsideroni këtë udhëzuesin tuaj për pjekje të shëndetshme. Shefat e kuzhinës Mia Rigden dhe Jenny Dorsey bashkohen për t’ju treguar se si të përgatisni disa nga produktet e pjekura të preferuara të mbushura me përbërës më të shëndetshëm dhe më të mirë pa e kursyer aromën. Shiko gjithcka

Le të jemi të sinqertë: Kush dëshiron të presë në një rradhë një orëshe nën diellin flakërues për të marrë një kamxhik të shtrenjtë Disneyland Dole kur ju mund ta bëni një të tillë në shtëpi? Herën e fundit që bëra rrugën time nga udhëtimi me lundrim në Jungle për në park, u pikëllova kur pashë radhën të mbështjellë si trupi i një pitoni (IYKYK) për një kohë pritjeje Dole Whip, e cila ishte krejtësisht jashtë diskutimit. Sado që doja të kënaqesha me këtë ëmbëlsirë tropikale super freskuese, kisha frikë se nëse do të më duhej të duroja një linjë tjetër të gjatë të Disney-t, do të hidhja një zemërim të plotë të shkaktuar nga nxehtësia para se të mund të kafshoja.

Mos me keqkupto. Creamy Dole Whip’s Patjetër Ia vlen të prisni, por po sikur të thoshim se nuk do të duhej të provonit durimin tuaj për të realizuar ëndrrat tuaja të shërbimit të butë të ananasit? Plus, a nuk dëshirojmë që të mund të shijonim këtë ëmbëlsirë ëndërrimtare gjatë gjithë vitit pa shpenzuar para në dorë për të paguar një tarifë të shtrenjtë hyrjeje për të hyrë në park?

Faleminderit, në episodin e fundit të Alt-Baking BootcampNutricionistja Mia Rigden, CNS, na tregon se si ta përgatisim këtë recetë Dole Whip pa qumësht me katër përbërës nga komoditeti i kuzhinës tuaj pa qëndruar në radhë për orë të tëra në një park argëtimi të ngarkuar. Mirupafshim, bileta të shtrenjta parku… Përshëndetje, ëmbëlsira më e mirë e verës!

Pse jemi të fiksuar pas kësaj recete Dole Whip

Më lejoni të jem i pari që do të them se nuk jeni kurrë shumë i vjetër për t’u kënaqur me trajtimet e stilit Disney si kjo recetë kremoze dhe ëndërrimtare e servirjes së butë Dole Whip. TBH, kontrollon të gjitha kutitë kur bëhet fjalë për ëmbëlsirën perfekte të verës: freskuese, me fruta dhe e mbushur me atmosferë parajsore tropikale. Kontrollo, kontrollo dhe kontrollo. Plus, përveç shijes si akullorja juaj e preferuar e fëmijërisë, ajo është bërë me vetëm katër përbërës dhe e mbushur me përfitime shëndetësore.

Si fillim, ky shërbim i shijshëm i butë është pa qumësht dhe mund të bëhet duke përdorur produkte tërësisht vegane. Dhe për atë kthesë ikonike si pushime në Havai, ai i shërben ananasit në dy mënyra – në formë lëngu dhe seksioni të ngrirë – për aromë maksimale të ëmbël-tartë dhe tropikale. Na besoni, nostalgjia do të fillojë menjëherë herën e parë që do ta lëpini. Plus, ananasi, i cili është burimi i vetëm i bromelainës dietike (një enzimë tretëse që shpërbërë ushqimin), është gjithashtu i njohur për përfitimet e tij hidratuese, shëndetin e zorrëve dhe mbështetjen e imunitetit. tl; Doktor? Kjo recetë e mbushur me ananas është fitimprurëse.

Sikur të mos mjaftonte kjo, ky trajtim ka një përbërës sekret që Rigden e shton për t’i dhënë një shije të veçantë dhe përfitime anti-inflamatore. Ndryshe nga receta tradicionale Dole Whip, ky version përfshin një copë të vogël xhenxhefili që shton gjallërinë dhe vepron si një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në reduktimin e inflamacionit, ënjtjes dhe dhimbjes. Na besoni: Aroma delikate e erëzave të xhenxhefilit shoqërohet në mënyrë të përkryer me tortën dhe ananasin e ëmbël. Së fundi, për të arritur atë konsistencë të përsosur të shërbimit të butë pa ndonjë pajisje fantastike për prodhimin e akullores, Rigden ndan këshillat e saj profesionale për ta bërë atë në shtëpi në episod.

Gati për t’u rreshtuar (ose mungesa e saj) për të gjetur ëmbëlsirën tuaj të re të preferuar? Gjeni recetën e plotë DIY Pa Dairy-Free Dole Whip në videon e mësipërme ndërsa ndiqni këto udhëzime përdorimi.

Receta Vegjetariane Dole Whip

Jep 2 porcione

material
1 filxhan akullore me vanilje vegane
2 gota copa ananasi të ngrira
3/4 filxhan lëng ananasi
1/2 inç lëvore xhenxhefili, e qëruar
Pika ananasi, për zbukurim (opsionale)

1. Vendosni akulloren me vanilje, lëngun e ananasit, copat e ananasit dhe xhenxhefilin në një blender. Përziejini me shpejtësi të lartë derisa të jetë e njëtrajtshme dhe kremoze.

2. E vendosim në frigorifer për 20 minuta në një enë të sigurt për ngrirje. Më pas, derdhni akulloren në një qese tubacioni për ta shtrydhur në një filxhan ose tas.

3. Zbukuroni me copa ananasi.

Leave a Comment

Your email address will not be published.