4 receta të pulave të pjekura në skarë Ekspertët shëndetësorë betohen për të zvogëluar belin 50

Kur bëhet fjalë për dietat e shëndetshme që mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë me kalimin e moshës, ngrënia e sasisë së duhur të proteinave është thelbësore – por zgjedhja e duhur. lloji Proteina është gjithashtu e rëndësishme. Ngarkimi i trupit tuaj me ushqime të skuqura ose mish të kuq mund të jetë i dëmshëm për qëllimet tuaja të humbjes së peshës, por për fat të mirë, ekziston një opsion i shëndetshëm proteinash që nuk do t’ju çojë kurrë në gabim: pulë e shijshme, me lëng të pjekur në skarë.

Ekspertët e shëndetit pajtohen se pula e pjekur në skarë është një element kryesor për t’u shtuar në dietën tuaj nëse po përpiqeni të humbni peshë: është e dobët, e pasur me proteina dhe shumë e gjithanshme. Nëse jeni duke kërkuar për recetat më të mira për të lundruar në udhëtimin tuaj të humbjes së peshës këtë verë, ne ju kemi mbuluar. Më poshtë janë 4 receta të miratuara nga ekspertët, të cilave patjetër do të dëshironi t’u riktheheni.

100+ lansimet më të mira të bukurisë 2022

Shutterstock

Pulë gëlqere e pjekur në skarë

Lisa Richards, nutricioniste dhe autore dietë me kandido, na tregon se receta e saj e pulës me gëlqere të pjekur në skarë është “një vakt i përsosur për këdo mbi moshën 50 vjeç”, duke vënë në dukje se të gjithë përbërësit kryesorë (hudhra, gëlqere dhe djegës) mund të ndihmojnë zorrët tuaja të qëndrojnë të shëndetshme. “Shëndeti i zorrëve është thelbësor në çdo fazë të jetës, por ndërsa plakemi, është e rëndësishme të përqendrohemi në këtë fushë të shëndetit tonë,” tha ai, duke shtuar se “shëndeti i duhur i zorrëve është holistik duke reduktuar inflamacionin dhe duke përmirësuar funksionin imunitar”. Do të ndihmojë në shëndet.” Nga ana tjetër, e gjithë kjo çon në shëndet më të madh dhe humbje më të shpejtë të peshës. Çfarë fitoreje! Kjo pulë e shijshme mund të përdoret si pjatë kryesore ose si mbushje sallate.

Përbërësit: Gjoksi i pulës, lime, hudhër, djegës, vaj ulliri, kripë dhe piper

recetë e plotë

Pesto pule Keto në skarë me sallatë kopshti

Isla Zair, Nutritionist, Blogger dhe Ekspert i të ushqyerit me bazë bimore ofron receta keto-miqësore për humbje peshe. Pula e saj Pesto e pjekur në skarë Keto përmban përbërës të shëndetshëm për zemrën dhe yndyrna të shëndetshme. Pasi të keni erëzuar gjoksin tuaj të pulës me kripë, piper dhe vaj ulliri dhe ta keni pjekur në skarë në mënyrë perfekte, thjesht vendoseni në furrë për 2-3 minuta për ta mbushur me djathë mocarela dhe pesto, udhëzon ajo. Për një sallatë të thjeshtë anash, përzieni së bashku rukolën, qepën e kuqe të prerë në feta, domatet qershi, uthullën e verës së bardhë dhe vajin e ullirit. yum!

materialGjoksi i pulës, kripë, piper, vaj ulliri, djathë mocarela, pesto, rukola, qepë e kuqe e prerë në feta, domate qershi, uthull verë e bardhë.

Sanduiç pule të pjekur në skarë me salcë Chimichurri

Nëse një sanduiç është më i stilit tuaj, Zaire ofron gjithashtu një opsion të shëndetshëm dhe miqësor për humbjen e peshës për këtë. “Ky sanduiç është super i shijshëm dhe ka vetëm 310 kalori”, thotë ajo. yum! Thjesht rregulloni pulën tuaj dhe piqeni në skarë për 3-4 minuta nga çdo anë ose derisa të gatuhet plotësisht. Më pas, “mblidhni zarzavatet tuaja në simite me susam me grurë të plotë, sipër me pulën tuaj të pjekur në skarë dhe grumbullojeni me qepë, speca të kuq të pjekur dhe salcë chimichurri”. tingëllon e shijshme!

material: Gjoks pule, zarzavate me gjethe, simite susam gruri integral, qepë, piper kajen, salcë chimichurri

Marinadë greke e pulës

Jessica Randhawa, kryekuzhinierja, krijuesja e recetave, fotografja dhe autorja e The Forked Spoon, jep shije mesdhetare me recetën e saj të marinadës greke të pulës. Ajo thotë se “sjell të gjitha shijet klasike greke në tryezën tuaj të kuzhinës”. Çfarë mund të dëshironi më shumë?! Falë mishit dhe perimeve të shëndetshme pa yndyrë, është një vakt i përsosur për humbje peshe që do të dëshironi ta hani përsëri dhe përsëri këtë verë – edhe më mirë, është e lehtë për t’u bërë me “vetëm një grusht përbërësish të freskët dhe të shëndetshëm”.

materiali: Vaj ulliri, lëng limoni dhe lëkurë, hudhër, barishte të freskëta, kripë, piper

recetë e plotë

Leave a Comment

Your email address will not be published.