4 korrik 2022 Enët anësore: Gjashtë receta të shijshme ushqimore që do të jenë shtesa perfekte për vaktin tuaj të shijshëm!

Pushimi i katër korrikut po i afrohet fundit dhe ju duhet të jeni në ethe festive përpara se të vijë dita e madhe. Qoftë një dhuratë që dëshironi t’ua dërgoni njerëzve tuaj të dashur apo pjata që dëshironi të përgatisni për të organizuar një darkë të shijshme; Është thelbësore që të filloni përgatitjet tuaja për ta bërë festën tuaj aq të ndritshme sa dëshironi të jetë! Ndërsa festoni Ditën e Pavarësisë Amerikane të hënën, më 4 korrik, këtu janë gjashtë pjata anësore që duhet të përgatisni për ta bërë vaktin tuaj të shijshëm pak më të shijshëm. Recetat e ëmbëlsirave për 4 korrik 2022: Nga luleshtrydhet patriotike te byreku me mollë me çedër, receta të thjeshta për të përfunduar darkën me një shënim të ëmbël!

Ndërsa hot dogët tradicionalë, hamburgerët dhe barbekju janë një domosdoshmëri për darkën tuaj, disa hell me perime ose sallatë të copëtuar mund t’i shtojnë një bukuri të shijshme vaktit tuaj dhe t’i bëjnë mysafirët tuaj të ndihen sikur janë të veçantë. Mos u shqetësoni, pjatat anësore që kemi krijuar për ju nuk do të marrin kohë të çmuar pushimesh, sepse janë të lehta për t’u përgatitur, por me shije të mrekullueshme. Merrni pak frymëzim nga këto receta më të mira të korrikut 2022 dhe shërbejini ato së bashku me vaktin tuaj të shijshëm. Gëzuar katër korrikun 2022: Urime për Ditën e Pavarësisë së SHBA-së dhe imazhe për kremtimin vjetor të kombit,

1. Qebapë me luleshtrydhe

Thjesht shtimi i një fruti të ëmbël si luleshtrydhet në një hell së bashku me disa kube ëmbëlsirash mund t’ju japë gëzimin që po kërkoni. Spërkateni me çokollatë të bardhë ose me qumësht dhe sillni ëmbëlsinë shumë të nevojshme në skarë.

Imazhi përfaqësues i qebapëve të ëmbëlsirave me luleshtrydhe (Kredia e fotografisë: Flickr)

2. Sallatë Caprese e kuqe, e bardhë dhe blu

Kombinimi juaj i personalizuar i tre ngjyrave mund të bëhet menjëherë me këtë sallatë të shijshme që ka një qershi të plotë sipër. Vishni një sallatë patriotike caprese me disa domate qershi, boronica dhe mocarela, të mbushura me uthull balsamike dhe vaj ulliri.

Imazhi përfaqësues i Sallatës Caprese të kuqe, të bardhë dhe blu (Kreditët e fotografive: Raw Pixel)

3. Fasule në stilin e fermës

Nëse po kërkoni diçka pikante për të gatuar për të afërmit tuaj, atëherë këto fasule mund të jenë zgjidhja perfekte për ju për të bërë diçka të lehtë, të shijshme dhe të shijshme. Çfarë kombinimi i mrekullueshëm i të ushqyerit të mbushur me shije!

Imazhi i Përfaqësuesit të Fasuleve të Ranch Style (Fotografia: Flickr)

4. Patate Romanoff

Shërbejini patatet tuaja në një stil të butë por të veçantë me pak djathë, salcë kosi, qepë të grirë dhe djathë çedër. Ky mund të jetë një shpëtim i minutës së fundit për të shoqëruar diçka të këndshme me pulën ose viçin tuaj të pjekur në skarë.

Imazhi i përfaqësuesit të patates Romanoff (Kredia e fotografisë: Flickr)

5. Sallatë me agrume me kokrra rukole

Festa juaj e kopshtit ka padyshim nevojë për pak ngjyrë dhe kjo sallatë me agrume mund të jetë gatimi më i mirë për të përshëndetur miqtë tuaj. Përzierja tantrike e manave me lëng, perimeve, agrumeve, bajameve dhe pak ujë me limon mund të freskojë mbrëmjen tuaj të këndshme.

Imazhi përfaqësues i sallatës së agrumeve të manaferrave (Foto: Flickr)

6. Sallatë me makarona meksikane

Si mund të na mungojnë makaronat kur flasim për pjatat anësore dhe fillestarët! Është koha për të shijuar disa makarona të gatuara me misër, fasule, zarzavate dhe domate. Mos harroni të shtoni pak salcë ferme në sallatën tuaj të shijshme meksikane.

Imazhi përfaqësues i sallatës me makarona meksikane (Kredia e fotografisë: Raw Pixel)

Jemi të sigurt që takimi juaj i darkës do të jetë i shkëlqyeshëm nëse i shërbeni këto pjata anësore të shijshme me çdo gjë që po përgatitni! Bëhuni një tradicionalist në modë duke shtuar këto artikuj ushqimore në menunë tuaj të përgatitur posaçërisht për verën dhe bëjeni ditën e katërt të korrikut 2022 të paharrueshëm.

(Historia e mësipërme u shfaq për herë të parë në 03 korrik 2022, më së voni 07:10 PM IST. Për më shumë lajme dhe përditësime mbi politikën, botën, sportin, argëtimin dhe stilin e jetës, hyni në faqen tonë të internetit latest.com).

Leave a Comment

Your email address will not be published.