30 recetat më të mira të prapanicës së derrit

Prapa mishi i derrit, i njohur edhe si prapanica e Bostonit, është një prerje kaq e shijshme dhe ekonomike e mishit. Ata janë një mënyrë e shkëlqyer për të ushqyer një turmë dhe mund të marrin një shumëllojshmëri shijesh.

ky koleksion i Receta për prapanicën e derrit Do të përfitoni sa më shumë nga pjekjet tuaja! Ai përfshin klasikët me të cilët jeni rritur, si dhe disa pjata unike etnike që duhet të provoni.

Ndryshe nga bërxollat, prapanica e derrit funksionon më mirë kur gatuhet pak dhe ngadalë. Qoftë i zier për një kohë të gjatë, i gatuar në tenxhere, apo i pjekur ngadalë, mishi shkrihet në gojën tuaj pas disa orësh.

Gatuani rrugën tuaj nëpër të gjitha këto receta të shijshme të prapanicës së derrit, të gjitha rezultojnë të shijshme!


Ne po fillojmë këtë listë të shijshme të recetave të prapanicës së derrit me cochon de latte (Deri i tërhequr Cajun)!

Kjo recetë me mish derri të tërhequr në stilin e Luizianës është e mrekullueshme, është bërë në një tenxhere me një përzierje erëzash të shkëlqyera dhe rezultati përfundimtar është shija e shijshme Cajun.

Ju mund ta shërbeni këtë Cochon de Lait të pabesueshëm në sanduiçe, taco, vakte me tas dhe shumë të tjera. Prandaj shijojeni këtë pjatë të shijshme…

merrni recetën


Kjo Verde djegëse është një recetë vërtet e shijshme dhe e lehtë që thjesht do t’ju pëlqejë! Shkrini mishin e derrit në gojë në salcën e shijshme pikante të domates.

Është e mrekullueshme për netët e dimrit, por është aq e shijshme sa do të dëshironi ta hani gjatë gjithë vitit…

merrni recetën


Parnil është një recetë tradicionale e mishit të derrit të pjekur nga Puerto Rikan që do të bëhet e preferuara e familjes.

Prapa mishi i derrit marinohet brenda natës në hudhra, barishte dhe erëza të tjera të mrekullueshme latine, dhe më pas piqet ngadalë për orë të tëra, derisa mishi të jetë i butë dhe lëkura të jetë tërësisht krokante dhe me shije.

Pernil zakonisht shërbehet si pjesë e festës së Krishtlindjes në Porto Riko.

merrni recetën


Shijoni këtë recetë derri Barbacoa Crockpot kur dëshironi një shije serioze meksikane në vaktin tuaj! Kjo recetë e mrekullueshme është jashtëzakonisht e butë, e lagësht dhe super lëng.

Bëni gatimet tuaja të preferuara meksikane si tacos, burritos, quesadillas dhe enchiladas më të shijshme me këtë mish derri Barbacoa…

merrni recetën


Bëni një Vindaloo tradicionale indiane të derrit nga komoditeti i kuzhinës tuaj! Kjo recetë është shumë e lehtë për t’u bërë me një shije pikante, të mprehtë dhe pak të ëmbël.

Kjo pjatë me erëza të përsosura do të jetë një superhit për të gjithë dashamirët e kerit dhe është një nga recetat tona të preferuara për prapanicën e Bostonit.

merrni recetën


Përgatitni në shtëpi karnita të denja për restorantet me këtë karnita krokante me gatim të ngadaltë!

Kjo recetë super e lehtë është mish derri i gatuar ngadalë në stilin meksikan me mish të marinuar në mënyrë perfekte, krokante, me lëng dhe të butë të vjeshtës.

Me siguri do t’i çojë tortillat, nachos ose quesadillat tuaja në nivelin tjetër të shijes. Ju duhet ta shtoni këtë recetë në repertorin tuaj.

Merrni recetën @ modproper


Dëshironi të gatuani ushqime me gatim të ngadaltë të aromatizuar me Azinë? Atëherë duhet të provoni këtë recetë aziatike me karamel të ngadaltë të derrit!

Ky mish derri i butë super i shijshëm kaurdiset në salca të ëmbla, të kripura dhe pikante aziatike me qumësht kokosi që e bëjnë këtë pjatë tepër të shijshme dhe të shijshme.

Kjo recetë Super Boston Butt është e mrekullueshme për të ushqyer një turmë.

Merrni recetën @ carlsbadcravings


Kjo recetë e derrit kalua është mënyra më e lehtë për të gatuar mish derri të stilit tradicional luau!

Duhen vetëm 3 përbërës dhe një tenxhere e ngadaltë për të bërë këtë mish derri të shijshëm dhe të shkrirë që do ta pëlqejë të gjithë.

Kjo është një pjatë super e shijshme për t’u shërbyer në ahengjet tuaja apo gatimet verore.

Merrni recetën @ Cookingclassy


Nëse jeni një person me zierje, kjo meny e derrit filipinas do të jetë receta juaj e re e preferuar! Është një zierje popullore e Filipineve.

I shijshëm, pikant dhe plot shije umami që e bëjnë këtë zierje kaq të shijshme dhe problematike. Bëjeni darkën tuaj të javës super komode dhe komode me këtë menu të shijshme të mishit të derrit…

merrni recetën


Tani, kjo recetë e shijshme Brunswick Stew është shumë e lehtë për t’u përgatitur dhe nuk kërkon shumë kohë për t’u përgatitur.

Do t’ju pëlqejë kjo zierje jugore që është e mbushur me mish të tymosur, perime dhe erëza të mrekullueshme, duke bërë një merak të përzemërt dhe të ngopshëm.

E përkryer për t’u shërbyer netët e dimrit, e gjithë familja juaj do ta shijojë atë.

merrni recetën


E keni provuar këtë recetë pa probleme me BBQ të derrit të tërhequr? Nëse jo, bëjeni tani, sepse ky BBQ Pulled Mik është tepër i shijshëm dhe i thjeshtë për t’u bërë!

Është i mbushur me Boston Butt me shije të mrekullueshme, i cili është krejtësisht i lagësht, i butë dhe i lehtë për t’u shkëputur, i hedhur në një salcë BBQ të bërë në shtëpi. yum!

Merrni recetën @ RecipeTinyats


Përgatitni mish derri të thjeshtë dhe të shijshëm me një recetë të pjekjes së derrit mahnitëse! Ky pjekje e ngadaltë në tenxhere është jashtëzakonisht e shijshme, duke krijuar një mish të lagësht dhe të shijshëm të vjeshtës, i cili bën ushqime të mrekullueshme.

Një recetë e mrekullueshme e thjeshtë që duhet ta provoni të gjithë.

Merrni recetën @ Addapinch


Përgatitni këtë pjatë tradicionale meksikane në tenxheren e menjëhershme dhe bëni një tingë derri të përzemërt dhe të shijshme në shtëpi!

Është e mbushur me përbërës të mahnitshëm dhe shije që shijojnë të pabesueshme me njëra-tjetrën. Kjo tingë e lehtë do t’i bëjë taco-t, enchiladat dhe shumë pjata të tjera super të shijshme…

Merrni recetën @eatingininstant


Është e zakonshme të gatuash mish derri në tenxhere të ngadaltë, por provo ta bësh në furrë me këtë recetë!

Ky mish derri i pjekur në furrë është i shijshëm jashtë kësaj bote dhe me erëzat e duhura të thata, shpërbëhet i butë.

Të gjithëve do t’ju pëlqejë ky mish derri i shijshëm i tërhequr, i cili shërbehet me simite ose sanduiçe të freskëta.

Merrni recetën @iamhomesteader


Të gjithë e pëlqejnë shijen e tymosur dhe të djegur dhe ky derri i tymosur është pikërisht ai!

Ky version i Caroline do të jetë një hit në familjen tuaj, pasi është jashtëzakonisht i shijshëm dhe jashtëzakonisht i lagësht dhe i butë.

Këtë verë, bëni këtë mish derri të tymosur dhe lërini përshtypjen e familjes dhe miqve tuaj.

Merrni Recetën @ houseofnasheats


Bëjeni darkën tuaj rutinë ekstra speciale me këtë recetë për shpatullat e derrit të zier me musht molle!

Është e mbushur me shije të bujshme si musht molle, mollë Granny Smith, qepë, hudhër, barishte, erëza dhe verë të bardhë. Kjo pjatë e shijshme dhe e shijshme me siguri do të pëlqehet nga të gjithë…

Merrni recetën @ Diethood


Ky djegës i ngadaltë i derrit me tenxhere është një parajsë e vërtetë! Kjo recetë tingëllon pak frikësuese, por është absolutisht e lehtë për t’u bërë dhe është e mbushur me të gjitha shijet dhe përbërësit tuaj të preferuar.

Me siguri do të kënaqë dëshirat tuaja për prapanicën e derrit krejtësisht të lagësht dhe të butë. Një vakt i mrekullueshëm për ato netë të ftohta që është super mbushëse dhe ngushëlluese.

Merrni recetën @thesaltymarshmallow


Trajtojeni familjen tuaj me ëmbëlsira të stilit të lartë dhe të shijshëm me këtë recetë vietnameze të derrit karamel!

Ky mish derri i gatuar ngadalë ka një lustër ngjitëse të ëmbël dhe të shijshme që e bën atë një pjatë super elegante. Me të vërtetë mahnit familjen tuaj me këtë mish derri karamel të mrekullueshëm…

Merrni recetën @ RecipeTinyats


Ja një recetë e shkëlqyer taco që është po aq e shijshme. Tokat e derrit të tërhequr janë bërë në mënyrë të mrekullueshme me prapanicë derri të tërhequr, salcë kremi nga gëlqereja dhe avokado.

Bëjini mbledhjet tuaja familjare më të veçanta duke i servirur këto tako derri të tërhequr.

Merrni recetën @vikalinka


Kjo është pjata më e mirë italiane që nuk dëshironi të humbisni! Derri i zier Ragu Pappardelle është bërë me përbërës të thjeshtë, por ka shije si një pjatë e shijshme restoranti italian.

Jepini familjes suaj një përvojë të shijshme duke bërë Ragu Pappardelle në shtëpi dhe shijoni…

Merrni recetën @ playwellwithbutter


A ju pëlqen ushqimi korean? Nëse po, atëherë provoni këtë Jeyuk Bolleum (Spiced Pork Bulgogi) dhe nuk do të zhgënjeheni!

Bëhet thjesht duke marinuar prapanicën e derrit në një salcë me bazë gochujang me pak hudhër dhe xhenxhefil, dhe më pas thjesht skuqet. Pjata juaj e famshme koreane është gati të cilën mund ta hani…

Merrni recetën @koreanbapsang


Jepini prapanicës tuaj të preferuar të Bostonit një shije kubaneze me këtë mish derri të marinuar me Mojo Kuban! Kjo recetë nuk është gjë tjetër veçse marinada heroike, e cila e bën këtë mish derri kaq të shijshëm dhe të shijshëm.

Thjesht shijoni këtë pjatë të mrekullueshme.

Merrni Recetën @ thefoodcharlatan


Trajtojeni veten dhe familjen tuaj me këtë sanduiç të lehtë dhe të shijshëm me simite derri të tërhequr.

Buka vietnameze është e mbushur me mish derri të shijshëm tavë të mbushur me perime turshi dhe salcë majo pikante Sriracha, duke e bërë këtë banh mi super të shijshme. Receta perfekte e sanduiçit të denjë për mall. Provoni…

Merrni recetën @ DelightfulPlate


Bëjeni ditën tuaj të lojës interesante dhe të shijshme me sanduiçe derri të tërhequr me balsamik me mjaltë!

Ky mish derri i shkrirë në gojë është thjesht i mrekullueshëm me salcë lakër dhe salcë BBQ në një simite. Shijojeni dhe shijoni…

Merrni recetën @ Joyfulhealthyeats


Jepini tacos tuaj një kthesë të shijshme me këtë Tacos Al Pastor! Kjo recetë befasuese e mbushur me shije të lëngshme, të tymosur, të lezetshme, të ëmbla dhe pikante.

Turshi i prapanicës së derrit është perfekt. Pra, bëni darkat tuaja të javës ose festat tuaja dinamike me këtë pastor tacos al…

Merrni recetën @jocooks


Transformoni mishin e derrit në tenxheren tuaj të ngadaltë në shijet e Mississippi-t dhe bëni këtë pjatë të shijshme!

Receta e lehtë është e mbushur me erëza për fermë, përzierje lëng mishi, gjalpë dhe speca pepperoncini, të cilat i japin këtij mishi një aromë të ndritshme dhe të mrekullueshme.

Ju mund të gatuani mijëra ushqime të preferuara me këtë mish derri të shijshëm të Mississippi, sepse është shumë i gjithanshëm.

Merrni recetën @ Spicesouternkitchen


Krijoni një vakt të paharrueshëm me këtë zierje derri meksikane. Kjo recetë e lehtë është e mbushur me shije dhe përbërësit tuaj të preferuar si mish derri, sallam dhe fasule.

Ju ndjeheni të lirë ta mbani këtë recetë miqësore me xhepin në koleksionin tuaj. Kur dëshironi ushqim rehati, bëni këtë zierje pikante meksikane me mish derri dhe sigurohuni që ta kënaqni.

Merrni recetën @jocooks


Pozole Rojo është një supë e mrekullueshme meksikane! Kjo recetë e stilit të lartë, ngushëlluese dhe tepër e shijshme është një tas shumë i gjallë i mirësisë.

Ka të gjitha shijet e varura në një kafshatë. Do të merrni komente të shkëlqyera për këtë supë ngushëlluese dhe mund ta bëni në 3 mënyra të ndryshme.

Merrni recetën @gimmesoven


Jepini familjes suaj një pjatë të Amerikës Latine me këtë recetë Sancocho! Kjo zierje me një tenxhere është e mbushur me shumë mish dhe perime.

E pasur dhe me shije, sancocho është e mrekullueshme për t’u shërbyer me oriz të bardhë ose gurë. vetëm argëtohu…

Merrni recetën @ Ka kuptim


Ne po e përfundojmë këtë listë emocionuese të recetave të prapanicës së derrit me këtë zierje të pasur me mish derri! Ju patjetër do ta shtoni këtë recetë në listën tuaj të ushqimeve më të mira dhe të preferuara të rehatisë.

Kjo zierje e mrekullueshme është e mbushur me një bazë domatesh me erëza dhe aromë të përkryer me qepë, hudhër, karrota, patate, patate të ëmbla, bizele dhe prapanicë derri.

Familja juaj do të bëhet e varur nga kjo zierje e pasur e derrit.

Merrni recetën @ smalltownwoman


Çfarë larmie e madhe recetash për prapanicën e derrit. Çojeni këtë pjesë të përballueshme të mishit në nivele të reja me këto receta të shkëlqyera!

Ruani ose pin këtë koleksion të recetave të shkëlqyera në mënyrë që të dini gjithmonë se ku ta gjeni. Dhe sigurohuni që të abonoheni në GypsyPlate, ne gjithmonë po krijojmë receta të reja të thjeshta për ju!

Shikoni këto koleksione të tjera të shkëlqyera recetash!
Receta e prerjes së derrit
Receta e mishit të derrit
Receta e mishit të derrit të bluar
Receta Chuck Roast
Receta për pulën
recetë me zierje

material

 • 4-5 lb prapanicë derri

 • 7-8 thelpinj hudhre, te grira holle

 • 2 lugë erëza kreole

 • 1 lugë paprika e tymosur

 • 2 lugë çaji kripë

 • 1 filxhan musht molle

 • 1 lugë gjelle salcë e nxehtë Louisiana

Udhëzimet

  1. Përziejini të gjithë përbërësit e thatë me hudhrën e grirë. Fërkojeni këtë përzierje tërësisht në të gjithë mishin e derrit.
  2. Shtoni mishin e derrit, me anën e yndyrës lart, në tenxhere të ngadaltë me musht molle. Shtoni salcën e nxehtë.
  3. Mbulojeni dhe ziejini në zjarr të ulët për rreth 8 orë, ose në temperaturë të lartë për 5 orë. (shih shënimin 1)
  4. Pasi të jetë zier, grijeni mishin me dy pirunë dhe lyejini mirë me salcën.

shënime

 1. Kohët e gatimit mund të ndryshojnë nëse përdorni një pjekje të madhe ose të vogël, prandaj sigurohuni që mishi i derrit të jetë i butë i pirunit.

E keni bërë këtë recetë?

Ju lutemi lini një koment në blog ose shpërndani një foto në Pinterest

Mos humbisni kurrë një recetë!

Bashkohuni me listën e postimeve të GipsyPlate dhe merrni receta të thjeshta për darkë të dorëzuara në kutinë tuaj postare. Nga ushqimi komod në shtëpi te kuzhinat ekzotike nga e gjithë bota.

Leave a Comment

Your email address will not be published.