30 receta të pulave pa gluten që do t’i pëlqejnë të gjithëve

Nuk po e ekzagjeroj, Të gjitha Këto Receta për pulën pa gluten Duke bërë një përpjekje! Qoftë pulë havajane, koreane apo mesdhetare, gjithçka ia vlen pula.

Nëse po kërkoni të lexoni një listë gjithëpërfshirëse të recetave më të mira të pulave pa gluten, atëherë jeni në vendin e duhur.

Dëshironi ta ruani këtë recetë? Shkruani emailin tuaj më poshtë dhe ne do ta dërgojmë recetën direkt në kutinë tuaj hyrëse!

Shënim: Kjo përmbajtje kërkon JavaScript.

30 receta për pulë pa gluten që do t'i pëlqejnë të gjithëve: pulë Teriyaki me qepë jeshile dhe susam në një tigan

Mund të jetë e vështirë të gjesh pjata të mira pule që nuk përmbajnë gluten, sepse shumë receta përdorin bukë kur përgatitin shpendët.

Por në këtë përmbledhje të recetës, do të gjeni një shumëllojshmëri të ideve të vakteve të përzemërta që nuk përmbajnë gluten.

Pavarësisht nëse jeni në një dietë të kufizuar ose thjesht po përpiqeni të vëzhgoni marrjen e grurit, me siguri do të gjeni recetën tuaj të ardhshme për darkën.

Nga recetat e tavës me fletë deri te supat dhe gjithçka ndërmjet tyre, kjo listë Receta për pulën pa gluten Do ta bëjë shumë më të lehtë përgatitjen e ushqimit.

Herën tjetër që do të tundoheni të porosisni ushqim me vete, bëjini vetes një nder dhe bëni këtë pulë të shëndetshme portokalli.

Çdo kafshatë do t’ju kujtojë ushqimin tuaj të preferuar lokal kinez, pa bukën e skuqur.

Jo vetëm që kjo recetë është pa gluten, por është gjithashtu pa qumësht, pa drithëra dhe paleo-miqësore!

Herën tjetër që ju nevojitet një vakt pa gluten dhe ushqyes për të shërbyer në një natë të ngarkuar jave, kjo është receta për ju.

Do ta pëlqeni këtë recetë krokante të pulës pa gluten që është e mbushur me shije të këndshme.

Ju mund të pyesni veten se si çdo kafshatë është kaq krokante; Ju mund të falënderoni bukën e bajameve për krijimin e një pamjeje të jashtme të freskët dhe pa gluten.

Kjo recetë e thjeshtë e pulës sigurisht që do t’ju kursejë kohë dhe energji gjatë sezonit të ngarkuar të shkollës.

Keni gjysmë ore për të gatuar diçka të mrekullueshme? Atëherë nuk mund ta mposhtni këtë pulë me mjaltë kineze pa gluten.

Dëshironi ta ruani këtë recetë? Shkruani emailin tuaj më poshtë dhe ne do ta dërgojmë recetën direkt në kutinë tuaj hyrëse!

Shënim: Kjo përmbajtje kërkon JavaScript.

Nuk do ta besoni se sa fruta janë të paketuara në një lustër mjalti. Nëse jeni adhurues i madh i kombinimit të shijes së ëmbël dhe të kripur, atëherë do t’ju pëlqejë kjo recetë.

Do ta pëlqeni këtë recetë me 5 përbërës për një darkë të thjeshtë të së dielës.

Çdo kafshatë pule e lagur shkrihet në gojën tuaj me butësi të shijshme.

Salca e mjaltit e derdhur sipër është qershia mbi tortë, duke krijuar një shije të paharrueshme për qiellzën tuaj.

Pula e ëmbël dhe e thartë është një nga produktet e mia të preferuara kineze. Dua të them, si mund ta mposhtni ëmbëlsinë krokante në çdo gërmim?

Nëse jeni duke ndjekur një dietë pa gluten dhe ende dëshironi të kënaqeni me ushqimin klasik të rehatisë, kjo recetë ju ka mbuluar.

Ju do të shijoni shijet e shijshme në çdo kafshatë, duke ju lënë të dëshironi një tjetër.

Herën tjetër që dëshironi diçka të ëmbël dhe të kripur për darkë, provoni këtë pulë Teriyaki.

Ju nuk mund ta mposhtni pulën e butë të larë në një salcë të mëndafshtë që do t’ju bëjë të kthehet koka.

Herën tjetër që të keni nevojë për një darkë të lehtë për të përgatitur, kjo recetë do të jetë një shpëtim për ju.

Është e vështirë të gjesh një recetë pule të skuqur pa gluten që ka shije si ajo e vërtetë; Ndonjëherë ato mund të jenë të thata dhe të zbardhura.

Ja ku hyn kjo recetë! Nuk do ta besoni se sa e këndshme bëhet çdo pickim.

Ju përdorni niseshte tapioke në vend të miellit për të bërë bukë krokante që shkrihet në gojë.

A mund ta besoni se duhen vetëm 20 minuta për ta bërë këtë pulë të shijshme të butë?

Çdo kafshatë është krokante nga jashtë dhe e butë nga brenda. Do t’ju pëlqejë sesi barishtet dhe erëzat përshkojnë pjesën e sipërme përmes llumit për të krijuar një ndjesi të këndshme në qiellzën tuaj.

Pjesa më e mirë është se mund ta gatuani këtë recetë për t’i bërë edhe më të lehta netët e javës. Thjesht prisni pulën në feta dhe përgatiteni brumin më vonë në mëngjes për të kursyer kohë.

Nëse ka një kombinim shijesh që më ka zgjuar gjithmonë interesin, është mustarda e mjaltit. Nuk mund të gjej një çift dinamik kaq të ëmbël dhe të lezetshëm që më loton gjithmonë gojën.

Nëse ndani këtë mendim, do t’i kushtoni vëmendje kësaj recete të pulës me mustardë mjaltë.

Në vetëm 15 minuta mund ta keni gati këtë pjatë pa gluten për darkën e javës. Si mund të jetë më mirë se kjo?

Kjo është me të vërtetë sallata e fundit e pulës që do të kënaqë shijet e shumë njerëzve.

Midis mollëve të prera në feta, bajameve, pulës dhe barishteve të freskëta, po shikoni një kafkë të përzemërt.

Jo vetëm që kjo recetë është pa gluten, por është gjithashtu pa qumësht dhe Whole30, kështu që mund të qetësoheni ndërsa ktheheni për disa sekonda.

Provoni këtë pulë krokante pa gluten herën tjetër që ju nevojitet një darkë e shpejtë dhe e lehtë.

I pastroni me zgjuarsi filetot me miell bajamesh dhe parmixhan për të krijuar një kore të shijshme pa gluten apo miell.

Në vetëm 30 minuta, mund të keni gati një darkë të shijshme të shëndetshme në tavolinë.

Herën tjetër që dëshironi të shijoni një ushqim komod të gatuar ngadalë, merrni një kthesë këtë tavë pule.

Kur e lini tenxheren e ngadaltë të bëjë pjesën më të madhe të punës, do t’ju pëlqejë sesi aroma e këndshme mbush shtëpinë tuaj.

Çdo gjemb është super i butë, me një aromë të ngrohtë që do të qetësojë shpirtin.

Kjo është një recetë pa gluten që nuk duhet humbur! Vetëm sigurohuni që të mos ketë gluten të fshehur në stok nëse jeni celiac ose intolerant ndaj glutenit.

Nëse keni nevojë për zgjidhjen perfekte për të shmangur të ftohtin në ditët e ftohta të dimrit, kjo supë ju mbulon.

Do t’ju pëlqejë kjo supë e përzemërt me petë pule e bërë në shtëpi. Çdo lugë do të mbulojë gojën tuaj me një shije ngushëlluese dhe qetësuese.

Provojeni këtë supë herën tjetër që dëshironi të kënaqeni me diçka ngushëlluese, ushqyese.

Nëse po kërkoni të rinovoni recetën tuaj tipike të pulës së skuqur, nuk mund të gaboni me këtë pulë me erëza koreane.

Do t’ju pëlqejë lëkura e njohur e freskët që ju kujton ushqimin klasik të rehatisë jugore, por me një kthesë pikante.

Duke shtuar piper kajene koreane, mund t’i shtoni kaq shumë shije kësaj pjate, duke e kthyer atë në një ushqim të shijshëm me gishta që është perfekt për t’u ndarë.

Nëse e doni pulën e skuqur, jeni në vendin e duhur.

Pula e skuqur e stilit Nashville ka shije të njëjtë me atë që do të porosisnit në KFC, përveç se ka shumë shije në çdo kafshatë.

Nëse e bëni këtë interpretim pa gluten, prisni që shijet pikante të tymit të kërcejnë në qiellzën tuaj sa herë që bëni chomp.

Edhe pse kjo recetë është e rëndë për nga përbërësit, patjetër që nuk do të pendoheni që ta bëni.

Në vetëm disa minuta, ju mund të gatuani një marinadë vrasëse që do ta kthejë pulën e mërzitshme në diçka të mahnitshme!

Do të bini në dashuri me butësinë e lëngshme në çdo kafshatë që përzihet mrekullisht me shijet e freskëta bimore.

Herën tjetër që do të organizoni një barbekju në oborrin e shtëpisë, bëni një nder mysafirëve tuaj dhe lani pulën tuaj të pjekur në skarë në këtë marinadë të këndshme.

Më pëlqejnë recetat me një tigan për lehtësinë dhe thjeshtësinë e tyre. Kur bëhet fjalë për pastrimin pas darkës, nuk mund ta mposhtni një recetë që kërkon vetëm disa receta.

Nëse e gjeni veten në të njëjtën varkë, provoni këtë pulë të pjekur dhe perime në një tigan.

Jo vetëm që jeni në gjendje të bëni këtë recetë të bukur për tavë me fletë me një sërë ngjyrash, por do të mahniteni nga shija krokante në çdo kafshatë.

Çdo gjë me Jerk Seasoning është një fitore në librin tim.

Nuk mund ta mposhtni vapën e ëmbël që vjen nga erëza e Xhamajkës. Për mua, mënyra më e mirë për të përdorur erëzat e tharta është me mish pule, që është pikërisht ajo që bën kjo recetë.

Herën tjetër që të keni kohë të lirë, ju lutemi përgatisni këtë pjatë të shijshme. Sythat tuaj të shijes do t’ju falënderojnë më vonë.

Pasi të keni futur dhëmbët në këto kofshët e pulës së gatuar, do të mendoni për këtë recetë gjatë gjithë kohës.

Pse, mund të pyesni? Kjo recetë ju tregon se si të bëni kofshët më të shijshme të pulës që janë krokante nga jashtë, të lëngshme nga brenda dhe të kalitura deri në perfeksion.

Ju nuk mund të bëni një grumbull të këtyre gjirit për një darkë të lehtë të javës.

Unë jam i gatshëm të argumentoj se mënyra më e mirë për të përgatitur shpendët është zierja e pulës.

Nuk jeni të bindur? Pastaj merrni këtë recetë për një rrotullim dhe shikoni vetë!

Pas një rrotullimi në brojler, këto gjokse pule dalin të karamelizuara bukur nga jashtë dhe të lagësht nga brenda.

Pas vetëm një piruni të këtij kerri të pulës së kokosit, goja juaj do të lotohet më shumë.

Ka vetëm diçka në stinën krokante të vjeshtës që më bën të dëshiroj rregullisht kerri. Nëse nuk mund të pajtoheni më shumë, pse të mos e trajtoni veten me këtë kerri hyjnor të pulës së kokosit?

Çdo kafshatë është pikante, e ëmbël dhe kaq e shijshme.

OK, sa e bukur duket kjo pulë havajane? Vetëm fotografia më loton gojën.

Nëse çmendeni për diçka të ëmbël dhe të kripur, atëherë shikoni këtë recetë të shijshme.

Kjo pulë është shumë e lehtë për tu rrahur! Thjesht hidheni në skarë dhe do të jetë gati për pak minuta. Është perfekt për darkat verore në oborrin e shtëpisë.

Çfarë ka më mirë se një recetë wok? Të cilat bashkohen në vetëm gjysmë ore!

Nuk do ta besoni se sa shije ofron kjo pulë mesdhetare. Pas vetëm një kafshimi, do të keni mall për këtë recetë përsëri dhe përsëri.

Nëse jeni duke kërkuar për një sallatë të mbushur me proteina për ditën tuaj, shikoni këtë recetë.

Çdo kafshatë e shijshme do t’ju ushqejë me përbërës të freskët dhe të shëndetshëm.

Provojeni këtë sallatë herën tjetër kur një valë të nxehti godet qytetin tuaj. Mes qiqrave dhe pulës, do t’ju pëlqejë sa mbushëse është.

Le të kthehemi te bazat me këtë pulë të bujshme me kripë dhe piper.

Do ta pëlqeni këtë pjatë klasike kineze, e cila ka sasinë e duhur të mprehtësisë në çdo kafshatë.

Për ata prej jush që nuk e dini, pula me kripë dhe piper është në thelb pulë e skuqur e përzier me pesë erëza kineze për të ngritur pjatën klasike.

Nëse jeni duke kërkuar për atë recetë perfekte verore pa gluten, jeni me fat. Këto Skewers greke pule me limon janë parajsë mbi një shkop.

Nuk do ta besoni sa freskuese ka çdo hell; Midis barishteve të freskëta, limonit të zi dhe tzatziki kremoz, kjo është një pjatë e shijshme.

Do të mahniteni nga ky gjoks pule i mbushur me spinaq.

Provoni këtë recetë herën tjetër që dëshironi të shtoni pak zarzavate në dietën e foshnjës tuaj. Asnjë fëmijë nuk do ta dijë kurrë se spinaqi fshihet nën djathërat e shkrirë.

Herën tjetër që do të dalin në shitje në dyqanin tuaj ushqimor lokal, merrni një grumbull të madh që të mund ta bëni këtë recetë të shijshme.

Jo vetëm që këto shkopinj pule janë tepër të lehta për t’u bërë, por do t’ju pëlqejë gjithashtu sa shije i jepet çdo kafshimi.

Nëse keni nevojë për një recetë të thjeshtë për t’u freskuar gjatë verës së nxehtë, shikoni këtë sallatë pule Thai.

Pjesa më e mirë është salca e shijshme e kikirikut që shkrihet në gjuhën tuaj me çdo pirun.

Pjesa më e mirë është se mund ta përgatisni lehtësisht këtë sallatë për drekat e natës së javës.

Ju nuk mund ta mposhtni thjeshtësinë e pulës, brokolit dhe orizit. Nëse ka një ushqim komod që është afër dhe i dashur për mua, kjo recetë zë vendin e parë.

Çdo përbërës funksionon aq mirë së bashku në këtë pjatë ushqyese. Herën tjetër që ju nevojitet një vakt i shpejtë për darkë, kjo recetë pa gluten do t’ju shërbejë mirë.

Receta për pulën pa gluten

Leave a Comment

Your email address will not be published.