3 mënyra për të lehtësuar ushqimin e rehatshëm dhe për të mbajtur faktorin e dëshirës

Foto me mirësjellje të Barilla

Ushqimet e rehatisë në përgjithësi nuk dihet se janë “të shëndetshme” – për shembull, ato që përmbajnë përbërës të skuqur, djathë dhe krem, dhe përbërës të tjerë të pasur. Dhe ndërsa interesi i konsumatorëve për ushqimet komode është rritur gjatë pandemisë – dhe ky interes është ende i lartë – shumë darkues mund të kërkojnë versione më të lehta të ushqimeve që i pëlqejnë më shumë. Në ditët e sotme, përkufizimet e konsumatorëve për atë që i bën ushqimet të shëndetshme përfshijnë më shumë sesa kalori ose gram yndyrë – ata janë të interesuar për përbërës natyralë, produkte të freskëta, proteina cilësore, alternativa me bazë bimore dhe më shumë. Për operatorët e shërbimeve ushqimore, mund të jetë e vështirë për t’u tërhequr nga një gamë e gjerë klientësh dhe mund të përfshijë të preferuarat që kënaqin turmën, si dhe artikuj që kërkojnë diçka të shëndetshme. Për fat të mirë, ka disa zgjidhje të thjeshta që operatorët mund të marrin në konsideratë. Këtu janë tre mënyra për të lehtësuar ushqimet e njohura të rehatisë – pa humbur shijen e shkëlqyer.

  1. shtoni më shumë perime

Një nga mënyrat më të lehta për të lehtësuar recetat e ushqimit komod është përfshirja e perimeve. I shton masë një pjate, kështu që madhësia e porcionit të çdo gjëje tjetër mund të qëndrojë e njëjtë ndërsa shtimi i brokolit, spinaqit, karotave dhe perimeve të tjera e mbush më shumë gjellën. Për tërheqje më të madhe, operatorët mund të zgjedhin të përfshijnë perime sezonale në pjata për të kapur darkat që kërkojnë prodhime të sezonit. Mendoni kungullin e verës, misrin e ëmbël dhe domatet; kunguj dimëror, brokoli dhe lakra jeshile në muajt e ftohtë; Dhe këpusni bizele dhe shparg në fillim të pranverës. Ju mund të shtoni perime pure si karota, kungull me gjalpë ose lulelakër në salcë për një qasje të “shëndetit të fshehtë”. Keni nevojë për frymëzim? Provoni të bëni karbonara me perime pranverore me thjerrëza të kuqe, ose shtoni kungull i njomë dhe misër në një pjatë me linguine dhe ushqim deti.

  1. Zgjidhni produktet e qumështit me pak yndyrë

Më pas, operatorët mund të zvogëlojnë përmbajtjen e yndyrës së një pjate — pa humbur faktorin e kënaqshmërisë — duke kaluar te djathi i skremuar pjesërisht ose qumështi roux dhe qumështi i plotë në vend të ajkës së trashë. Provoni mocarela të skremuar pjesërisht në lasagna ose gjysmë e gjysmë në një pjatë Alfredo. Duke shkëmbyer thjesht versione me pak yndyrë të përbërësve që konsumatorët tashmë i njohin dhe i duan, operatorët mund të kombinojnë shijen e pjatave klasike me tërheqjen e pjatave më të lehta. Provoni të përdorni djathë rikota me pak yndyrë në lazanja – restorantet nuk do ta bëjnë dallimin.

  1. Përdorni makarona me drithëra të plota, me bazë bimore ose me proteina të larta

Së fundi, për të rritur ushqimin e pjatave me makarona, operatorët mund të përdorin makarona që janë të larta në proteina, të bëra nga drithëra të plota ose të bëra nga bishtajore. Në ditët e sotme, ka opsione të disponueshme për pothuajse çdo nevojë diete, duke përfshirë makaronat! Pavarësisht nëse ngrënësit kanë nevojë për opsione pa gluten, nëse kërkojnë të rrisin përmbajtjen e proteinave në mënyrë që të qëndrojnë të ngopur për më gjatë ose duan të shtojnë më shumë perime në dietën e tyre, ekziston një produkt Barilla Pasta që është zgjidhja perfekte. Provoni makaronat me qiqra ose thjerrëza të kuqe—të disponueshme në forma të ndryshme si rotina, pene, spageti dhe më shumë. Për adhuruesit e proteinave, opsionet e Barilla’s Protein+™ ofrojnë 10 gram proteina për porcion dhe janë të disponueshme në shtatë madhësi, duke përfshirë penne rigat, rotini, spageti të holla dhe më shumë.

Dëshironi më shumë frymëzim për t’u lehtësuar dhe për t’i bërë ushqimet e rehatisë më ushqyese? Klikoni këtu për të parë një sërë recetash që ushqimoret me siguri do t’i pëlqejnë.

Ky postim është nga Barilla. sponsorizohet nga

Dëshironi lajmet e fundit në majë të gishtave tuaj?

klikoni këtu ose shkruani FSD Për të marrë sinjalizime me tekst nga (877) 281-7554 drejtor i shërbimit të ushqimit Dhe merrni lajmet dhe njohuritë që kanë rëndësi për operacionin tuaj.

Leave a Comment

Your email address will not be published.