23 receta ngushëlluese të supave të përshtatshme për humbje peshe këtë vjeshtë – Hani këtë

Si së shpejti Ndërsa moti bëhet më i freskët, unë dhe miqtë e mi gjithmonë luajmë për të ndarë një tenxhere të madhe supë. Kur mblidhemi për t’u takuar gjatë javës, bëjmë tenxhere të ndryshme supë që mund t’i ndajmë. djegës gjel deti, minestrone, kungull kremoz, tortilla pule – lista vazhdon. Dhe megjithëse na pëlqen ta lyejmë supën tonë me të gjitha llojet e shtesave dhe të zhysim feta buke të sapopjekura të pjekura në tasat tona, supa është ende një ushqim relativisht i shëndetshëm për t’u shijuar gjatë sezonit. Në fakt, ka shumë receta supash që mund të ndihmojnë edhe me qëllimet tuaja për humbje peshe – nëse kjo është diçka që po kërkoni.

Nga supat me gatim të ngadaltë deri te specat djegës të menjëhershëm dhe të preferuarat e restoranteve, këtu janë disa nga recetat më të mira të supave për të filluar këtë vjeshtë, të cilat madje mund t’ju ndihmojnë të humbni peshë. Pastaj, sigurohuni që të shikoni listën tonë të 100 recetave më të lehta për t’u përgatitur për një frymëzim edhe më të shëndetshëm të vakteve.

Kirsten Hickman / Ha këtë, jo atë!

Nuk ka asgjë si një petë klasike e pulës, veçanërisht kur tenxherja e ngadaltë e bën këtë recetë popullore dhjetë herë më të lehtë për t’u përgatitur.

Merrni recetën tonë për supë me petë pule me tenxhere.

Supë kubane me domate dhe fasule të zezë
Jason Donnelly

Nëse jeni adhurues i supës me fasule të zeza Panera, ju premtojmë se do t’ju pëlqejë ky version i shijshëm i bërë me domate dhe erëza kubane.

Merrni recetën tonë për supë me domate kubane dhe fasule të zezë.

Supë dhe bukë derri me djegës jeshil
Jason Donnelly

Përdorni mishin e mbetur të derrit me këtë supë djegëse jeshile të lehtë me gatim të ngadaltë të mbushur me fasule kanelini dhe fileto derri.

Merrni recetën tonë për supën e derrit me djegës jeshil.

Supë aziatike me petë viçi
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Ky është tasi juaj i preferuar i supës me petë me një ndryshim të shijshëm, i bërë me mish viçi pa dhjamë dhe petë japoneze udon.

Merrni recetën tonë për supën e përzemërt me petë aziatike.

Supë paleo franceze me qepë
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Supa franceze me qepë nuk është aq e pashëndetshme sa mendoni, veçanërisht kur bëni versionin tonë të shijshëm!

Merrni recetën tonë për supë franceze me qepë.

30 supë me rozmarinë me gjalpë të plotë
Posie Bryan / Hani këtë, jo atë!

Midis rozmarinës dhe kungujve me gjalpë, kjo supë është vakti i përsosur i të gjitha kohërave për t’u shijuar me miqtë. Ose edhe meze perfekte për festën tuaj të Falënderimeve!

Merrni recetën tonë për supën me kungull me rozmarinë.

djegës serioz pa gluten
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Mbani djegësin tuaj të dobët duke përdorur gjelin e detit të bluar dhe shumë fasule të bardha dhe pinto.

Merrni recetën tonë për djegësin e Turqisë.

supë e cekët
Bamirësi Berggraf

Një ndryshim argëtues në supën klasike franceze me qepë!

Merrni recetën tonë për supën me shallotë të pjekur me krutona Gorgonzola.

Minestrone e shëndetshme me Pesto
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Përdorni perimet e mbetura në frigorifer dhe përpiloni këtë recetë të supës minestrone! Mbusheni këtë me pesto barishtore dhe djathë parmixhano për një përfundim të sofistikuar në këtë supë të lehtë për t’u përgatitur.

Merrni recetën tonë për supën Minestrone.

Supë me lakër kungull
Redaktori ETNT

Shijoni perimet tuaja të preferuara të vjeshtës me këtë supë me kungull, së bashku me fibra të shtuara nga lulelakra dhe perime të tjera të shijshme!

Merrni recetën tonë për supë me kungull dhe lulelakër.

Supë me qofte Paleo
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Kjo supë klasike është e mbushur me qofte të yndyrshme dhe perime me supë që e bëjnë vaktin perfekt për humbje peshe.

Merrni recetën tonë për supë me qofte italiane.

Supë e shëndetshme me brokoli-çedër
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Shijoni këtë të preferuar klasik nga Panera, por një version më i shëndetshëm që mund t’ju ndihmojë të humbni peshë!

Merrni recetën tonë për supën me brokoli-çedër.

Supë e shëndetshme me patate të pjekura
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Patatet janë të pasura me fibra, të cilat ndihmojnë në humbjen e peshës, kështu që të shijoni një supë të përzemërt me patate të pjekura për drekë është një opsion i shkëlqyeshëm nëse po përpiqeni të humbni peshë.

Merrni recetën tonë për supë me patate të pjekura.

Supë me salsiçe italiane Paleo
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Kjo supë e përzemërt tingëllon si një pjatë makaronash, por ende qëndron në një supë yndyrore që pothuajse duket si gjëja e fundit që duhet të hani për të humbur peshë, por ju premtojmë, është ende një opsion i shëndetshëm!

Merrni recetën tonë për supë me salsiçe italiane.

supë e shëndetshme me bizele
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Kjo recetë përdor një proshutë të tymosur për një proteinë mbushëse që do t’ju mbajë të kënaqur për pjesën tjetër të ditës.

Merrni recetën tonë për supën me bizele të ndara.

supë tortilla me pak kalori
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Supë pikante tortilla në një ditë të ftohtë? Na numëro!

Merrni recetën tonë për supën Tortilla.

30 të tëra supë me kërpudha
Posie Bryan / Hani këtë, jo atë!

Kjo supë kremoze me kërpudha është në përputhje me Whole30 dhe pa qumësht!

Merrni recetën tonë për supë me kërpudha kremoze.

Whole30 Supë me zoodle me pulë në tenxhere
Posie Bryan / Hani këtë, jo atë!

Dëshironi të reduktoni marrjen e karbohidrateve? Kjo recetë zëvendëson petët me niseshte me “zoodles” me kungull i njomë pa kompromentuar shijen e supës tuaj të preferuar të pulës.

Merrni recetën tonë për supën me zoodle me pulë në tenxhere.

Dy kupa me Pasta Copycat Olive Garden Fagioli me majdanoz dhe djathë parmixhan
Kirsten Hickman / Ha këtë, jo atë!

Të fiksuar pas supës me pasta Fagioli të Olive Garden? Kjo recetë kopjuese zbërthen çdo element të një të preferuari klasik dhe e bën të lehtë për t’u bashkuar në shtëpi.

Merrni recetën tonë për Copycat Pasta Suup Fagioli: Receta nga Olive Garden.

Supë me lakër patate
Me mirësjellje të Almond Eater

Përdorni lakër jeshile të mbetur në frigorifer për të bërë këtë supë me patate dhe lakër jeshile! Kjo është receta perfekte e supës mbushëse për humbje peshe.

Merrni recetën tonë për supë me patate dhe lakër jeshile.

djegës i bardhë pule me agrume në dy tasa
Kirsten Hickman / Ha këtë, jo atë!

Në vend të djegës tipik me bazë domate, ky djegës i bardhë i pulës është kremoz pikant dhe i mbushur me përbërës të mirë për ju.

Merrni recetën tonë për djegësin me pulë të bardhë në tenxhere.

Tenxhere e menjëhershme Zuppa Toscana me thekon me spec të kuq në një tas
Kirsten Hickman / Ha këtë, jo atë!

Midis sallamit pikant dhe lëngut kremoz, kjo supë është një fitues i sigurt nëse jeni duke bërë supë për një turmë.

Merrni recetën tonë për tenxheren e menjëhershme Zuppa Toscana.

Supë me pulë në tenxhere dhe oriz me dy gota me bukë
Kirsten Hickman / Ha këtë, jo atë!

Kjo pjatë klasike bëhet edhe më e lehtë me këtë recetë të lehtë për t’u përgatitur me tenxhere të menjëhershme!

Merrni recetën tonë për supë me pulë me tenxhere dhe oriz.

Leave a Comment

Your email address will not be published.