21 Receta me salcë makaronash pa domate

Po kërkoni një recetë salce makaronash pa domate? Ne kemi shumë – 21 receta, për të qenë të saktë. Plus, ne kemi përmbledhur këshilla profesionale për të bërë petë tuaja të shijshme katori o’ pa domate.

Ne premtojmë, nuk ka asgjë të keqe me ju, Marinara. Ju jeni aty për ne kur kemi më shumë nevojë për ju: në pica, në tavë dhe sigurisht në majë të maleve të larta me makarona.

Ndonjëherë, megjithatë, ne ndjejmë nevojën për të qenë pak aventurierë, për të dalë atje dhe për të shijuar të gjitha shijet e botës. Ne kemi arritur në pikën ku ndihet e nevojshme të bëjmë një pushim dhe të eksplorojmë salcat që shkojnë përtej bazave të domates.

Pra, mos u trishto, Marinara. Nuk është lamtumirë, kaq gjatë tani për tani.

1. Desperation Spaghetti Carbonara

Carbonara e vërtetë nuk ka nevojë për krem.

Thjesht hidhni së bashku disa vezë, disa thelpinj hudhër dhe një grusht parmixhan në një salcë të mëndafshtë, ngjitëse për petë. Njerëzit karbonarë që duan pak nxehtësi shtesë mund të provojnë cacio e pepe.

2. Fettuccine Alfredo

Ah, plak i mirë Alfredo – çfarë do të ishte fetuccine pa të?

Salca prej kadifeje është mjaft e këndshme më vete mbi petë të gjata e të sheshta, ose mund ta përfundoni me kërpudha, mish pule ose shtesa të tjera që pëlqejnë kremin që dëshiron zemra juaj.

3. Makarona kremoze me sallam pule dhe brokoli

Kjo salcë e lehtë kremi parmixhani është pak më e lehtë se Alfredo dhe shoqërohet veçanërisht mirë me sallamin e pulës. Por ju mund të përdorni salcice pikante ose të buta sipas preferencës tuaj. Shtoni edhe pak hudhër për pak më shumë goditje.

Nëse po planifikoni të hani mbetjet, mund të dëshironi të bëni pak salcë shtesë dhe të rezervoni pak për t’i përzier ditën tjetër, pasi makaronat do t’i thithin brenda natës.

4. Makarona klasike dhe djathë

Ndoshta nuk kemi nevojë t’ju kujtojmë se ka një Mac dhe Cheese gjellë me makarona pa bazë domate par excellence,

Por në rast se keni harruar, është koha që të prezantoni veten me recetën më qesharake, më të lezetshme dhe më të këndshme nga të gjitha. (Dhe mos i humbisni këto tetë programe për të rrafshuar mac dhe djathë në kuti.)

5. Spageti kremoze me pule dhe kërpudha

Dëshira për një salcë tradicionale kremi me kërpudha? Bëhet shpejt nga e para dhe ngjitet në çdo fije spageti si një mantel saten.

6. Bucatini me salcë krem ​​proshutë

Kremi gjithashtu kombinohet në mënyrë të përkryer me proshutën dhe kjo salcë e thjeshtë do të shkojë me kënaqësi me çdo petë në qilarin tuaj. Përshëndetje, darka e re e preferuar e javës.

7. Gnocchi kungull me salcë kremi Fraiche të sherebelës

Lajthitë dhe sherebela bëjnë një çift mjaft magjik.

Arrat e pjekura sjellin një pasuri tokësore në këtë pjatë, ndërsa barishtet shtojnë nuanca aromatike, duke krijuar një martesë të sofistikuar shije dhe teksture—dhe kjo është përpara se të jeni gati për salcën e shijshme, të mëndafshtë kremi frache dhe makaronat e ëmbla natyrale të kungujve.

8. Spinaq Pesto Fusilli

Ju mund ta bëni këtë me pothuajse çdo pesto jeshile me gjethe. Dhe, mund ta rendisni si një stil të tërë salcë pa domate më vete.

Pestoja e spinaqit ndoshta qëndron si më e gjithanshme e tufës, megjithatë, me një aromë të butë që nuk do t’ju pushtojë me një mbingarkesë me zarzavate, siç bëjnë disa të tjerë.

Nëse nuk keni nevojë për pesto inspo, ne kemi përmbledhur disa ide për ju:

9. Spageti me perime të pjekura, arra pishe dhe ullinj

Një salcë super e trashë me perime të pjekura bëhet nga ullinj me kripë dhe parmixhan. Është e përkryer për përdorimin e kungujve të njomë dhe kungujve të tjerë të verës.

Ne kemi shtuar gjithashtu piper dhe qepë, por vërtet mund të përdorni çdo perime që dëshironi për të pjekur (dhe çfarëdo që është në sezon).

10. Makarona Poblano kungull me karkaleca dhe Baby Bok Choy

Kjo recetë është ideale për vjeshtën, por ndryshe nga latte-ja juaj, është ngopëse. origjinale Aroma e kungullit duhet të jetë sa më kremoze dhe sa më e ëmbël që të jetë e mundur. Piperi Poblano dhe djathi i dhisë shtojnë më shumë shtresa që e mbajnë atë të mos jetë e vetme, dhe erëzat e nxehta fillojnë gjithashtu.

11. Panxhari kremoz me arra dhe feta

Kjo salcë tronditëse rozë është bërë nga panxharët e pjekur në pure me hudhër, uthull vere të kuqe dhe krem ​​fraiche për ta mbajtur atë të mos bëhet shumë e ëmbël – plus fasulet e bardha të fshehura për përfitime të shtuara për trupin dhe ushqimin.

Arra të pjekura, feta dhe petë e koprës i mbulojmë, por nëse e keni, provojeni me djathë blu.

12. Kungull Butternut Pappardelle

Kjo përgatitje klasike e makaronave italiane shërbehet më së miri me një makarona delikate dhe të freskët që plotëson kube të buta të kungujve me gjalpë dhe salcë kremi. Biskotat e grimcuara Amaretti mund të duken si një garniturë e rastësishme, por në të vërtetë ato janë tradicionale (dhe të shijshme).

13. Basic Girlly Spageti

E përbërë tërësisht nga përbërës që me siguri i keni tashmë në qilar, aglio e olio – hudhra dhe makarona me vaj ulliri – është një pjatë të cilës do t’i riktheheni herë pas here sa herë që keni nevojë për një darkë të shpejtë.

14. Makarona për flokë me engjëll me Escarole dhe Vinaigrette me portokall gjaku

Shefja Stephanie Izzard e restorantit Chicago’s Girl and the Goat e vesh këtë tas të thjeshtë me makarona me një vinegrette portokalli të ndezur gjaku, e shtuar nga salca e peshkut dhe uthull malt.

Pjesë me lëng agrumesh, fëstëkë krokantë dhe zarzavate të përzemërta rrethojnë vaktin, i cili është po aq i freskët sa i freskët nga tenxherja.

15. Scallops Scalloped Me Limon dhe Vodka

Limoni i ndritshëm nxjerr gjithmonë lëngjet e një makaronaje bazë dhe ky emulsion i lehtë dhe i shijshëm dëshmon se salca e vodkës nuk përdor domate. Tarragoni i freskët shton një notë anise, dhe çdo peshk apo pulë do të ishte po aq i mirë sa fiston.

16. Makarona me karkaleca me majdanoz me limon

Kjo kthesë agrume ndan njësoj me karkalecat yje dhe vodka, por e mbyt tiganin me verë të bardhë.

Shton gjithashtu pak hudhër dhe speca të kuq për ngrohje, si dhe një dozë të shëndetshme majdanozi të freskët për të hequr të gjithë aromën në fund.

17. Linguine me molusqe dhe Chorizo

Mouçet janë të mbushura me një lloj salce. Thjesht jepini atyre një avull të shpejtë dhe lërini të lëshojnë lëngjet e tyre të gazuara – është ari i lëngshëm në një tenxhere.

Receta jonë shton edhe pak chorizo ​​për pak erëza, duke rezultuar në një vakt të lehtë surf dhe terren që praktikisht bashkohet.

18. Ragu i shpatullave të derrit të pjekur me qumësht me fetuccine të freskët

Një zierje mishi ka qëllime dy-për-një kur e përdorni për të mbushur makaronat: Ju merrni proteina të buta si pirun, si dhe një salcë thellësisht të shijshme që lidh të gjithë pjatën së bashku.

Përdorimi i qumështit si lëng për zierje mund të duket i çuditshëm, por është krejtësisht i shijshëm.

19. Orecchiette me salsiçe dhe brokoli Rabe

Ne do të lejojmë që kjo të zgjerojë përkufizimin e salcës (në rast se fjala ju përshkruan si diçka që pikon nga një lugë).

Megjithatë, kombinimi i sallamit të ëmbël italian, brokolit të hidhur këndshëm, hudhrës aromatike dhe thekoneve të specit të kuq pikant gatuhet në mjaft vaj ulliri për të formuar një shtresë të shkëlqyeshme që mban së bashku me ujin e gatimit të makaronave dhe djathin e grirë.

Mos i humbisni bukën e thekur me arra sipër!

20. Sallatë me petë me ton

Nuk ka ushqim deti të freskët? Tuna e konservuar është një shtesë çuditërisht e shijshme për një tas me petë, e përgatitur posaçërisht me një vinegrette të thjeshtë të frymëzuar nga japonezët me salcë soje, uthull vere orizi, mirin dhe vaj susami. (Nëse ju pëlqejnë, provoni edhe sardelet në makarona.)

Mos ngurroni ta përdorni me çdo petë që dëshironi dhe ngarkojeni me qepë të freskëta për t’i dhënë vërtet jetë.

21. Petë me gjalpë kikiriku që ndryshojnë jetën

Këto petë vegjetariane me gjalpë kikiriku nga Chia Picks bëjnë realitet një ëndërr darke 30-minutëshe. Një salcë kremoze plot me aromë arra përzihet me vetëm disa përbërës dhe më pas hidhet mbi petë orizi që gatuhen shpejt.

Leave a Comment

Your email address will not be published.