Month: August 2022

Programi i ri i dietës vegjetariane të udhëhequr nga mjeku ofron trajnime për përgatitjen e ushqimit në shkolla, spitale dhe burgje

Për të gjithë ata që duan që një dietë vegjetariane të jetë më e disponueshme në spitale, shkolla dhe burgje, një program i ri është këtu për të ndihmuar. Këtë vjeshtë, kuzhinieri vegjetarian, Dustin Harder, mikpritës i serisë së gatimit vegjetarian Vegjetarian Roadie—dhe organizata jofitimprurëse Komiteti i Mjekëve për Mjekësinë Përgjegjëse (PCRM) po bën turne …

Programi i ri i dietës vegjetariane të udhëhequr nga mjeku ofron trajnime për përgatitjen e ushqimit në shkolla, spitale dhe burgje Read More »

11 petët më të mira me pak karbohidrate për të blerë në 2022

limpido Gjyshet italiane mund të mos jenë dakord, por shpesh petë nuk është gjithmonë pjesa më e rëndësishme e një pjate makaronash. Shumë herë roli i petëve nuk është gjë tjetër veçse një kanal për një salcë të mirë, ndaj pse të mos zgjidhni një opsion më të shëndetshëm? Ndërsa ka përfitime të pafundme për …

11 petët më të mira me pak karbohidrate për të blerë në 2022 Read More »

Receta më e mirë e biskotave me mollë me karamel

Caitlin Bensel Një fetë nga këto biskota me mollë karamel dhe ju nuk mund të ktheheni kurrë në fruta në një shkop. Shija e mollëve përmirësohet falë mollëve të sapo grira dhe copave të thata të mollës në brumë. Qendrat e karamele karamele janë plotësisht të tulëzuara ndërsa biskotat piqen. Heroi sekret i kësaj recete? …

Receta më e mirë e biskotave me mollë me karamel Read More »

Ferry-Morse e mban kopshtin të rritet me rikthimin e linjës popullore Fall Plantings™. Biznesi

Norton, Mass.–(BUSINESS WIRE)–18 gusht 2022– Portofoli i Kompanisë Central Garden & Pet (NASDAQ:CENT) (NASDAQ:CENTA) dhe Ferry-Morse, kompania më e madhe në Amerikë e paketave të farave të kopshtarisë shtëpiake, po mirëpresin njësoj fillestarët dhe kopshtarët ekspertë që do të bashkohen. Sezoni i zgjatur i kopshtarisë me oferta të reja në koleksionin tuaj Fall Plantlings™. Me …

Ferry-Morse e mban kopshtin të rritet me rikthimin e linjës popullore Fall Plantings™. Biznesi Read More »

Provova Home Bistro, Një shërbim ushqimor me pretendime për cilësinë e restorantit

Kur unë për herë të parë. mësuar rreth bistro në shtëpi Disa vite më parë, shërbimi gustator ishte më i shtrenjti ndonjëherë shërbimi i dërgesës së ushqimit të gatshëm Me një vakt të vetëm për rreth 25 dollarë secili. Më erdhi rasti të provoja ushqimin dhe ishte vërtet i shijshëm, por siç prisja, me të …

Provova Home Bistro, Një shërbim ushqimor me pretendime për cilësinë e restorantit Read More »

Nga petullat me proteina me çokollatë te granola me lajthi: Tetë recetat tona më të mira vegjetariane të ditës!

Gati, Set, Recetë! Këtu janë recetat tona të publikuara së fundmi, të freskëta në një vend të përshtatshëm! Këto janë pjatat më të mira vegjetariane të ditës, dhe tashmë pjesë e mijëra recetave që kemi aplikacioni i përbindëshit të ushqimit, Recetat tona të fundit përfshijnë latte dhe petulla, kështu që nëse po kërkoni diçka të …

Nga petullat me proteina me çokollatë te granola me lajthi: Tetë recetat tona më të mira vegjetariane të ditës! Read More »

Si të gatuajmë pulë me zierje kafe xhamajkane

Dëshironi pjatën kryesore të përsosur për çdo ditë? Dëshironi një pjatë të mbushur me shije xhamajkane? atëherë ju duhet të provoni Xhamajka Pulë me zier kafe, Kur u rritëm, kishim Pulë xhamajkane me zierje Rregullisht. Receta e pulës me zierje kafe Tani një nga pjatat e mia të preferuara. Ndryshe nga shumica e recetave tradicionale …

Si të gatuajmë pulë me zierje kafe xhamajkane Read More »

Madhësia e pritshme e tregut global të ëmbëlsirave të ngrira jo të qumështit

NJU JORK, 18 gusht 2022 (Globe Newswire) — Reportlinker.com njoftoi publikimin e raportit “Analiza e tendencave të madhësisë, pjesës dhe industrisë së tregut global të ëmbëlsirave të ngrira jo-qumështore sipas llojit të raportit, kanalit të shpërndarjes, sipas rajonit Outlook dhe Parashikimi, 2022 – 2028” – https://www.reportlinker.com/p06315034/?utm_source=GNW Gjatë periudhës së lançimit, tendencat e socializimit, ndërgjegjja më …

Madhësia e pritshme e tregut global të ëmbëlsirave të ngrira jo të qumështit Read More »

Madhësia globale e tregut të ëmbëlsirave të ngrira jo të qumështit pritet të arrijë në 8.7 miliardë dollarë deri në vitin 2028, duke u rritur me një rritje tregu prej 8.5% CAGR gjatë periudhës së parashikimit.

lidhës i raportit Kërkesa për produkte po nxitet nga kalimi progresiv i konsumatorëve nga produktet e qumështit të ngrira në alternativat jo-bulmetore. Për shkak se dietat me bazë bimore janë të larta në proteina, të ulëta në kalori dhe mbështesin nivele të shëndetshme të kolesterolit, konsumatorët po i miratojnë ato në një numër më të …

Madhësia globale e tregut të ëmbëlsirave të ngrira jo të qumështit pritet të arrijë në 8.7 miliardë dollarë deri në vitin 2028, duke u rritur me një rritje tregu prej 8.5% CAGR gjatë periudhës së parashikimit. Read More »