Month: July 2022

Garuesit e My Kitchen Rules zbuluan për vitin 2022, bashkohen me gjyqtarët Nigella Lawson dhe Manu Fieldel

Shfaqja e preferuar e gatimit në Australi, My Kitchen Rules, është rikthyer për vitin 2022 – dhe ekipet e këtij viti janë zbuluar. Shfaqja është kthyer në recetën e saj origjinale fituese, me gjyqtarët Manu Fieldel dhe Nigella Lawson në një sezon krejt të ri premierë të dielën, 7 gusht në orën 19:00 në Channel …

Garuesit e My Kitchen Rules zbuluan për vitin 2022, bashkohen me gjyqtarët Nigella Lawson dhe Manu Fieldel Read More »

8 receta fantastike që i kthejnë ditët e verës në ditë sallate

Në ditët e nxehta të verës, ndonjëherë njeriu ndjen dëshirën për të përgatitur ose ngrënë një sallatë të ftohtë. Çdo lloj zarzavate – marule, lakër jeshile, spinaq – mund të kombinohet me çdo numër përbërësish në kuzhinën tuaj, duke përfshirë frutat, perimet, mishin ose makaronat, për të krijuar një vakt ushqyes dhe plot ngjyra. Natyrisht, …

8 receta fantastike që i kthejnë ditët e verës në ditë sallate Read More »

Duke e bërë botën një vend më të mirë, një recetë e ëmbël në një kohë

Malta duhet të ketë një ditë kushtuar ëmbëlsirave malteze, sipas pastiçierit Paul Fenech, i cili ka botuar një libër gatimi me receta tradicionale për të mbajtur gjallë trashëgiminë e kuzhinës lokale dhe festimet familjare. Ata që kanë kryqëzuar rrugët me Fennecin e dinë për pasionin e tij për ëmbëlsirat që ai gatuan, veçanërisht ato që …

Duke e bërë botën një vend më të mirë, një recetë e ëmbël në një kohë Read More »

Kalërimi nëpër rrethin e Wood County Park dhe shkrimi dhe recetat dhe më shumë në trokitje e sipër për gusht – BG Independent News

nga Wood County Park District wcparks.org/volunteer . Gjeni dhe regjistrohuni për mundësi vullnetare në Zbuloni Programet e Parkut dhe Mundësitë Rekreative në wcparks.org Gazetari i natyrës E shtunë, 6 gusht; 1-3 pasdite Ruajtja e Natyrës Sawyer Quarry, 26940 Lime City Road, Parisburg Ndaluni për mbledhjen mujore të Nature Journaling. Bashkohuni me natyralistë vullnetarë të çertifikuar …

Kalërimi nëpër rrethin e Wood County Park dhe shkrimi dhe recetat dhe më shumë në trokitje e sipër për gusht – BG Independent News Read More »

Pamje – Ushqimi është i mirë në Minesotën jugore | skena min jugore

Kur rasti ose disponimi kërkon një përmirësim përtej asaj thjesht rastësore, nuk është gjithmonë e lehtë të mendosh për vendin e duhur për të shkuar. Dhe në një fushë ku ka dukshëm më shumë veshje, sesa veshje, çfarë është saktësisht “ushqimi i mirë”? Ndoshta kjo do të thotë një vend me mbulesa tavoline dhe peceta …

Pamje – Ushqimi është i mirë në Minesotën jugore | skena min jugore Read More »

10 restorante vegane që duhet të provoni në Amsterdam

Ëndërroni një arratisje evropiane që përputhet me stilin tuaj të jetesës vegjetariane? Amsterdami është një destinacion i mrekullueshëm! Është një qytet ekologjik, progresiv dhe i lehtë për t’u lundruar, me shumë opsione të bazuara në bimë. Këtu është një listë e restoranteve tona të preferuara vegjetariane në Amsterdam! Ky restorant i shijshëm është shtëpia e …

10 restorante vegane që duhet të provoni në Amsterdam Read More »

Keralan Curry dhe Kulfi: Receta Indian Mango nga Sonal Veda | Ushqim Indian

INë kuzhinën indiane, mangot janë të shenjta. Presim me padurim frutin më të pjekur gjatë gjithë vitit, duke e shijuar nga fara në lëvozhgë. Ju do të gjeni shumë lëvdata për mango në Vedas dhe Ramayana të Valmiki, dy shkrime të hershme hindu, por historia më e lezetshme është ajo e Kamadevës, cupidit indian që …

Keralan Curry dhe Kulfi: Receta Indian Mango nga Sonal Veda | Ushqim Indian Read More »