Month: May 2022

11 restorante të shijshme për t’u provuar në Wichita

Wichita po fiton një reputacion për skenën e saj të shijshme të ushqimit, dhe për arsye të mirë. Një qendër kulturore, ju mund të hani nga e gjithë bota përmes kuzhinave të ndryshme lokale dhe ndërkombëtare të Wichita-s. Nga restorantet luksoze te restorantet familjare, ushqimi në Wichita është i shijshëm. Me gati 400 restorante, kamionë …

11 restorante të shijshme për t’u provuar në Wichita Read More »

Receta të tortës së akullit nga Tiktok që janë perfekte për verën

Torta me akull është ëmbëlsira perfekte për verën! Ëmbëlsirë pa pjekje është e shkëlqyeshme për ditët kur është shumë e nxehtë për të menduar të ndizni furrën tuaj – e lëre më të hani ëmbëlsira të nxehta. Tradicionalisht e bërë me shtresa kremi pana dhe biskota, torta me akull është një recetë e thjeshtë ëmbëlsire …

Receta të tortës së akullit nga Tiktok që janë perfekte për verën Read More »

Receta të tortës së akullit nga Tiktok që janë perfekte për verën

Torta me akull është ëmbëlsira perfekte për verën! Ëmbëlsirë pa pjekje është e shkëlqyeshme për ditët kur është shumë e nxehtë për të menduar të ndizni furrën tuaj – e lëre më të hani ëmbëlsira të nxehta. Tradicionalisht e bërë me shtresa kremi pana dhe biskota, torta me akull është një recetë e thjeshtë ëmbëlsire …

Receta të tortës së akullit nga Tiktok që janë perfekte për verën Read More »

Receta të tortës së akullit nga Tiktok që janë perfekte për verën

Torta me akull është ëmbëlsira perfekte për verën! Ëmbëlsirë pa pjekje është e shkëlqyeshme për ditët kur është shumë e nxehtë për të menduar të ndizni furrën tuaj – e lëre më të hani ëmbëlsira të nxehta. Tradicionalisht e bërë me shtresa kremi pana dhe biskota, torta me akull është një recetë e thjeshtë ëmbëlsire …

Receta të tortës së akullit nga Tiktok që janë perfekte për verën Read More »

Receta të tortës së akullit nga Tiktok që janë perfekte për verën

Torta me akull është ëmbëlsira perfekte për verën! Ëmbëlsirë pa pjekje është e shkëlqyeshme për ditët kur është shumë e nxehtë për të menduar të ndizni furrën tuaj – e lëre më të hani ëmbëlsira të nxehta. Tradicionalisht e bërë me shtresa kremi pana dhe biskota, torta me akull është një recetë e thjeshtë ëmbëlsire …

Receta të tortës së akullit nga Tiktok që janë perfekte për verën Read More »

Sipas pastiçierit, ky është enët e bukës për të cilën duhet të regjistroheni

tavë për kifle me kifle Getty Images Jeni duke parë tepsi, duke përzier tasat dhe pjatat e byrekut, duke paraqitur projektet e ardhshme të pjekjes. Pjekja e bukës me banane të dielën në mëngjes, përgatitja e biskotave me çokollatë në një pasdite dembel, duke përsosur koren tuaj të byrekut në një ditë me shi. Ëndërrimi …

Sipas pastiçierit, ky është enët e bukës për të cilën duhet të regjistroheni Read More »

Biskota me gjalpë kikiriku pa miell mund të jetë më e mirë se versioni i zakonshëm

Kjo është një recetë biskotash për verën. Ironikisht, e zbulova në seksionin e festave/kavanozëve të biskotave të “Ushqim i mirë i mirë: Gatim i ëmbël me pak yndyrë” (1993) nga Julie Rosso. Ai e quajti atë Peanut Butter Bites. Mendoj se ideja për më pak yndyrë se ëmbëlsirat e tjera të këndshme për pushime është …

Biskota me gjalpë kikiriku pa miell mund të jetë më e mirë se versioni i zakonshëm Read More »

Receta me çokollatë Crispy Treats pa qumësht

Pas testimit të tufave të ndryshme të Trajton me çokollatë Oreo Një dimër, më kishte mbetur kremi i marshmallow. Duke u ndjerë nostalgjik, thjesht bëra disa fjalë për një kënaqësi pas darkës. Shtrova pak krem ​​marshmallow në një krisur graham, shkriva pak çokollatë të zezë, lyeja në një tjetër krisur graham, i bëra pure të …

Receta me çokollatë Crispy Treats pa qumësht Read More »

Fituesi i Konkursit Studentor: Ëmbëlsirat e Tregut të Rrugës

Kjo pjesë është një nga 10 fituesit tanë Konkursi i Profilit 2022. Ju mund të gjeni më shumë këtu. Gauri GuptaAutori është 14 vjeç dhe shkon Katedralja dhe Shkolla John Conan në Mumbai, Indi. ëmbëlsirat e tregut të rrugës nga Gauri Gupta Në Mars 2020, India përjetoi valën e parë të COVID-19 dhe kaloi në …

Fituesi i Konkursit Studentor: Ëmbëlsirat e Tregut të Rrugës Read More »

Texas Baker ruan kulturën ukrainase përmes një koleksioni recetash

AUSTIN (KXAN) – Kur filloi pushtimi rus i Ukrainës më 24 shkurt, banorja e Austin Olga Kouseridi ishte në gjendje shoku. Një emigrant me rrënjë familjare në pjesën lindore të Ukrainës, ai e kaloi verën e fëmijërisë në Mariupol, një qytet i rrethuar nga Rusia dhe qendra e disa prej shkatërrimeve më të rënda në …

Texas Baker ruan kulturën ukrainase përmes një koleksioni recetash Read More »