Month: April 2022

Jeni 5 përbërës larg kësaj sallate gjeniale me salmon të tymosur dhe makarona me kopër

Shpesh kur e gjej veten në një rrugë gatimi, mendoj për recetat e mia të preferuara dhe përpiqem t’i paraqes ato kombinime shijesh në një mënyrë tjetër. Në pamje të parë, jam dakord që kjo këshillë tingëllon si një recetë për të bërë llojet e pjatave që dominonin në kishën e rinisë sime – supë …

Jeni 5 përbërës larg kësaj sallate gjeniale me salmon të tymosur dhe makarona me kopër Read More »

Dieta e Ramazanit: Balancimi i vakteve tuaja pas muajit të shenjtë

Këshilla për t’ju ndihmuar të shijoni vaktin tuaj të Bajramit pa ndonjë problem gastro foto skedari Publikuar: E shtunë, 30 Prill 2022, ora 23:55 Përditësimi i fundit: e shtunë, 30 prill 2022, ora 23:59 Shumë njerëz zgjedhin një mënyrë jetese të shëndetshme dhe zakone të ekuilibruara ushqimore pas Ramazanit. Pasi kjo molë e shenjtë jo …

Dieta e Ramazanit: Balancimi i vakteve tuaja pas muajit të shenjtë Read More »

Ree Drummond’s Strawberry Cheesecake Brownie është një ide e lehtë ëmbëlsirë

Ree Drummond u jep brownies një përmirësim me idenë e saj të shijshme të ëmbëlsirës së kombinuar me cheesecake dhe brownie. zonja drejtuese Ylli gjithashtu ka një shkurtore të dobishme për të bërë ëmbëlsirën në asnjë kohë – ajo përdor një përbërës të zakonshëm të blerë në dyqan. Ree Drummond | Ese Tyler/NBC/NBCU Foto Bank …

Ree Drummond’s Strawberry Cheesecake Brownie është një ide e lehtë ëmbëlsirë Read More »

5 mjetet më të mira për t’ju ndihmuar të përmirësoni lojën tuaj të drekës, sipas redaktorëve tanë

Disa thonë se mëngjesi është vakti më i mirë i ditës, ndërsa të tjerë e përqendrojnë vëmendjen te darka. Megjithatë, këtë javë në Salon Food, dreka merr çmimin kryesor. Ne po zhytemi në ese, mënyra dhe receta për drekën. E di që është e lehtë ta konsiderosh drekën si një paradë të pafund sallatash Sad …

5 mjetet më të mira për t’ju ndihmuar të përmirësoni lojën tuaj të drekës, sipas redaktorëve tanë Read More »

Ree Drummond pranon recetën “Knock My Socks Off” për makaronat e pulës së pjekur në skarë me borzilok limon

zonja drejtuese Star Ree Drummond pëlqen çdo makarona. Është një nga ushqimet e para që ajo ka pranuar hapur se e ka dashur si fëmijë dhe mbetet një ushqim rehati edhe sot e kësaj dite. Një nga shijet e saj të preferuara për t’u shtuar në pjatat e saj me makarona është limoni, i cili …

Ree Drummond pranon recetën “Knock My Socks Off” për makaronat e pulës së pjekur në skarë me borzilok limon Read More »

Çfarë blej për familjen time si blerës pa gluten në Aldi + FOTO

Një nga gjërat më të mëdha nga shpërngulja ime në Midwest ishte zbulimi i Aldit. Unë jam një nënë pa gluten. Whitney Sandoval Si një nënë pa gluten e tre fëmijëve të vegjël, blerja e ushqimeve të përballueshme mund të jetë një sfidë, por Aldi është e mbushur me versione ushqyese dhe të përballueshme të …

Çfarë blej për familjen time si blerës pa gluten në Aldi + FOTO Read More »

Recetat më të mira italiane të yllit të rrjetit ushqimor Valerie Bertinelli

Për personalitetin e Food Network, Valerie Bertinelli, kuzhina italiane është një specialitet. Italiano-amerikanja nxjerr nga kutia e kartës së recetave të besuara të familjes së saj dhe shton krijimet e saj në atë listë recetash. Këtu janë disa nga më të mirat e tij. Valerie Bertinelli | Nathan Congleton / NBC / NBCU Foto Bank …

Recetat më të mira italiane të yllit të rrjetit ushqimor Valerie Bertinelli Read More »

8 aplikacione dhe blogje për sallata për t’ju ndihmuar të mbani një mënyrë jetese të pastër të të ushqyerit

Kur mendoni për sallatën, me siguri imagjinoni një tas plot me marule. Një sallatë nuk është tërësisht një vakt për lepurushin tuaj; Është një vakt i lehtë, i shijshëm me përfitime të pafundme. Ngrënia e sallatave që përmbajnë më shumë se sa thjesht marule mund t’i sigurojë trupit tuaj antioksidantë dhe t’ju ndihmojë të mbani …

8 aplikacione dhe blogje për sallata për t’ju ndihmuar të mbani një mënyrë jetese të pastër të të ushqyerit Read More »