Month: March 2022

Receta për Mini Meatball Chicken Noodle Supë me perime: Një pamje e freskët e supës me petë pule | Supë

Kjo recetë e supës me qofte pule me perime është një pamje e re e supës klasike me petë pule me të cilën jemi rritur. Është aq e mirë sa duket! Nuk mund ta mposhtni dot kombinimin e mini qofteve të pjekura, makaronave, supës së pulës dhe perimeve! Kjo recetë e lehtë supe gjithashtu ngrin …

Receta për Mini Meatball Chicken Noodle Supë me perime: Një pamje e freskët e supës me petë pule | Supë Read More »

Majona e ëmbël e Hellman-it krijon frymëzim të shijshëm të recetave

New Hellmann’s Sweet Mayo, foto e siguruar nga Hellmann’s Koleksioni i Michelob Ultra Organic Seltzer Essentials Seltzer Evolves The Conversation nga Christine Strubl Krispy Kreme është e emocionuar për këtë rezultat Mars Madness nga Christine Strubl A keni shtuar ndonjëherë majonezë në recetën tuaj të tortës? Hellman’s Desert Mayo në bashkëpunim me Butterfinger është përzierja …

Majona e ëmbël e Hellman-it krijon frymëzim të shijshëm të recetave Read More »

Recetat e ëmbëlsirës së mangos së papjekur janë një fund i ëmbël për çdo vakt, me pak ose aspak sheqer të shtuar

Kupa e ëmbëlsirës me mango Koha aktive:15 min koha totale:15 minuta, plus të paktën 3 orë kohë ftohjeje Shërbimet:6 (rreth 3 gota) Koha aktive:15 min koha totale:15 minuta, plus të paktën 3 orë kohë ftohjeje Shërbimet:6 (rreth 3 gota) mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit Kjo ëmbëlsirë freskuese, e pa ëmbëlsuar ka të …

Recetat e ëmbëlsirës së mangos së papjekur janë një fund i ëmbël për çdo vakt, me pak ose aspak sheqer të shtuar Read More »

Si të bëni sallatën perfekte me makarona çdo herë: receta dhe këshilla

Për kuzhinierët me përvojë dhe fillestarët e kuzhinës, autori i librave të kuzhinës dhe nutricionisti Robin Miller e çon në bazat me receta të shkëlqyera, miqësore për familjen që ia vlen të përgatiten vazhdimisht. Robin Miller , Ekskluzive për rrjetin USA TODAY Çfarë mund të jetë më mirë se një makarona shumëngjyrëshe tapashje e hedhur …

Si të bëni sallatën perfekte me makarona çdo herë: receta dhe këshilla Read More »

Receta për makarona për mëngjes që përmbajnë tonelata proteina

bReckfast rut: (emër) Gjendja e të qenit i tepruar duke ngrënë në mënyrë të përsëritur të njëjtat tre gjëra për mëngjes. Me sinqeritet, ne e bëmë plotësisht këtë hyrje të veçantë të fjalorit, por kjo nuk e bën gjendjen tonë më pak reale. Nëse keni kaluar me biçikletë me kos, bukë të thekur me gjalpë …

Receta për makarona për mëngjes që përmbajnë tonelata proteina Read More »

Receta e makaronave për flokët e engjëjve – Si të bëni makarona për flokë me engjëll

do dickey Recetat e mira të makaronave janë ato që shohim gjithmonë në kutitë tona të recetave. Sigurisht, ziti i pjekur, spageti dhe qoftet janë dy të preferuarat klasike… por, ndonjëherë, është mirë t’i lehtësosh gjërat. Pikërisht këtu vjen në ndihmë Receta e Makaronave për Flokët e Engjëjve. E lehtë në teksturë dhe e shpejtë …

Receta e makaronave për flokët e engjëjve – Si të bëni makarona për flokë me engjëll Read More »

Kjo recetë për tigan me pulë dhe oriz shkon e guximshme me një kokë të plotë hudhër.

Pulë me hudhër të pjekur dhe oriz koha totale:35 minuta Shërbimet:4 koha totale:35 minuta Shërbimet:4 mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit Unë e konsideroj numrin e thelpinjve të hudhrës në listën e përbërësve të një recete si pikën kryesore. Nëse nuk jam duke testuar një recetë, në këtë rast e ndjek recetën siç …

Kjo recetë për tigan me pulë dhe oriz shkon e guximshme me një kokë të plotë hudhër. Read More »

Katajf, një ëmbëlsirë që e bën të ëmbël Ramazanin

Mohamed Ahmed Matour ka drejtuar Halwayat Al-Bustan, një nga pastiçeritë më të famshme në Ramallah në Bregun Perëndimor, që kur e mori atë nga babai i tij në 1994. Pjata të mëdha me ëmbëlsira, nga bakllava dhe kanfah te basbousa dhe kulaj, rreshtohen në dritare dhe raftet gjatë gjithë vitit. Por vjen Ramazani, bilanci i …

Katajf, një ëmbëlsirë që e bën të ëmbël Ramazanin Read More »

Nga Ramen Noodles te supa pikante Tom Yum, 10 receta për t’ju mbajtur në formë pas sëmundjes

Kur ndiheni nën mot, ngrënia e ushqimit të mirë dhe me vlera ushqyese mund të bëjë një ndryshim të madh. Pjatat e thjeshta, ngushëlluese, të tilla si supa, janë të preferuara në mesin e mbledhjeve, siç janë tavat ushqyese, ndërsa disa njerëz betohen për ushqimin me një goditje pikante kur ndihen të frenuar. Lëngjet janë …

Nga Ramen Noodles te supa pikante Tom Yum, 10 receta për t’ju mbajtur në formë pas sëmundjes Read More »

Receta e sallatës me spinaq me luleshtrydhe – Si të bëni sallatë me spinaq me luleshtrydhe

Will Dickey Thuaj jo perimeve të freskëta dhe ngjyrave të ndezura në këtë sallatë me spinaq me luleshtrydhe! Është e thjeshtë, e shijshme, elegante dhe e përkryer për drekë, apo edhe e mbushur me pulë të pjekur në skarë për darkë! Është një pjatë e përsosur dytësore për Pashkë, Ditën e Nënës, apo edhe paradrekë …

Receta e sallatës me spinaq me luleshtrydhe – Si të bëni sallatë me spinaq me luleshtrydhe Read More »