Month: February 2022

Supë escarole dhe qiqra me bukë të thekur me hudhër

Ky postim mund të përmbajë lidhje shoqëruese. Lexoni politikën time të zbulimit. Nëse jeni duke kërkuar për një supë vegjetariane të shëndetshme dhe të kënaqshme që është e shpejtë, e lirë dhe e lehtë, është supa Escarole dhe Chickpea. Supë escarole dhe qiqra Ju po më kërkoni për një recetë të re supe, kështu që …

Supë escarole dhe qiqra me bukë të thekur me hudhër Read More »

Zgjedhje të përzemërta që do të dëshironi të bëni çdo ditë

A ka mbaruar vërtet sezoni i supave? Është vakti i përsosur: është i nxehtë, i lehtë për t’u përgatitur dhe i shijshëm. Por nëse ende i përmbaheni bazave si petë e pulës, po humbisni. Ka disa receta supash serioze të shijshme për planetin që do t’ju mbajnë rehat për muajt e ardhshëm. Kur bëni një …

Zgjedhje të përzemërta që do të dëshironi të bëni çdo ditë Read More »

Receta më e mirë e makaronave Fagioli – Si të bëni makarona Fagioli

Will Dickey Nëse doni ushqim komod, ndaloni këtu! Pasta Fagioli ka ardhur në ndihmë. Nga të gjitha recetat më të kënaqshme të supës, kjo supë italiane (shqiptohet “makarona fah-jolie”) është një e shijshme dhe e lehtë e dallueshme. Ajo merr një pasuri të mprehtë nga përbërësi i saj yll i fasuleve të bardha të konservuara …

Receta më e mirë e makaronave Fagioli – Si të bëni makarona Fagioli Read More »

20 receta të shëndetshme të pulave për të humbur peshë – Hani këtë jo atë

Thjesht do të dalim dhe do të themi- tavat me fletë janë shpëtimtare. Lehtë për t’u përdorur, dhe gjithashtu të lehta për t’u ruajtur, tavat me fletë janë një ndryshim total i lojës. Dëshironi një darkë të shpejtë dhe të shëndetshme me një pastrim të thjeshtë? Thjesht copëtoni disa perime, marinoni pak pulë dhe hidhini …

20 receta të shëndetshme të pulave për të humbur peshë – Hani këtë jo atë Read More »

Makarona me kërpudha kremoze me proshutë

Unë koha totale: 30 Minuta Publikuar: 20 shkurt 2022Përditësuar: 17 mars 2022 Ky postim mund të përmbajë lidhje shoqëruese. Lexoni politikën tonë të zbulimit. Kjo makarona kremoze me kërpudha është e mrekullueshme me proshutë. Kërpudhat e skuqura, proshutë të kripur dhe petë të buta makarona hidhen në një salcë kremoze hudhre në vetëm 30 minuta …

Makarona me kërpudha kremoze me proshutë Read More »

8 receta për mish viçi të pjekur, pulë dhe perime

mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit Ndërsa jam i lumtur të ha ushqime të ziera në çdo kohë të vitit, ka diçka veçanërisht tërheqëse tek ato në dimër: mënyra se si ato ndihmojnë në ngrohjen e shtëpisë tuaj, aromën, teksturën që shkrihet në gojë. Dhe lëngu i shijshëm i gatimit është shoqërimi perfekt …

8 receta për mish viçi të pjekur, pulë dhe perime Read More »

Si të gatuani kofshët dhe të katërtat e pulës – Prerja më e mirë e shpendëve që mund të blini

mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit Kur zhvilloni një recetë të ardhshme për pulën e shtypur, thirra në Twitter Për të ditur se si njerëz të ndryshëm e përgatisin atë në kuzhinën e tyre. Pyeta për gjëra të tilla si perimet që përfshinin dhe çfarë pule preferonin të përdornin. Për këtë të fundit, …

Si të gatuani kofshët dhe të katërtat e pulës – Prerja më e mirë e shpendëve që mund të blini Read More »