Month: January 2022

20+ receta të thjeshta pule që zgjasin 15 minuta ose më pak – Hani këtë jo atë

A jam vetëm unë apo duket sikur nuk ka kurrë orë të mjaftueshme në ditë? Nëse nuk keni kohë, por ende dëshironi të bëni diçka të bërë në shtëpi (dhe të shijshme) për vaktin tuaj të ardhshëm, nuk jeni vetëm. Fatmirësisht, ne kemi disa zgjidhje të thjeshta për këtë problem – 21, për të qenë …

20+ receta të thjeshta pule që zgjasin 15 minuta ose më pak – Hani këtë jo atë Read More »

Receta të shpejta dhe të shëndetshme sallate

Për një kohë të gjatë, sallatat janë etiketuar të thjeshta dhe të mërzitshme. Megjithatë, me shpërthimin e kafeneve me ushqime të gjelbra dhe të papërpunuara, njerëzit po ngrohen me idenë e sallatave. Sallata nuk ka pse të jetë e butë gjatë gjithë kohës; Ato gjithashtu mund të jenë çmime të shkëlqyera. Zarzavate të freskëta, me …

Receta të shpejta dhe të shëndetshme sallate Read More »

5 videot më të mira të recetave të makaronave të Ree Drummond janë të preferuarat e grave Pioneer

Ka shumë pjata me makarona Pioneer Woman, por disa janë më të njohura se të tjerat. Këtu hyjnë videot e recetave të makaronave të Ree Drummond. Food Network ka përpiluar një listë me videot më të njohura të recetave nga shefat e famshëm. 1. Makarona dhe djathë Ree Drummond | Nathan Congleton/NBC/NBCU Foto Bank E …

5 videot më të mira të recetave të makaronave të Ree Drummond janë të preferuarat e grave Pioneer Read More »

Receta e supës me petë pule të Ina Garten është një klasik i lehtë i ushqimit komod

Supa me petë pule e Ina Garten është një ushqim i lehtë komod që do të dëshironi ta keni në repertorin tuaj. Contessa zbathur Ylli ka një hak të thjeshtë për shijen më të mirë në recetën e saj të shijshme të supës. Ina Garten | Mike Smith/NBCU Photo Bank/NBCUniversal nëpërmjet Getty Images nëpërmjet Getty …

Receta e supës me petë pule të Ina Garten është një klasik i lehtë i ushqimit komod Read More »

6 recetat tona më të shijshme të supave për t’ju mbajtur ngrohtë

Më pëlqejnë supat gjatë gjithë vitit, por dëshira ime për gota të pafundme me të gjitha gjërat e ngrohta dhe ngushëlluese me të vërtetë intensifikohet gjatë muajve të dimrit. Fatmirësisht, Salon Food ka një koleksion të pasur me receta supash nga të cilat mund të merrni frymëzim. Nga hakimet e vogla deri te modifikimi i …

6 recetat tona më të shijshme të supave për t’ju mbajtur ngrohtë Read More »

Çfarë na mësoi receta e supës e preferuar e Julia Child për artin e gatimit

Kur u transferova në “apartamentin tim të rritur”, një mik i dashur më dha një çantë të dobët me një dhuratë për ngrohjen e shtëpisë – një qiri lutjesh me fytyrën shkëlqyese të Julia Child, shenjtores mbrojtëse të kuzhinës. Ishte një mbyllje syri në edukimin tim në shkollën katolike dhe dëshira ime e përjetshme për …

Çfarë na mësoi receta e supës e preferuar e Julia Child për artin e gatimit Read More »

Provoni këto 7 supa me proteina të larta për humbje peshe këtë dimër

Përveç shijes së tij të mirë, ka shumë arsye pse na pëlqen të hamë supë. Supat janë të lehta për t’u tretur dhe shpesh veprojnë si shoqëruesi juaj i vetëm i vaktit kur sëmureni. Është e pashmangshme që kërkesa për supë të rritet në dimër, kur temperatura bie dhe trupi juaj dëshiron gjatë gjithë kohës …

Provoni këto 7 supa me proteina të larta për humbje peshe këtë dimër Read More »

15 receta të shëndetshme të salcës së makaronave

mike kopsht Makaronat nuk duhet të jenë një kënaqësi gjatë natës – në fakt, çdo pjatë me spageti mund të jetë pjesë e një diete ushqyese, të ekuilibruar dhe të shijshme. Me ndihmën e këtyre recetave të shëndetshme të salcës së makaronave, ju mund të plotësoni dëshirën tuaj të ardhshme për karbohidrate. Dhe Përmbushni qëllimet …

15 receta të shëndetshme të salcës së makaronave Read More »