Month: December 2021

Relaksohuni me këto 12 receta supash për dimër nga Arkivi i Star Tribune

Supë me oriz të egër në Minesota Në vitin 2019, Rick Nelson shkruan, “Supa e orizit të egër sigurisht që ka fituar vendin e saj si pjata jozyrtare, por që duhet të ketë-zyrtare të Minesotës”. Recetën e gjeni këtu. Supë polake me turshi dhe patate Ndërsa “ylli i supës” Pam Knutson përgatitet të tërhiqet nga …

Relaksohuni me këto 12 receta supash për dimër nga Arkivi i Star Tribune Read More »

Çojini makaronat e bëra vetë në nivelin tjetër me teknika të thjeshta që përdorin përbërës të thjeshtë

Sot, në treg ka një shumëllojshmëri “makaronash” për të akomoduar njerëzit me alergji ose intolerancë, si dhe vegjetarianët, veganët ose ata që thjesht kërkojnë opsione më të shëndetshme. Për njerëzit që janë alergjikë ndaj grurit, ka shumë makarona me drithëra integrale të bëra nga hikërror, misër, quinoa dhe oriz. Dhe për ata që nuk hanë …

Çojini makaronat e bëra vetë në nivelin tjetër me teknika të thjeshta që përdorin përbërës të thjeshtë Read More »

Receta më e mirë e spagetit Chipotle – Si të bëni spageti Chipotle

Babai im ishte tradicionalja përfundimtare “Unë marr proshutën, gruaja ime kujdeset për fëmijët” katolik romak. Ai kurrë nuk shkoi në kuzhinë, përveçse për të ngrënë ushqime… që u bë problem kur nëna ime u sëmur dhe duhej të kalonte shumicën e kohës në shtrat. Ata shpejt e kuptuan se ne fëmijët kemi nevojë për ushqim …

Receta më e mirë e spagetit Chipotle – Si të bëni spageti Chipotle Read More »

20 recetat më të mira të ëmbëlsirave me kadife të kuqe – ëmbëlsirë me biskota dhe ëmbëlsirë me kadife të kuqe

mike kopsht Kadifeja e kuqe filloi të tregohej në fillim të viteve 2000, kryesisht në formën e ëmbëlsirave të pasura dhe kekëve të vegjël që u shfaqën papritur në dritaren e çdo furre buke. Në rast se keni harruar disi të preferuarin tuaj Recetë me kadife të kuqe, Ne jemi këtu për t’ju kujtuar se …

20 recetat më të mira të ëmbëlsirave me kadife të kuqe – ëmbëlsirë me biskota dhe ëmbëlsirë me kadife të kuqe Read More »

25 Receta të Lehta Supe Vegjetariane – Receta të Përzemërta Supe Vegjetariane

Ndërsa temperaturat fillojnë të bien, ne po i ndërrojmë sallatat tona verore me një tas të ngrohtë me supë ngushëlluese. Por nëse po planifikoni të kërkoni më shumë opsione me bazë bimore, a po pyesni veten se ku mund të gjeni një recetë të shijshme supe vegjetariane, ne ju kemi mbuluar me tasat tanë me …

25 Receta të Lehta Supe Vegjetariane – Receta të Përzemërta Supe Vegjetariane Read More »

30 recetat më të mira të supave – Ide të lehta dhe të shijshme supe

mike kopsht Supa është gati! Edhe pse ka disa receta freskuese të supave për motin më të ngrohtë, muajt e ftohtë janë në fakt ato që ne mendojmë si sezoni i supave – koha e përsosur për t’u ngrohur me një tas të përzemërt me të mira. Pavarësisht nëse dëshironi supa të përzemërta ose jeni …

30 recetat më të mira të supave – Ide të lehta dhe të shijshme supe Read More »

Receta më e mirë e supës me misër kremoze – Si të bëni supë me misër

Kur fryn erë, bie borë dhe është lloji i ftohtë që të dhemb fytyra, çfarë dëshiron të bësh kur të kthehesh në shtëpi? Gjithçka që më duhet është një batanije e ngrohtë, PJ-të e mia të rehatshme dhe diçka e ngrohtë për të ngrënë. Megjithatë, nuk dua të jem në kuzhinë për të përgatitur darkën …

Receta më e mirë e supës me misër kremoze – Si të bëni supë me misër Read More »

Kjo është receta e pagabueshme e pulës së pjekur që duhet ta provoni

Të mos e quajmë “pulë fejese”. Le ta quajmë atë “pulë” sepse pula e pjekur është një nga vaktet më fleksibël dhe falës atje. Nuk është aq një recetë, por një kornizë, e cila mund të përshtatet për të përdorur përbërësit që keni në dorë. Dhe ndërkohë që nuk mund ta mposhtni komoditetin e një …

Kjo është receta e pagabueshme e pulës së pjekur që duhet ta provoni Read More »