Month: November 2021

Provoni recetën e supës me tortilla me pulë të Alex Drummond-it

Me Ditën e Falënderimeve pas nesh dhe Krishtlindjet afër, mund të nënkuptojë vetëm një gjë: Dimri po vjen! Në shumë pjesë të vendit, temperaturat e ftohta tashmë kanë mbërritur dhe një stuhi nuk është larg. Por mos kini frikë! Dimri është gjithashtu sezoni i supave, ose siç shprehet Alex Drummond, “SOUP SZN!” Ndërsa The Pioneer …

Provoni recetën e supës me tortilla me pulë të Alex Drummond-it Read More »

3 receta ëmbëlsirash për të bërë në shtëpi për pushime në Delaware

Adobe Stock | арина олбус Një kuzhinier ëmbëlsirash në Delaware, dy pronarë kafeneje në Newark dhe një nga punonjësit tanë ndajnë recetat e tyre të ëmbëlsirave pikërisht në kohë për pushime. Drew Tevis është një njohës i ëmbëlsirave. Shefi i ëmbëlsirave të korporatës për Sodel Concepts krijon ëmbëlsira unike për menutë e restoranteve dhe kur …

3 receta ëmbëlsirash për të bërë në shtëpi për pushime në Delaware Read More »

10 recetat më të mira të supave dhe zierjeve të “Gruaja Pioneer” e Ree Drummond

Ree Drummond di si të ushqejë një turmë. Shtëpia shpesh është e mbushur me fëmijë, miq, kauboj dhe mysafirë të tjerë të uritur. Ajo gjithashtu ka gjetur rregullisht një shtëpi të mbushur plot në The Mercantile në Pawuska, Oklahoma. Gjatë vjeshtës dhe dimrit, supat dhe zierjet e bollshme janë një nga mënyrat më të mira …

10 recetat më të mira të supave dhe zierjeve të “Gruaja Pioneer” e Ree Drummond Read More »

20 receta të supës me patate për të humbur peshë këtë vjeshtë

Është përsëri ajo kohë e vitit – ajri i freskët po ju kërkon të relaksoheni me një batanije dhe të shërbeni një filxhan të nxehtë supë me avull për një vakt të shijshëm dhe ushqyes. Nuk ka mënyrë më të mirë për t’u ngrohur dhe për të kënaqur urinë sesa me supë të përzemërt me …

20 receta të supës me patate për të humbur peshë këtë vjeshtë Read More »

15 receta ngushëlluese makaronash për humbje peshe këtë vjeshtë – Hani këtë, jo atë

E keni të vështirë t’i përmbaheni synimeve tuaja për shëndetin dhe humbjen e peshës sapo të vijë stina e vjeshtës dhe dimrit? Nëse e bëni këtë, sigurisht që nuk jeni vetëm. Në fakt, është vërtetuar se ndihemi më të uritur dhe kemi një dëshirë më intensive në këtë periudhë të vitit. Kjo e kombinuar me …

15 receta ngushëlluese makaronash për humbje peshe këtë vjeshtë – Hani këtë, jo atë Read More »

Receta e gjoksit të pulës së pjekur – Si të piqni gjoksin e pulës

Le ta pranojmë, gjokset e pulës janë vërtet të buta. Sidomos kur nuk ka lëkurë (dmth yndyrë dhe shije). Dhe gjokset e pulës së gatuar kanë një reputacion si edhe më keq! Kur nuk e lyeni në të gjithë sobën, ju mungon edhe cilësi. Nuk duhet të jetë kështu. Ka mënyra për ta bërë këtë …

Receta e gjoksit të pulës së pjekur – Si të piqni gjoksin e pulës Read More »

7 receta të shpejta supë dhe zierje për t’i bërë dhe ngrirë tani. Vetja juaj e ardhshme do t’ju falënderojë.

mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit Supat dhe zierjet e shpejta, të lehta dhe ushqyese nuk janë kurrë një ide e keqe. Në klimat më të ftohta, ato janë një nga vaktet e mia të preferuara. Plus, ato janë gjëja për t’u mbajtur në ngrirje për natën kur keni nevojë për darkë dhe …

7 receta të shpejta supë dhe zierje për t’i bërë dhe ngrirë tani. Vetja juaj e ardhshme do t’ju falënderojë. Read More »

Si të bëni recetën e makaronave të rastës xhamajkane-italiane të Kokomo

Kur restoranti pan-karaibe Kokomo u hap në Brooklyn në verën e vitit 2020, darkuesit fillimisht u befasuan kur gjetën në meny një picë me bukë të sheshtë të mbushur me makarona kremoze. Por nuk ishin thjesht makarona. Ishte makarona rasta, një pjatë me petë që takohen në Itali me Xhamajka, e mbushur me perime të …

Si të bëni recetën e makaronave të rastës xhamajkane-italiane të Kokomo Read More »