Month: October 2021

Ëmbëlsirat e harruara të festave që meritojnë një rikthim

Kur është koha për pjekjen e festave dhe përgatitjen e ëmbëlsirave, shumë prej nesh i kthehen të njëjtave receta të dashura çdo vit. Ne përgatisim pjata që janë po aq integrale për stinën si dekorimet dhe mbledhjet familjare. Ndoshta këto receta i kemi mësuar nga dikush që na do dhe kemi në plan t’ua përcjellim …

Ëmbëlsirat e harruara të festave që meritojnë një rikthim Read More »

10 receta qetësuese të supave për t’u çlodhur në vjeshtë

Supë e përzemërt me petë pule me garniturë majdanoz. getty Ndërsa temperaturat fillojnë të bien dhe vjeshta kthehet nga jeshile në një trazirë të kuqe, portokalli dhe të verdhë, është koha për të hequr fanelen dhe për t’u çlodhur me një tas të madh supë që do të qetësojë trupin dhe shpirtin tuaj. Nxehet. Pavarësisht …

10 receta qetësuese të supave për t’u çlodhur në vjeshtë Read More »

17 receta të pulave të pjekura perfekte për darkat e fundjavës—hani këtë jo atë

Nuk ka asgjë si pjekja e një pule të plotë me perime të përzemërta në një natë të ftohtë jave. Midis erëzave të shijshme, lëkurës së pulës krokante dhe perimeve me lëng, ky është me të vërtetë një nga ushqimet më magjike, ngushëlluese dhe rehati ndonjëherë. Kështu, ndërsa moti ftohet, ne priremi të shijojmë disa …

17 receta të pulave të pjekura perfekte për darkat e fundjavës—hani këtë jo atë Read More »

Pjata me makarona përmban 3 djathëra, por vetëm 283 kalori për racion

Darlene Zimmerman , Sistemi Shëndetësor Henry Ford Shënimi i redaktorit: Henry Ford Health System Ndërsa kaloni si një kontribues i ri në këtë rubrikë, shijoni këtë recetë të pjekjes së makaronave në tryezë të shëndetshme nga Arkivat e Shtypit të Lirë. Ndërsa vendosemi në sezonin komod të vjeshtës, zakonet e gatimit dhe preferencat ushqimore fillojnë …

Pjata me makarona përmban 3 djathëra, por vetëm 283 kalori për racion Read More »

Një recetë Thuppa për supën me petë pule me shije intensive nga Tibeti

Thukpa Koha aktive:Tridhjetë minuta koha totale:45 minuta Shërbimet:6 deri në 8 (bëjnë 12 gota supë) Koha aktive:Tridhjetë minuta koha totale:45 minuta Shërbimet:6 deri në 8 (bëjnë 12 gota supë) mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit Kjo recetë vjen nga ha me qejf Gazete. regjistrohu këtu Për të marrë një recetë darke të javës, …

Një recetë Thuppa për supën me petë pule me shije intensive nga Tibeti Read More »

10 Receta Ree Drummond të Miratuara të Menjëhershme të Supës me Potse Perfekte për Vjeshtën

pikat kryesore të artikullit Ree Drummond u bë e famshme me blogun e saj ‘Pioneer Woman’ Blogu i saj grumbulloi një sasi të çmendur recetash supe me tenxhere të menjëhershme që janë perfekte për vjeshtë. Këto janë 10 recetat e menjëhershme të supave me tenxhere që duam të bëjmë këtë vjeshtë Ree Drummond | Discovery …

10 Receta Ree Drummond të Miratuara të Menjëhershme të Supës me Potse Perfekte për Vjeshtën Read More »