Month: August 2021

5 recetat e preferuara të makaronave të “Baefoot Contessa” nga Ina Garten

Ina Garten tregon dhjetëra receta makaronash në të Contessa zbathur Cookbook dhe shfaqja e tij e suksesshme Food Network gjatë viteve. Por kush qëndron mbi të tjerët? Sipas Garten, këto janë pesë recetat e saj të preferuara të makaronave të të gjitha kohërave. Hoda Kotb, Ina Garten dhe Jenna Bush Hager në ‘Sot’ | Nathan …

5 recetat e preferuara të makaronave të “Baefoot Contessa” nga Ina Garten Read More »

Receta perfekte për sallatë me kavanoz Mason për Udhëtime Rrugore

Kur mendoj për momentet e mia që më ndryshojnë jetën, është një listë e shkurtër. Mundësia për të lëvizur jashtë vendit për herë të parë si nxënës i shkollës fillore. Mbajtja e binjakëve të mi të porsalindur si nënë për herë të parë. Dhe zbulimi i sallatave me kavanoza. Ju mund të qeshni (ose të …

Receta perfekte për sallatë me kavanoz Mason për Udhëtime Rrugore Read More »

Disa fansa e quajnë “të butë” recetën e makaronave me 1 tenxhere të Martha Stewart në salcë uji

Recetat e Martha Stewart janë të famshme në të gjithë Amerikën pasi ajo ka ndërtuar markën e saj të suksesshme falë këshillave të saj të pabesueshme për bërjen e shtëpisë. Fatkeqësisht, asnjë nga pjatat që ajo gatuan nuk është hit nga fansat. Ndërsa shumë i adhurojnë shumë recetat e saj të makaronave dhe këshillat e …

Disa fansa e quajnë “të butë” recetën e makaronave me 1 tenxhere të Martha Stewart në salcë uji Read More »

7 librat më të mirë të gatimit për sallatë: zarzavate, kokrra dhe më shumë

Ne përfshijmë produkte që mendojmë se janë të dobishme për lexuesit tanë. Nëse blini përmes lidhjes në këtë faqe, ne mund të fitojmë një komision të vogël. Këtu është procesi ynë. Po luftoni për të mbledhur sallata të shkëlqyera? Këto libra gatimi të përqendruara te sallata mund t’ju ndihmojnë t’i bëni sallatat përsëri emocionuese. Midis …

7 librat më të mirë të gatimit për sallatë: zarzavate, kokrra dhe më shumë Read More »

17 ëmbëlsirat më të mira hispanike për çdo festë

mike kopsht Nuk mungojnë ëmbëlsirat e shijshme hispanike për t’i shijuar, nga churros krokante, të pluhurosur me sheqer me kanellë te mihj të pasura, të mbushura me dulce de leche. Ne kemi përmbledhur recetat më të mira të ëmbëlsirave, recetave të biskotave, brumërave dhe më shumë për të kënaqur dhëmbët e ëmbël të të gjithëve, …

17 ëmbëlsirat më të mira hispanike për çdo festë Read More »

3 recetat e thjeshta të makaronave të Giada De Laurentiis për natën e javës janë gati në 30 minuta ose më pak

Giada De Laurentiis është mbretëresha e makaronave. Jo vetëm që ylli i Food Network di të bëjë spageti festive dhe miqësore për fëmijët, por ajo gjithashtu ka receta makaronash që bëjnë ushqime të lehta dhe të shpejta gjatë natës së javës. 1. Penne e Giada De Laurentiis me salcë kremi me karkaleca dhe barishte kërkon …

3 recetat e thjeshta të makaronave të Giada De Laurentiis për natën e javës janë gati në 30 minuta ose më pak Read More »

6 receta të lehta supash për t’u çlodhur në ditët me shi në vendet që keni humbur

Supa më e mirë për të bërë nuk është vetëm ajo që përdor receta të thjeshta, por edhe ju ngroh dhe kënaq oreksin. Sezoni i shirave që po ndodh në Singapor dhe pjesë të Malajzisë kërkon patjetër receta të thjeshta si supa. Çojeni atë në nivelin tjetër, pse të mos kujtoni udhëtimet tuaja të kaluara …

6 receta të lehta supash për t’u çlodhur në ditët me shi në vendet që keni humbur Read More »

15 recetat më të mira të sallatës me spinaq nga sallata me petë me oriz te luleshtrydhet dhe rikota

Sallata me spinaq mund t’ju bëjë të mendoni për një mani të ushqimit të shëndetshëm pa shije apo kreativitet. Por ato mund të jenë shumë më tepër se kaq – aroma tokësore, pak e hidhur e spinaqit mund t’i japë kënaqësi çdo sallate. Unë jam këtu për t’ju dhënë 15 ide të shijshme jo vetëm …

15 recetat më të mira të sallatës me spinaq nga sallata me petë me oriz te luleshtrydhet dhe rikota Read More »

Kjo recetë e makaronave pene ka të bëjë me domatet e freskëta.

Pena me salcë domate të freskët, spinaq dhe feta koha totale:Tridhjetë minuta Shërbimet:4 koha totale:Tridhjetë minuta Shërbimet:4 mbajtës i vendndodhjes kur ngarkohen veprimet e tekstit Një lexues në një nga bisedat tona të drejtpërdrejta në internet kohët e fundit na tha këtë: “Në një keqkomunikim masiv, domate të konservuara u përdorën për të bërë rizoto …

Kjo recetë e makaronave pene ka të bëjë me domatet e freskëta. Read More »

Recetat e ëmbëlsirave të shëndetshme që duam në Instagram

Publikuar më 17 gusht 2021 Përditësimi i fundit më 9 mars 2022 carrie havranecki Në Clean Plates, nuk do t’ju themi kurrë të mos hani ëmbëlsira. Në fund të fundit ne jemi njerëz. Dhe, duke qenë se ëmbëlsirat janë një nga lukset e vogla të jetës, ne besojmë fort në pjesëmarrjen. Por, kjo nuk do …

Recetat e ëmbëlsirave të shëndetshme që duam në Instagram Read More »