20 recetat më të mira të ëmbëlsirave me kadife të kuqe – ëmbëlsirë me biskota dhe ëmbëlsirë me kadife të kuqe

mike kopsht

Kadifeja e kuqe filloi të tregohej në fillim të viteve 2000, kryesisht në formën e ëmbëlsirave të pasura dhe kekëve të vegjël që u shfaqën papritur në dritaren e çdo furre buke. Në rast se keni harruar disi të preferuarin tuaj Recetë me kadife të kuqe, Ne jemi këtu për t’ju kujtuar se ato janë ende po aq të shijshme dhe çokollata dhe vanilja janë një mënyrë e shkëlqyer për të përzier gjërat.

Ngjyra në ëmbëlsirat e kuqe prej kadifeje vjen pjesërisht nga reaksioni kimik që ndodh kur uthulla dhe dhalli përzihen me pluhurin natyral të kakaos, pasi përbërësit acidikë nxjerrin pigmentin e kuq të kakaos. Megjithatë, ky reagim prodhon një ngjyrë të kuqe më të errët, më pak të gjallë se sa dëshironi, kështu që pak ngjyrosje ushqimore është e nevojshme për atë nuancë klasike, të kuqe rubin. Si një bonus, shtesat acidike ofrojnë një strukturë më të butë dhe me shije që është e përkryer për një mbresëlënëse ëmbëlsirat e Krishtlindjeve apo romantike Trajtimi i Shën Valentinit,

Një nga pjesët më të mira në lidhje me dhuratat Red Velvet është se ato shpesh mbulohen me një lloj të tillë Frosting me krem ​​djathi vanilje E cila e çon prosperitetin në nivelin tjetër. Seriozisht, çfarë ka më mirë se një ëmbëlsirë e ëmbël, paksa çokollatë me një krem ​​të trashë dhe kremoz?

Disa nga këto receta shtojnë shije të tjera, të tilla si biskota dhe krem, kanellë ose banane, për të balancuar kadifen e kuqe. Pavarësisht nëse keni pasur pauzë kadifeje të kuqe ose është një nga të preferuarat e shpeshta që keni dashur gjithmonë të piqni, këto janë recetat më të mira të kadifes së kuqe për të provuar këtë sezon.

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

4

Cupcakes klasike Red Velvet

5

Torta e preferuar e Zonjës së Parë Michelle Obama me kadife të kuqe

6

Biskota me kadife të kuqe rrudhat

7

Biskota Brenda Jashtë Red Velvet

9

Tortë me djathë me kadife të kuqe

10

Kafshimet e qumështit me kadife të kuqe

1 1

Brownies Oreo Velvet Red

12

Puding me banane me kadife të kuqe

Nuk është e lehtë të gjesh shije të reja që shkojnë mirë me pudingun me banane, kështu që përfshirja e tortës me kadife të kuqe dhe krem ​​djathi i shijshëm është një domosdoshmëri.

Merrni recetën nga Delish »

Gjeni ngjyrosjen më të koncentruar të ushqimit për të marrë ngjyrën më të mirë dhe më të ndritshme në këtë recetë të tortës Red Velvet.

Merrni recetën nga Delish »

14

Biskota Red Velvet dhe Bare Krem

15

Kuqe kadifeje Swirl Fudge

18

Rrotulla kanelle me kadife të kuqe

19

Sanduiç me akullore Red Velvet

20

Biskota e tepsisë Red Velvet

Kjo përmbajtje është krijuar dhe mirëmbajtur nga një palë e tretë dhe është importuar në këtë faqe për të ndihmuar përdoruesit të japin adresat e tyre të emailit. Mund të gjeni më shumë informacion në lidhje me këtë dhe gjëra të ngjashme në piano.io

Reklamim – Vazhdoni të lexoni më poshtë

Leave a Comment

Your email address will not be published.