20 receta argëtuese për makarona Fusilli (Darka të lehta)

Provoni këto receta për makarona Fusilli për një darkë argëtuese dhe plot! Nga pesto te alfredo te kremi i domates, këto receta fusilli janë gati për fitore!

Nëse jeni duke kërkuar për një formë makarona të gjithanshme, mos kërkoni më larg se fusilli. Me një qese të thjeshtë me këtë makarona në dorë, potencialet e shijshme të makaronave janë të pafundme.

Dëshironi ta ruani këtë recetë? Shkruani emailin tuaj më poshtë dhe ne do ta dërgojmë recetën direkt në kutinë tuaj hyrëse!

Shënim: Kjo përmbajtje kërkon JavaScript.

20 receta argëtuese për makarona Fusilli (Darkë e lehtë): Makarona Fusilli me domate dhe feta

Të nxehtë apo të ftohtë, ka një pjatë makarona fusilli për çdo kohë dhe çdo rast.

Shtoni në sallata, supa, pjekje dhe salca kremoze. Pavarësisht se si i hani këto petë argëtuese, të rrotulluara, ato gjithmonë godasin vendin.

Forma tapash e Fusilli është e përkryer për të mbajtur të gjitha llojet e salcave dhe shijeve të makaronave. Kjo do të thotë se çdo kafshatë është aq e shijshme sa mund të jetë. Jum.

nuk mund të presësh më? le të hyjmë në këto Receta e makaronave Fusilli,

Forma e mbështjellë e makaronave fusilli zbukuron çdo kafshatë të kësaj salce të shijshme mishi. Kjo është një recetë e shpejtë dhe e lehtë që mund ta keni në tryezë në më pak se 30 minuta.

Është vërtet kaq e lehtë. Kjo recetë përdor salcën e kavanozit për një shkurtore të shtuar. Thjesht aromatizoni me verë të kuqe, pak qepë dhe një spërkatje erëzash dhe do të shijojë tërësisht shtëpi.

Shërbejeni këtë vakt të shijshëm, të kënaqshëm dhe familjar për darkë sonte! Ju jeni të garantuar të keni pjata të pastra përreth.

Po kërkoni një drekë të lehtë verore? Ky fusilli a la caprese është një pjatë e shijshme, freskuese që mund ta shijoni të nxehtë ose të ftohtë.

Dhe gjithçka që ju nevojitet është një grusht përbërësish cilësorë. Mbani në dispozicion vaj ulliri ekstra të virgjër, hudhër të freskët, domate qershi, borzilok dhe mocarela.

Fusilli është forma perfekte e makaronave për këtë recetë. Forma e saj unike, tapash lejon që salca të ngjitet mirë në çdo kafshatë.

Shijoni një tas në nxehtësinë përvëluese. E shijshme!

Sallata sapo u bë shumë më emocionuese! Kjo sallatë italiane me makarona është një shpërthim plot shije, i freskët dhe shije.

Dëshironi ta ruani këtë recetë? Shkruani emailin tuaj më poshtë dhe ne do ta dërgojmë recetën direkt në kutinë tuaj hyrëse!

Shënim: Kjo përmbajtje kërkon JavaScript.

I mbushur me sallam të fortë, ullinj të zinj, domate dhe mocarela të butë. Ju mund të shtoni disa speca piquillo të pjekur në skarë ose speca të kuq të pjekur për një ëmbëlsi shtesë të ëmbël.

Një vinegrette italiane e bërë vetë lidh gjithçka së bashku. Ai shton një zierje të shijshme dhe një ngarkesë të tërë me hudhër.

Shërbejeni një vakt të shijshëm me këtë makarona pikante Fusilli me domate dhe krem! Nëse ju pëlqen vodka pene a la, do t’ju pëlqejë kjo më e lehtë, më pikante dhe më e lehtë për t’u marrë.

Sekreti i kësaj salce kremi nuk është tjetër veçse qumështi i kokosit me yndyrë të plotë. Nuk do ta merrni me mend kurrë, sepse kokosi nuk ka një shije të vetme. Vetëm lumturi e pastër kremoze.

Zhytuni në këtë makarona kremoze dhe ëndërrimtare me një salcë të shijshme kremi domate. Është qiellore.

Po kërkoni një pjatë makarona që do të kënaqë shpirtin? Mos kërkoni më larg se kjo makarona kremoze me hudhër fusilli.

Salca e hudhrës me gjalpë kadifeje, kremoze dhe e shijshme është për t’u vdekur. Është rehatia ushqyese që keni dëshiruar. më beso; Nuk mund të ngopem!

Nëse mund ta besoni, kjo recetë është edhe më e mirë se djathi mac n i bërë vetë. Është kaq e shijshme dhe kaq problematike.

Kjo makarona me Pesto djegëse të pjekur është gati në vetëm 15 minuta. Ky është një lajm i mirë për bletët e zëna që kanë nevojë për një vakt të shpejtë.

Pesto është lehtësisht një nga salcat më të thjeshta dhe më të shpejta të makaronave për t’u bërë. Mund të zihet në vetëm 5 minuta. Kjo pesto përdor piper të kuq të pjekur për një salcë të lehtë.

Hidhni në blender specat e kuq të pjekur, arrat e pishës, hudhrën, borzilokun dhe vajin e ullirit dhe pulsoni. E përziejmë me fusilin e zier, piper të zi dhe mocarelën e prerë në kubikë. vetëm kaq! kënaquni!

E mbushur me pulë, proshutë, makarona dhe perime të trasha, kjo sallatë me makarona është e mbushur me gjithçka që mund të dëshironi.

Të gjithë përbërësit e shijshëm e të freskët bashkohen me një salcë kremoze.

Kjo recetë është gjithashtu një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur mbetjet e mbetura. Keni mbetur pulë të pjekur? Hidhe brenda!

Si një përgatitje vaktesh për shkollë ose punë, ose si një shtesë e mishit BBQ, kjo sallatë me makarona është gjithmonë një hit.

Asgjë nuk godet si një tas me mac dhe djathë të mirë të vjetër. Është djathë i përzemërt, ngushëllues dhe oh shumë i shijshëm.

Ajo që e bën këtë recetë mac dhe djathë edhe më të mirë është bonusi i kungullit me gjalpë. Përgatit një pjatë makarona të shijshme, të shëndetshme dhe të shijshme, të cilës nuk mund t’i thuash jo.

Dhe ju nuk do të dëshironit! Një kafshatë dhe do të bini në parajsën kremoze, ëndërrimtare, të mbushur me djathë. *frymë*.

Nëse jeni duke kërkuar për një vakt të shijshëm vegjetarian, kjo pjekje me makarona me patëllxhanë të pjekur është receta për ju!

Është i ulët në yndyrë dhe i ngarkuar me të mira të shëndetshme. Copat e pjekura të patëllxhanëve hidhen në salcë domatesh dhe tonelata petë fusilli.

Hidhni sipër një sasi të madhe djathi dhe grijeni brenda. Sigurohuni që të përdorni patëllxhanë të fortë me lëkurë të shëndetshme dhe me shkëlqim. Cilësia bën të gjithë ndryshimin.

Kjo recetë e makaronave me Asparagus të Italisë Veriore është një version i shijshëm i një pjate popullore veneciane.

Asparagu është një përbërës i preferuar në kuzhinat veneciane në pranverë. Dhe bollëku i saj përdoret mirë në këtë pjatë me makarona fusilli të gjelbërta.

Djathi Robiola shkrihet bukur në salcën e përzier me asparagus. Kjo i jep një strukturë të mrekullueshme kremoze. Delizioso!

Festoni rrezet e diellit me makaronat primavera të kësaj vere. Kjo pjatë është e mbushur me domate të pjekura, kunguj të njomë dhe misër. Një odë e vërtetë për verën.

Edhe pse fjala “primavera” do të thotë pranverë në italisht, zakonisht i atribuohet makaronave me një kor perimesh të çdo stine. Pra, pse jo një perime verore?

Jo vetëm që ka shije të shijshme, por edhe duket e mrekullueshme. E gjitha falë një përzierjeje perimesh të mrekullueshme dhe shumëngjyrëshe. E kuqja, jeshile dhe e verdha vetëm bërtasin verën!

Nëse nuk keni kohë, mund ta piqni lehtësisht paraprakisht këtë makarona me angjinar me spinaq. Ngrihet mirë dhe mund të gatuhet edhe nga ngrirja.

Ky është një vakt i shijshëm vegjetarian që do ta pëlqejë e gjithë familja. Është kremoz, i butë dhe plot perime të shëndetshme.

Shërbejeni me pulë të pjekur në skarë, bukë me kore ose një sallatë të thjeshtë anësore.

Nuk mund të ngopeni mjaftueshëm me Chicken Alfredo? Provoni këtë brokoli pule Alfredo me makarona Fusilli.

Forma rrotulluese e petës jep atë salcë kremoze dhe të shijshme Alfredo që e doni shumë.

Pjesa më e mirë e kësaj recete është se sa e personalizueshme është. Kjo recetë kërkon një rotinë, por edhe fusilli funksionon.

Plus, nëse nuk keni pulë, mund ta ndërroni me karkaleca ose ndonjë proteinë që dëshironi.

Spinaqi, kërpudhat dhe kungull i njomë gjithashtu funksionojnë mirë në vend të brokolit. Pra, bëhuni kreativ dhe përdorni ato të mbetura!

Adhuruesit e kërpudhave do ta pëlqejnë absolutisht këtë makarona kremoze me kërpudha me një tenxhere. Është plot me kërpudha me butona Dhe kërpudha perle.

Jo vetëm që ky ushqim i shijshëm ka shijen më të mahnitshme, por është edhe tërësisht vegjetarian. E përkryer për ata që ndjekin një dietë me bazë bimore dhe me pak mish.

Të gjithë përbërësit hidhen në një tenxhere dhe zihen derisa të jenë al dente. kjo është gjithçka që ka për të!

Kjo sallatë greke me makarona është e mbushur me të gjitha shijet tuaja të preferuara mesdhetare.

Kastravecat, domatet qershi, qepët e kuqe, ullinjtë kalamata, makaronat fusilli dhe feta hidhen të gjitha në një salcë kremoze greke.

Çdo pickim është një shpërthim shije. Është shumë më mirë se sallata juaj e zakonshme anësore. Shërbejeni me suvlaki pule ose ndonjë mish apo peshk të pjekur në skarë. yum!

Po luftoni me çfarë të sillni në Barbecuen tuaj të verës së ardhshme? Provoni këtë Sallatë Makarona të Dashamirëve të Mishit.

Nuk do ta besoni se një sallatë mund të vjedhë shfaqjen në një Barbecue. Por një pjesë e sallatës së makaronave të kësaj dashamirës të mishit, dhe nuk do të keni asnjë dyshim se do të ndodhë!

Kjo sallatë është plot me sallam, sopressata, proshutë dhe proshutë. Me siguri do ta kthejë çdo dashnor të mishit në bukurinë e sallatës së makaronave.

Duke folur për adhuruesit e mishit, kjo supë italiane me qofte është supa e përzemërt, ngushëlluese dhe mishtore që ju nevojitet për t’u ngrohur.

Ditët e ftohta dhe me shi bëhen pak më të mira me një tas të madh të kësaj pjate të këndshme ëndrrash. Është thellësisht i pasur dhe super i kënaqshëm.

Këshillë e nxehtë: Përdorni domate të grimcuara për teksturën më të mirë!

Kjo salcë e thjeshtë e domates me kungull i njomë sipër makaronave fusilli është kaq e shpejtë dhe e lehtë. Mund të hani darkë në tavolinë në një kohë të shkurtër.

Kungull i njomë i freskët kalohet me qepë, hudhër dhe majdanoz të freskët. Më pas, gjithçka përzihet me një salcë marinara të shpejtë për një pjatë super të shijshme.

Shërbejeni për darkë dhe përgatituni që të gjithë t’ju kërkojnë për disa sekonda!

Ndonjëherë recetat më të thjeshta janë më të mirat. Dhe ky Fusilli al Pomodoro demonstron pikërisht këtë. Shija e pastër e domateve të pjekura është kaq freskuese dhe e shijshme.

E përkryer për muajt e nxehtë të verës, kjo pjatë e lehtë makarona është e lehtë dhe e lehtë për t’u përgatitur. Duhen vetëm 35 minuta për ta rrahur.

Gjithçka ka të bëjë me përbërësit e freskët! Është e rëndësishme të bëni vetë salcën tuaj të domates nga e para për të vlerësuar shijen e thellë.

Nuk mund të zgjidhni mes tavës me ton apo sallatës Nicoise? Shijoni shijen e mrekullueshme të të dy pjatave në këtë makarona me ton mesdhetare!

Është i mbushur me ton të konservuar, domate të freskëta, kaperi, qepë të kuqe, djathë mocarela dhe ullinj Kalamata.

E servirur e nxehtë ose e ftohtë, kjo pjatë makarona është një shtesë e shkëlqyer për përgatitjen dhe drekat e paketuara. Jum.

Receta e makaronave Fusilli

Leave a Comment

Your email address will not be published.