17 receta për supë kremoze për vjeshtë dhe dimër

Supa të pasura dhe të përzemërta për të kuruar sëmundjen që keni – dhe në të vërtetë nuk përmbajnë të gjitha krem.

A ka ndonjë gjë më të përsosur se një tas supë në avull për t’ju bërë të fortë në një ditë (ose natë) dimri? Ndoshta, nëse e bëni një supë kremoze. Ne duam një lëng të mirë me petë, por kur shtoni krem, ose thjesht një strukturë kremoze, në përzierje, faktori i ushqimit të rehatisë rritet. Këto receta të supave kremoze nuk shkojnë as në territorin e zierjes apo të supës, por ato do t’ju ngrohin dhe do t’ju lënë plotësisht të kënaqur, pa marrë parasysh sa të tymosura dhe të ngrira.

1. Domate të pjekura, qiqra dhe supë Swiss Chard

Kjo përdredhje e supës me domate sjell qimnon, kajen dhe specin erëzash për nota veçanërisht ngrohëse, plus qiqra për peshë dhe chard për një theks të gjelbër të ushqyeshëm (por mund të përdorni edhe fjongo të zezë nëse e keni). Mund të përdoret). Një vezë e zier opsionale sipër e bën strukturën ekstra dekadente pa asnjë krem. Merrni recetën tonë të supës me domate të pjekura, qiqra dhe drizë zvicerane.

2. Krem supë me kërpudha

Një ushqim klasik komod, kremi i bërë në shtëpi me supë me kërpudha është shumë më i mirë se çdo gjë nga një kanaçe, dhe vështirë se është më e vështirë. Ne përdorim kremin e freskët dhe porcinë të thatë për të thelluar aromën e tokës, umami. Merrni recetën tonë të supës me krem ​​me kërpudha. (Dhe konsideroni dollinë e djathit blu që noton sipër.)

3. Supë me kopër me patate të ëmbël me krem ​​xhenxhefili

Një tas i bollshëm me supë me patate të ëmbël shpëton nga të qenit me një notë sipër tortës, salcë kosi të mbushur me xhenxhefil ose krem, së bashku me anise aromatike dhe xhenxhefil të freskët turshi. Merrni recetën tonë të supës me anise me patate të ëmbël me krem ​​xhenxhefili.

4. Supë me hudhër të pjekur dhe zarzavate të tymosur

Zarzavatet e përzemërta nënvlerësohen në supë, por ja një mënyrë tjetër për të shijuar kombinimin e kënaqshëm. Tre koka hudhra të pjekura shtojnë aromën e tokës, por të ëmbël, ndërsa paprika e tymosur sjell një tjetër notë basi dhe supa është kremoze falë patateve të pjekura. Ju mund të përdorni çdo jeshile të fortë që ju pëlqen, por ne jemi veçanërisht të dhënë pas lakrës së sheshtë. Merrni recetën tonë të supës me hudhër të pjekur dhe zarzavate të tymosur.

5. Cote d’Azur Cure-Të gjitha supë

Nëse e doni vërtet hudhrën, kjo supë e mëndafshtë nga Dori Greenspan e lejon atë të shkëlqejë me ndërhyrje minimale. E përshkruar nga autori si versioni amerikan i supës së pulës në Provence, është mirë nëse jeni të ftohur, por duhet ta hani edhe kur të jeni të shëndetshëm. Është i pasuruar me parmixhan dhe të verdha veze (deri në gjashtë në total); Mund të përdorni të bardhat e mbetura të vezëve për shkumën e çokollatës. Merrni recetën tonë të supës kremoze franceze me hudhër.

6. Supë Mulligatawny Turqisë

Në SHBA, mund të jetë e vërtetë që shpesh bëhet me gjelin e detit të Ditës së Falënderimeve (dhe ndoshta edhe më mirë i njohur si referenca “Seinfeld”), por supa e gjelit të detit ka tendencë të jetë shumë pikante, duke e bërë atë më të njohurën e nëntorit. Vlen një vështrim jashtë. Dhe nëse nuk keni gjelin e detit, mund të përdorni lehtësisht pulën. Pak qumësht kokosi e bën atë kremoz; Nëse përdorni vaj kokosi në vend të gjalpit, është perfekt për ato pa qumësht. Merrni recetën tonë të supës turke Mulligatawny.

7. Supë me Tortilla me pulë

Supa me tortilla është shpesh e kripur (dhe ne e pëlqejmë edhe kështu), por versioni ynë i zien tortillat e misrit në tenxhere derisa të shpërbëhen për të trashur gjërat (në të njëjtën mënyrë që masa Harina përdoret shpesh si trashës). Kjo është një mënyrë e shkëlqyer për të përdorur pulën e mbetur, ose mund të blini pulë rotisserie për ta bërë atë një darkë të shpejtë dhe të lehtë. Merrni recetën tonë të supës me Tortilla me pulë.

8. Supë me kunguj të pjekur me gjalpë

Ju e dini atë, ju e doni atë dhe nuk duhet ta fajësoni atë për Ditën e Falënderimeve (ose rënien, për këtë çështje). Supa jonë e kungujve me vaj të pjekur përfshin disa mollë të thekur Granny Smith, qepë të ëmbla të skuqura dhe sherebelë të freskët. Mbushet me fara kungulli krokante për një garniturë sezonale, por edhe buka e thekur funksionon. Merrni recetën tonë të supës me kunguj të pjekur me gjalpë.

9. Supë me patate të pjekura

Gjithçka që ju pëlqen në lidhje me një patate të pjekur të plotë, por në formën e një supe kremoze dhe të kënaqshme. Pjekja e patateve dhe qepëve në yndyrë të proshutës shton aromën dhe pureja e gjithçkaje me lëng pule dhe qumësht e bën atë të lëmuar si mëndafshi. Sipër shtoni proshutë krokante, djathë çedar, qiqra dhe salcë kosi – ose çfarëdo që ju pëlqeni në sfungjerin tuaj. Merrni recetën tonë të supës me patate të pjekura.

10. Supë me brokoli dhe çedër

Supa me brokoli dhe çedër është një nga ato gjëra që mund t’ju kthejnë në fëmijëri – në një mënyrë të mirë ose ndryshe. Por hiqni çdo mendim për supë të ngurtë, të konservuar dhe të kondensuar që mund të ndjekë kujtimet tuaja; Versioni ynë është bërë me brokoli të freskët, shumë çedër dhe pak salcë kosi, plus patate për të ndihmuar në arritjen e përsosmërisë së shëndoshë dhe kremoze. Merrni recetën tonë të supës me brokoli dhe çedër.

11. Supë me kungull të pjekur

Kungulli i pjekur i ëmbël dhe i bluar i pjekur me sheri, lëng pule dhe krem ​​i trashë krijon një tas të mrekullueshëm supë, por është edhe më mirë me proshutë krokante dhe copa krutone të thekura, të mbushura me barishte. Nëse nuk mund të gjeni kungull sheqeri, përdorni ndonjë kungull të ëmbël dimëror. Merrni recetën tonë të supës me kungull të pjekur.

12. Supë me rrënjë selino

Normalisht, rrënja e selino e njomë dhe e zbehtë (e njohur edhe si selino) mund të duket e panjollë – apo edhe rrëqethëse – në korridorin e prodhimit, por ajo përmban disi një arrë si kryq. Ka shije të ëmbël dhe tokësore, (si tingëllon) selino dhe rrepa. Është e shijshme me patate dhe mollë dhe e përzier në një supë kremoze që praktikisht nuk përmban krem ​​ose bulmet. Mund të shtoni mollë të prera në feta për një kontrast tekstual, ose thjesht të shërbeni bukë me kore anash. Merrni recetën tonë të supës me rrënjë selino.

13. Supë me karrota me kerri

Karotat natyralisht të ëmbla martohen bukur me erëza të nxehta në një përzierje kerri (më mirë të blini të freskëta ose të bëni vetë), dhe qumështi i kokosit e bën këtë një supë tjetër kremoze që është gjithashtu vegjetariane (nëse nuk e ndërroni lëngun e pulës). Merrni recetën tonë të supës me karrota me kerri.

14. Supë me asparagus

Shpargu pranveror është pothuajse këtu përsëri dhe kjo supë e zbehtë Chartreuse nxjerr në pah aromën e saj delikate të perimeve me pak ndihmën e qepës, hudhrës, gjalpës, lëngut të pulës dhe kremit. Lëngu i freskët i limonit ndriçon më tej aromën dhe disa copa shpargush (të cilat lehtë kalojnë në gjatësinë e kërcellit me një qëruese perimesh) janë një garniturë e bukur. Merrni recetën tonë të supës kremoze me asparagus.

15. Supë me bizele jeshile

Një tjetër supë që feston të korrat e pranverës, gjithashtu shkon shumë me bizele të ngrira, kështu që ju mund të shijoni një dridhje të ngjyrës dhe shijes së gjelbër të gjallë edhe në fund të dimrit. Freskinë e shtojnë preshi i ëmbël, lëngu i perimeve të bëra vetë dhe pak mente. Rrotullimi i crme frache në krye është opsional; Pa të, është vegjetarian (tekstura kremoze vjen nga bizelet e pjekura). Merrni recetën tonë të supës me bizele të gjelbër.

Leave a Comment

Your email address will not be published.