17 receta aziatike të viçit për një darkë të lehtë të javës

Po kërkoni një mënyrë të re për të gatuar viçin? Këto Receta aziatike e viçit Nuk do të zhgënjejë!

Kuzhina aziatike është e njohur për të qenë e mbushur me shije të përzemërta, të pasura dhe komplekse.

Dëshironi ta ruani këtë recetë? Shkruani emailin tuaj më poshtë dhe ne do ta dërgojmë recetën direkt në kutinë tuaj hyrëse!

Shënim: Kjo përmbajtje kërkon JavaScript.

17 Rryteza aziatike të viçit (të shpejtë dhe të lehtë).  Treguar në foto: Mish viçi mongol me oriz dhe qepë jeshile

Nga të gjithë mishrat, viçi është një nga pjatat më të mira për t’u vlerësuar.

Në këtë përmbledhje, do të keni mundësi të sillni shijen e Azisë në shtëpinë tuaj. Nga supat dhe zierjet te mishi i pjekur në skarë, ka diçka në këtë listë për të gjithë.

Po flas për tasat e orizit korean, karritë e Sri Lankës, të skuqura kineze dhe më shumë!

gati? Merrni shijet tuaja në një aventurë të shijshme me këto Receta aziatike e viçit,

Jeni duke kërkuar për gjellë të shijshme me mish viçi? Atëherë do t’ju pëlqejë mishi i zier me rrepkë!

Rrepkat e përzemërta dhe salca e pasur e bëjnë viçin e butë edhe më të shijshëm. Më së miri shoqërohet me oriz me avull dhe me gëzof për një vakt që sigurisht do të kënaqë.

Pjesa me e mire? Kjo recetë e tenxhereve të menjëhershme është e lehtë për t’u bërë—thjesht vendoseni dhe harroni.

Nëse jeni adhurues i ushqimeve pikante, ndoshta jeni njohur me mapo tofu.

Është një pjatë tradicionale kineze në të cilën tofu gatuhet në një salcë pikante dhe mishi. Tofu thith të gjitha shijet e erëzave dhe mishin e përzemërt të viçit.

Kjo pjatë tradicionalisht shërbehet si mbushje mbi oriz. Plus, është ushqimi i përsosur i dimrit për t’ju mbajtur ngrohtë dhe të shijshëm.

Mishi i viçit mongol është një element kryesor në restorantet aziatike. Dhe tani, ju mund ta bëni atë në shtëpi në tenxheren tuaj të menjëhershme.

Ai përmban një salcë të ëmbël dhe të kripur që lyen viçin e butë për një trajtim të shijshëm. Kjo pjatë mbushet me farat e susamit për të shtuar një nuancë arrë dhe cilësi.

Dëshironi ta ruani këtë recetë? Shkruani emailin tuaj më poshtë dhe ne do ta dërgojmë recetën direkt në kutinë tuaj hyrëse!

Shënim: Kjo përmbajtje kërkon JavaScript.

Pjesa më e mirë është se është gati menjëherë, perfekt për netët e javëve të ngarkuara!

Nuk ka asgjë si aroma e mishit të nxehtë në një tigan. Dhe ky Bulgogi Korean i viçit nuk dështon kurrë të mahnisë!

Kjo pjatë koreane është bërë me feta të holla viçi, të cilat kanë një shije të madhe turshi. Është e ëmbël dhe e butë me një prekje erëze që mund t’ju therojë shijet tuaja.

Ndërsa mund ta gjeni në restorante, asgjë nuk e kalon komoditetin e një vakti të gatuar në shtëpi.

Nëse dëshironi ta bëni darkën tuaj të javës edhe më argëtuese, atëherë kjo recetë është për ju.

Kari i viçit nga Sri Lanka me një përzierje erëzash është tepër i shijshëm. Copat e buta të viçit thithin të gjitha të mirat për një bombë shije me çdo kafshatë.

Ka një aromë dhe shije të pasur që ju bën të dëshironi më shumë!

Asgjë nuk i kalon shijet e njohura të mishit të viçit dhe brokolit kur dëshironi diçka me mish dhe të shëndetshme.

Kjo pjatë klasike aziatike kombinon lulet e brokolit me feta të buta viçi. Është skuqur në një salcë të pasur të bërë nga salca e sojës, sheqeri, aromatiket dhe vaji i susamit.

Mishi i viçit dhe brokoli është një vakt klasik, i përzemërt që është i lehtë për t’u përgatitur dhe i lehtë për t’u ngrënë gjithashtu!

Nuk ka asgjë më të mirë se sa t’i jepni vetes një kënaqësi me një biftek të përzemërt. Por ndonjëherë, ju thjesht dëshironi diçka me pak më shumë shije se mishi i viçit.

Këtu hyn ky biftek Korean i pjekur në skarë! Ka sasinë e duhur të mermerit për ta bërë atë të butë me shije të ëmbla dhe të shijshme.

Shtimi i salcës chimichurri i shton një kontrast të ndritshëm një trajtimi edhe më të shijshëm.

A keni ngrënë ndonjëherë bibimbap viçi Korean? Nëse nuk e keni bërë, ju jeni në një kënaqësi.

Bibimbap është një pjatë tradicionale koreane e mbushur me ëmbëlsira të shëndetshme dhe të shijshme. Çdo tas përmban oriz, perime, mish viçi, vezë dhe paste djegëse të kuqe koreane.

Është shija e pjatës suaj të preferuar aziatike, por në një paketë të shijshme!

Fans i kaos së viçit është një pjatë e shijshme dhe e shijshme në kuzhinën kantoneze. Është bërë nga viçi i skuqur, petë, perime, aromatike dhe salcë soje e errët.

Mishi i butë i viçit përzihet në mënyrë të mrekullueshme me petë dhe perime të freskëta. Kjo pjatë është aq e pasur dhe e shijshme, saqë do t’ju bëjë të mërziteni sapo ta nuhasni.

Hiqni dorë nga ushqimi dhe bëni këtë recetë të lehtë!

Përmirësoni rutinën tuaj të darkës me një recetë të re, të freskët të mbushur me shije të mrekullueshme!

Pepper Steak Stir Fry është i mbushur me aromë të pasur mishi në një salcë të trashë dhe të shijshme. Plus, ka një paraqitje shumëngjyrëshe duke kombinuar specat djegës të kuq dhe jeshil.

Kjo pjatë është ekuilibri i përsosur i kripës dhe i shijshëm me një nuancë erëzash. Kjo do t’ju shtyjë të mbyllni sytë dhe të shijoni çdo kafshatë.

Jeni adhurues i ushqimeve pikante? Nëse po, bëhuni gati të magjepseni nga shijet e këtij viçi të skuqur të thatë Sichuan!

Kjo pjatë popullore kineze është plot shije dhe nxehtësi që bie në vendin e duhur. Mishi i viçit skuqet në të thatë për ta bërë plotësisht të përtypur dhe i mbushur me salca dhe erëza aromatike.

Nëse jeni të frikësuar nga skuqja e thatë fillimisht, mos u shqetësoni. Nuk është aq e frikshme sa duket. Sapo ta kuptoni, skuqja e thatë do të bëhet natyrë e dytë.

Kur mendoni për kuzhinën filipinase, çfarë ju vjen në mendje?

Ndoshta ju mendoni për adobo dhe pansit. Por a keni provuar tapa me mish viçi? Nëse jo, ju po humbisni!

Tapa është bërë nga viçi me feta të holla të marinuara në salcë soje, lëng kalamani, piper të zi dhe sheqer. Është krokante, i përtypur i pjekur deri në perfeksion dhe tradicionalisht shoqërohet me oriz me hudhër të skuqur.

Kjo është një recetë e thjeshtë që jep një goditje të jashtëzakonshme kur bëhet fjalë për shijen.

Kush nuk e pëlqen një tas të mirë me oriz? Nëse nuk jeni tashmë një fans, është koha për të hyrë në bord.

Gyudon është një pjatë tradicionale japoneze që përmban një shije të këndshme. Është si një ëndërr e realizuar: oriz, mish viçi dhe qepë në një paketë luksoze.

Pjesa me e mire? Një tas me këtë pjatë do t’ju mbushë!

Nëse jeni duke kërkuar për një recetë të re për gatimin tuaj, Galbi do t’ju pëlqejë!

Herën e parë që provova Galbin, u mahnita plotësisht nga sa i mirë ishte. Ka një aromë të thellë, të pasur, tymuese që është vërtet e parezistueshme.

Mister? Është e mbushur me shije të shkëlqyera nga përzierja e marinadave të salcave dhe erëzave.

Mishi gatuhet në skarë ku merr karbon të shijshëm dhe butësi të përzemërt.

Po kërkoni ushqimin e përsosur të rehatisë dimërore për t’ju ngrohur? Provoni Sukiyaki!

Sukiyaki është një pjatë tradicionale japoneze e përbërë nga viçi, petë udon, kërpudha, tofu dhe perime. Përbërësit përzihen në një supë me bazë soje për një përzierje shijesh të guximshme.

Kjo pjatë është një festë për shqisat me paraqitjen e saj të këndshme dhe shijet e përzemërta. E veçanta është se duhen vetëm 30 minuta për ta realizuar.

Imagjinoni viçin më të butë dhe me shije të bërë ndonjëherë. Tani imagjinoni duke notuar në një supë të pasur me zarzavate dhe misër.

Kjo është Bulalo – një pjatë filipinase që është aq e mirë sa do t’ju lotojë gojën. Është bërë me bisht kau që është zier deri në përsosmërinë e butë.

Kjo supë e përzemërt është një element kryesor në ditët me shi për shkak të shijes së saj të këndshme.

A jeni gati të përjetoni shpërthimin e shijes? Pastaj ndizni skarën tuaj dhe bëni skewers ngjitur me viçin!

Është një kombinim i thjeshtë i rripave pikante të viçit me një salcë të pasur kikiriku. Tymi i mishit përzihet në mënyrë të përkryer me salcën e kripur për një ndjesi shijeje.

Bëni ekstra sepse këto janë aq të mira sa do të zhduken para se ta kuptoni.

Receta aziatike të viçit

Leave a Comment

Your email address will not be published.