12 vakte që mund të bëni me pulën Costco Rotisserie – Hani këtë

Costco shet 100 milionë pula rotisserie çdo vit – dhe ato kanë qenë rreth të njëjtit çmim për më shumë se një dekadë! Nëse jeni anëtar, një zog i tërë kushton vetëm 4,99 dollarë. Në fakt, zinxhiri i magazinës në të vërtetë humbet para në çmimin e afisheve në afat të gjatë.

Një përdorues i Reddit së fundmi u mburr me zogun që sollën në shtëpi nga Daly, i cili peshonte 5 kilogramë. Kjo tingëllon si një marrëveshje? Një komentues që punonte në dhomën e rotisseries madje raportoi se kishte parë i madh Zog

Edhe pse këto pula kanë shije të shkëlqyer në vetvete, ka shumë mënyra për t’i shijuar ato përtej modës së vjetër. Plus, ju mund të kurseni kohë në kuzhinë duke i përdorur ato si një përbërës në ushqimet e shijshme, gjysmë të bëra vetë. (Fakt: Jo gjithmonë duhet ta përgatisni darkën nga e para!)

Nëse e doni mishin e pulës, por keni ngecur në një recetë, mos kërkoni më tej. Këtu janë 12 vakte të shëndetshme që ushqejnë një tufë të uritur duke përdorur pulën rotisserie Costco si përbërës kryesor. (Për më shumë ide, mos harroni të shikoni 100 recetat më të lehta që mund të bëni.)

Shutterstock

Asnjëherë më parë nuk ka qenë kaq e lehtë të gatuash një ushqim komod të nxehtë dhe kremoz Dhe shëndetshëm! Kjo byrek me tenxhere me pulë ka vetëm 350 kalori, 15 gram yndyrë dhe 650 miligramë natrium për racion. më e mira nga të gjitha? Kërkon vetëm 2 filxhanë mish pule, që do të thotë se do të mbeten shumë për darkën e një familjeje tjetër.

Merrni recetën tonë për byrekun me tenxhere me pulë.

LIDHUR: Për të marrë të gjitha lajmet më të fundit të Costco të dërguara direkt në kutinë tuaj të postës elektronike çdo ditë, regjistrohu për buletinin tonë!

Pica e korrjes
Marty Baldwin / Hani këtë, jo atë!

Pjatat klasike me pulë rotisserie ofrojnë rehati dhe nostalgji. Nëse dëshironi të shijoni rutinën tuaj të darkës, provoni Picën Basic Cheese të përgatitur me një përzierje të shijshme rukole, pule, grejpfrut dhe djathë dhie. Tani është një përmirësim i nivelit tjetër!

Merrni recetën tonë për picën e korrjes me pulë, rrush dhe djathë dhie.

Tacos pule me Salsa Verde
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Kjo darkë kërkon rreth 3/4 e një pule rotiserie Costco (nëse nuk keni 8 kile!) Në një tas të madh, kombinoni pulën me salsa verde, më pas gatuajeni për katër netë. Ndani në mënyrë të barabartë midis tetë tortilla me misër për darkë . Së fundi, përmirësoni shijen me një treshe fituese të shtesave: cilantro, djathë të thërrmuar dhe qepë.

Këshillë pro: Për të kursyer disa kalori shtesë, mos harroni të hiqni lëkurën nga pula përpara se të filloni!

Merrni recetën tonë për Rotisserie Chicken Tacos With Salsa Verde.

sallatë e shëndetshme greke
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Për shumë njerëz, një pulë rotisserie nga Costco është një pjesë thelbësore e përgatitjes së vaktit. Në fund të fundit, tashmë është gatuar dhe gati për t’u shërbyer si puna juaj e preferuar nga dreka në shtëpi. Është gjithashtu përshtatja e përsosur për këtë sallatë të thjeshtë greke, e cila kërkon përpjekje minimale në kuzhinë. (Në fakt, hapi më i vështirë mund të jetë të çani 2 filxhanë pule rotisserie!) Është e mbushur me yndyrna të shëndetshme, proteina dhe perime – të gjitha këto do t’ju ndihmojnë të mposhtni atë rënie të pasdites.

Merrni recetën tonë për sallatën greke më të thjeshtë me pulë.

Tavë Parme pule
Fotografi Gail Watson

Të ushqesh një turmë mund të jetë një sherr, por fatmirësisht, kjo pjatë me një tigan ushqen deri në gjashtë persona—dhe shpejt! Do të dalë nga furra për vetëm 25 minuta. Gjithçka që ju nevojitet është një pulë rotiserie nga Costco si dhe disa kuti me makarona dhe djathë gruri integral. Të gjithë do të jenë të ngopur, por do t’ju mbetet pulë për ta përdorur në darka të tjera të javës.

Merrni recetën tonë për Rotisserie Chicken Tava Parm.

Tas me oriz me pulë greke
Fotografi Gail Watson

Anëtarët blejnë kaq shumë pula rotisserie nga Costco sepse janë shumë të përshtatshme—janë tashmë të gatuar dhe gati për të futur çdo gjë që dëshironi, plus ato janë të lira! Nëse nuk doni ta ndërlikoni me një drekë ose darkë të gjatë dhe që kërkon shumë kohë, thjesht hidhni pulën me disa barishte, erëza dhe vaj në një tigan për rreth 5 minuta, shtoni orizin dhe pasi të shtoni perimet do të bëjë. mashtrim. Sugjeroni këtë tas me oriz mesdhetar!

Merrni recetën tonë për tasin mesdhetar me oriz me pulë rotisserie.

supe pule me makarona
Shutterstock

Nuk ka nevojë të rrëmbeni një kanaçe (ose 10) supë me petë pule nga Costco për të kursyer për një ditë me shi ose të sëmurë. Mund ta bëni lehtësisht tenxheren tuaj me vetëm 2 gota pule rotisserie të grirë, plus disa karrota, selino, qepë dhe disa përbërës të tjerë të thjeshtë.

Merrni recetën tonë për supë me petë pule të bërë në shtëpi.

Enchiladas me pulë të shëndetshme dhe piper të kuq
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Një pulë rotisserie transportohet lehtësisht nga depoja në tryezën tuaj të kuzhinës për darkë. Megjithatë, ajo qëndron e freskët në frigoriferin tuaj për rreth tre deri në katër ditë. Nëse e ruani menjëherë, mund të zgjasë rreth katër muaj edhe në frigoriferin tuaj.

Nëse keni nevojë të përdorni pulën tuaj sa më shpejt të jetë e mundur, provoni të bëni një vakt si këto Enchiladat me pulë me djegës të kuq, të cilat kërkojnë vetëm 2 gota pulë të grirë.

Merrni recetën tonë për Enchiladas me pulë me djegës të kuq.

Nachos me pak kalori me pulë dhe fasule të zeza
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Shumë receta kërkojnë 2 ose më shumë gota pule rotiserie të copëtuara, kështu që do të keni mbetje nëse përdorni një nga anët gjigante të Costco. Përdorini ato për të bërë këto nacho me pak kalori që kërkojnë vetëm 1 filxhan pulë. Plot proteina dhe shije, ato qëndrojnë super krokante pa shumë djathë të yndyrshëm.

Merrni recetën tonë për Nachos me pulë dhe fasule të zeza.

Sallatë me fasule të zezë dhe të bardhë me pulë
Fotografi Gail Watson

Shpendët nuk janë pjesa qendrore e vaktit në çdo recetë pule rotisserie. Për të ndryshuar gjërat, merrni parasysh të shtoni fasule bardh e zi në listën tuaj të blerjeve Costco. Kjo sallatë është e lehtë dhe e shijshme – dhe e lehtë për t’u planifikuar përpara.

Merrni recetën tonë për sallatën me pulë rotisserie, lakër jeshile dhe fasule të bardhë.

Pulë e shëndetshme Fajita Burrito
Mitch Mandel dhe Thomas McDonald

Sillni në shtëpi shijen e restorantit tuaj të preferuar meksikan me pak ndihmë nga Costco Deli’s Rotisserie Chicken. Përzieni 2 gota pule të grirë me piper dhe qepë, fasule të zeza, djathë, lëng limoni dhe salsa për të bërë një burrito të shijshme që ka më pak se 400 kalori.

Merrni recetën tonë për pulën e pasur me proteina Fajita Burritos.

Sallatë me 30 pula të plota në një tas mbi një shtrat me spinaq
Posie Bryan / Hani këtë, jo atë!

Kush tha që sallata e pulës duhet të jetë e mbushur me majonezë? Versioni ynë më i shëndetshëm përzien pulën rotisserie me mollë, selino, boronicë të thatë ose rrush të thatë, hudhër, lëng limoni, spinaq dhe (përbërësi sekret!) tahini. Rezultati përfundimtar është një mbushës kremoz për sallatë ose mbushës sanduiç pa të gjitha ato kalori dhe yndyrë shtesë.

Bonus: Është gjithashtu i miratuar për këdo që ndjek Dietën Whole 30!

Merrni recetën tonë për sallatë pule me salcë kremoze.

Për më shumë ndihmë me listën tuaj të blerjeve Costco, shikoni:

Leave a Comment

Your email address will not be published.