12 restorantet më të mira italiane në Dallas

Për shumë njerëz, pak gjëra janë aq ngushëlluese sa një tas me makarona. Me këtë në mendje, ne kemi bashkuar një listë të restoranteve të shkëlqyera italiane rreth Dallasit. Pra, merrni bishtin tuaj dhe një karafë Chianti dhe shijoni.

nota 400

2000 Ross Ave. (në qendër të qytetit)

Që nga hapja e vendndodhjes së tij origjinale të 400 Grady’s në Melburn, Australi, në vitin 2008, themeluesi dhe shefi i kuzhinës Johnny Di Francesco ka punuar për t’u siguruar që ushqimi i tij italian të jetë sa më autentik që të jetë e mundur. Restoranti bëri debutimin e tij në qendër të Dallasit në vitin 2019, dhe ndërsa pica është padyshim një fokus i menusë, ka shumë për të kënaqur këtu. Më të shiturat përfshijnë mocarela fritte (13 dollarë), dërrasat e sallamit (28 dollarë), insalata bistecca (19 dollarë) dhe tagliatelle alla bolognese (20 dollarë). Nëse temperaturat nuk po rriten jashtë, sigurohuni që të uleni në oborrin e gjerë dhe me hije.

restoranti i edelmos

5450 W Lover’s Lane (Park Cities)

Adelmo Banchetti e filloi karrierën e tij në botën e ushqimit dhe pijeve në moshën 16-vjeçare. Puna e tij e çoi nëpër botë dhe në vitin 1989, ai dhe gruaja e tij Eliza hapën Adelmo’s Ristorante. Më shumë se 30 vjet më vonë, ata ende ofrojnë kuzhinë të frymëzuar nga një shumëllojshmëri rajonesh italiane dhe mesdhetare. Oferta speciale për natën janë të disponueshme përveç gjellëve klasike të viçit, ushqimeve të detit, viçit, pulës dhe makaronave. Nëse jeni adhurues i mishit të viçit, provoni Scallopini al Limone (39 dollarë), i cili përbëhet nga copa të buta të viçit të çuditshëm të shërbyer në një salcë kaperi limoni. Ambienti krijon një natë të mrekullueshme takimesh dhe shërbimi është i nivelit të lartë.

Carbone’s Fine Food & Wine

4208 Oak Lawn Ave. (lëndinë lisi)

Kliko per te zmadhuar

Bolognese nga Carbone’s Fine Food & Wine

Chris Wolfgang

Për të mos u ngatërruar me restorantin me të njëjtin emër pa apostrof, Carbones Fine Food & Wine është pjesë e një dyqani ushqimesh të specializuara italiane dhe pjesërisht restorant me shërbim banak. Ky vend është i mbushur me furnitorë të vegjël e të nivelit të lartë ose produkte gustator të prodhuara në shtëpi. Është vendi i përsosur për të gjetur vaj ulliri, verë dhe mish e djathë të importuar. Përveç specialiteteve të shtëpisë si makarona me dorë dhe antipasta të freskëta, mund të merrni sanduiçe italiane ose pjata me makarona të bëra me porosi.

Charles

1632 Market Center Blvd. (Distrikti i projektimit)

Kliko per te zmadhuar Ricotta Gnudi në The Charles - Alison McLeans

Ricotta Gnudi në The Charles

Alison McLeans

Po kërkoni një përvojë eklektike dhe të çuditshme të ngrënies italiane? Charles’s është vendi juaj, me dizajn të mrekullueshëm të brendshëm, grila me dru, shikim të mrekullueshëm të njerëzve dhe makarona të bëra vetë. Së bashku me aspektet e ushqimeve tradicionale italiane të përfshira në meny, do të gjeni pjata të pazakonta si oktapod i djegur, gnudi ricotta limoni dhe bërxolla me teh derri. Sigurohuni që të kurseni vend për ëmbëlsirë pasi Affogato Float me thërrime gjalpi kafe, karamel Gelato dhe Nitro Cold Brew nuk duhet humbur.

itali

8687 N Central Expressway (North Park Center)

Italia është ëndrra e një dashnori italian të realizuar. E vendosur në qendrën Northpark, hapësira trekatëshe prej 46,000 metrash katrorë, përfshin 10,000 produkte vendase dhe italiane, tre restorante dhe një shkollë gatimi. Në katin kryesor, do të gjeni La Pizza dhe La Pasta, e cila fokusohet në pica dhe makarona autentike napolitane. Do të gjeni gjithashtu Il Pastaio, një bar me makarona dhe verë. Klientët mund të porosisin makarona të freskëta dhe të shikojnë kuzhinierin duke i bërë ato. Në tarracën e katit të tretë është Terra, një restorant me një skarë me djegie druri që shërben pjata sezonale, makarona, spidini (shulat e pjekura në skarë), kokteje të tymosur dhe një përzgjedhje e gjerë verërash. Nuk keni kohë për t’u ulur dhe për të ngrënë? Shkoni te sporteli ku mund të porosisni sanduiçe, pica, ëmbëlsira dhe ekspres.

il bracco

8416 Preston Center Plaza (Qyteti i Parqeve)

Kliko per te zmadhuar Angjinarja Crispy Baby - IL BRACCO.  Mirësjellje e

Angjinarja Crispy Baby

Me mirësjellje të Il Bracco

Il Bracco, i vendosur midis dyqaneve të bukura si Centre Scott dhe Bachendorf në Preston Center, është vendi i përsosur për drekë me zonjat dhe një gotë shampanjë ose trëndafil, ndërsa kënaqeni me makarona shtëpiake dhe ushqime të tjera italiane. shijoni. Angjinaret e freskëta për bebe (17 dollarë) me ullinj Aioli dhe limon të freskët të shtrydhur është fillimi i përsosur për një vakt dhe janë mezetë më të njohura në Il Braco. Makaronat janë bërë në shtëpi, të përbërë nga pesë stile të ndryshme dhe pesë salca. Cacio e pepe (19 dollarë) është e shijshme dhe e shijshme, dhe makaronat al limone (23 dollarë) janë veçanërisht freskuese në një ditë të nxehtë vere.

La Stella Cucina Verase

Rr. Flora 2330 (Rrethi i Arteve)

La coda, një domate bisht kau dhe salcë vere e bardhë e shërbyer me rigatoni - Chris Wolfgang

La coda, një salcë domate bisht kau dhe verë të bardhë, e shërbyer me rigatoni

Chris Wolfgang

Po kërkoni një vend autentik italian për të ngrënë para një mbrëmjeje në Simfoninë ose Opera? Mos kërkoni më larg se La Stella Cucina Verace. Ai drejtohet nga shefi ekzekutiv Luigi Iannuario dhe menuja ofron pjata komode me një kthesë moderne Nga rajonet në të gjithë Italinë. Filloni udhëtimin tuaj të kuzhinës këtu me një antipastë (meze) si Che Burrata (19 dollarë) me domate siçiliane të thara në diell, borzilok të freskët, presh dhe patate të skuqura hudhër. Për një pjatë të parë, provoni Spartacus (54 dollarë) të bërë me makarona të importuara nga Gragnano Napoli, karavidhe të freskëta, barishte dhe domate. Dhe nëse ju ka mbetur hapësirë ​​për një pjatë dytësore, tagliata di manzo (57 dollarë), një rrip 10 ons i vjetëruar në Nju Jork, i prerë në feta dhe i spërkatur me balsamik të vjetër, parmigiano dhe rukola, është një opsion i shkëlqyeshëm. .

Lucia

218 N. Bishop Avenue (Distrikti i Arteve Peshkopi)

Kliko per te zmadhuar Ata gjithashtu rrotullojnë vinyl në Lucia.  - Lauren Drews Daniels

Ata gjithashtu rrotullojnë vinyl në Lucia.

Lauren Drew Daniels

Në një kohë, ishte pothuajse e pamundur për të marrë një rezervim këtu, por Lucia tani ka më shumë disponueshmëri, pasi është zhvendosur nga origjinali në një vend më të madh afër qoshes. Restoranti ende mishëron gjithçka romantike për ushqimin italian të Botës së Vjetër, vetëm në një shkallë pak më të madhe. Menuja, e cila përfshin antipasti, primi, secondi dhe dolce, ndryshon shpesh dhe ju lejon të eksploroni artikuj të rinj me çdo vizitë. Shumë pjata që nuk do t’i gjeni askund tjetër, si kumbullat e thata të mbushura me Fois Gras dhe Tonarelli me Gorgonzola, Arra dhe Shallots Crispy. Këshillë për festa: Provoni gjalpin kafe të modës së vjetër.

Mbret

1401 Elm St (Në qendër të Dallasit)

Kliko per te zmadhuar Maine Lobster Spageti në Monarch - Hank Vaughn

Gjithë Maine Lobster Spageti në Monarch

Hank von

Monarch është një restorant modern italian me djegie druri në katin e 49-të të Ndërtesës Kombëtare në qendër të Dallasit. Ju do të shijoni pamjet e bukura të qytetit ndërsa festoni me një menu që është shprehja përfundimtare e luksit. Vetëm fillestarët mund të vidhnin shfaqjen, nga karkalecat tigër të pjekura në furrë druri (38 dollarë) te oktapodi spanjoll i pjekur në skarë (22 dollarë) dhe kokteji gjigant i karkalecave dhe gaforreve (68 dollarë). Por kurseni hapësirën sepse makaronat e bëra vetë dhe ushqimi kryesor janë të paharrueshëm. Zgjedhjet e njohura përfshijnë Raviolin e karkalecave Scampi (30 dollarë) dhe parmesanin Crispy Vial Cop (58 dollarë). Nuk mund të vendosni se çfarë të porosisni? Për 290 dollarë për person, ju mund të uleni dhe të provoni më të mirën e menusë së Perandorit pa pasur nevojë të vendosni vetë.

nonna

4115 DF Alto Drive (Park City)

Kliko per te zmadhuar Thambët e mbushura Nonna - Cathy Train

Thëllëza e mbushur Nona-s

kati tranny

Restoranti i parë në perandorinë e ushqimit të Chef Julian Barsotti, Nonna’s ka shërbyer makarona të freskëta dhe disa nga ushqimet më të mira italiane në Highland Park që nga viti 2006. Një furrë me djegie druri është pjesa qendrore e restorantit, i cili gjithashtu përmban një skarë yakitori për gatimin e mishit. Si thëllëza dhe lepuri. Nëse dëshironi pica, Nonna’s shërben një byrek me molusqe të bardhë (20 dollarë) me një kore kremoze hudhre dhe copa mishi të ëmbël të moluskut me qepë të karamelizuara Vidalia. Menuja shpesh ndryshon me stinët, por rekomandohet shumë të porosisni të paktën një artikull nga menyja e rrotullimit të makaronave. Me rreth 10 opsionet e zakonshme për të zgjedhur, nuk ka gjasa që të zhgënjeheni me ndonjë prej tyre.

restorant partenope

1903 Main St. (Në qendër të Dallasit)

Kliko per te zmadhuar Pica Margherita në Partenope - Alison McLean

Pica Margherita në Partnop

Alison McLean

I shpallur restoranti më i mirë italian në VëzhguesiÇështja më e mirë e vitit 2020 Kur bëhet fjalë për picën napolitane, makaronat e bëra në shtëpi dhe sallatat e freskëta, majdanozi ende po e vret atë. Pronari i kuzhinës Dino Santonicola është me origjinë nga Napoli dhe di një ose dy gjëra kur bëhet fjalë për kuzhinën autentike italiane. Lini vend për një nga pjatat e pabesueshme të makaronave si spageti alla carbonara (18 dollarë) ose cacio e pepe. Dhe nëse jeni të interesuar të mësoni se si të bëni një picë napolitane, regjistrohuni për një orë mësimi që mbahet të shtunën pasdite.

Restorant & Bar Terilli’s

2815 Greenville Ave. (Greenville e Ulët)

Terilli’s është një restorant në pronësi të familjes që ka mbi 35 vjet që shërben kuzhinë solide italiane. E vendosur në zemër të Lower Greenville, ky është një vend romantik dhe i rastësishëm. Një nga pjatat më të njohura është italchos (italisht nachos), i cili përbëhet nga patate të skuqura brumi picash me salcë të kuqe, djathë dhe një shumëllojshmëri të mbushjeve nga të cilat mund të zgjidhni. Ka një shumëllojshmëri buke dhe brusketash, nga klasikja te biftek dhe gorgonzola. Lasagna me mish (21 dollarë) është një kombinim i sallamit italian, gjoksit të pjekur ngadalë dhe një përzierje djathi në salcën e kuqe të familjes. The Godiva Dream (15 dollarë) është fundi i përsosur i një vakti me axhelato vanilje dhe pije me çokollatë të bardhë.

Leave a Comment

Your email address will not be published.