11 receta supe me gatim të ngadaltë për rehati, ushqim dhe kënaqësi

Mirë se vini në Set It and Forget It, një seri për të gjitha mënyrat se si ne mbështetemi në tenxhere, tenxhere të çastit dhe soba për një dozë të shëndetshme gatimi të rehatshme.

,

Keni nevojë të dëshpëruar për një vakt të nxehtë e qetësues pas një dite të gjatë në punë? Nën motin dhe dëshironi të hani diçka pikante për të pastruar sinuset tuaja? Po kërkoni një darkë të lehtë me një listë minimale përbërësish që funksionon për orë të tëra për t’u shijuar si ju? Këto 11 supa me gatim të ngadaltë kontrollojnë të gjitha ato kuti – dhe më pas disa.

1. Supë pule me gatim të ngadaltë me xhenxhefil dhe kopër

Për të filluar, një supë pule që mund ta bëni në tenxhere të ngadaltë nga fillimi në fund. Shumë xhenxhefil dhe hudhër të grirë futeni në këtë lëng aromatik, më pas kopër dhe rrepa të prera hollë me brisk i shtohen festës. Për pak proteina, përzieni mishin e pulës së gatuar të grirë – mbetjet e mbrëmshme ose një rotiserie ushqimore funksionojnë shumë. Hidheni pjesën e sipërme në tenxhere të ngadaltë dhe në thelb keni mbaruar. Për ta servirur, kthehuni pas disa orësh për të ndriçuar supën me një sasi të madhe lëng limoni, më pas hidheni në tas mbi petë të gatuara soba ose oriz kaf. Për frutat më të mirë, hidhni djegës krokant, pikant. Presto: Një supë natën e javës që ka shije sikur e keni ngacmuar gjatë gjithë pasdites.

2. Zierje vegjetariane me domate me gatim të ngadaltë

Trupi i kësaj zierje fillon me jalapeos, domate të përziera dhe cilantro, të cilat formojnë një pastë të fortë. Hidhet në tenxhere me zierjen e zakonshme të dyshuar si vaj, lëng mishi (perime!), qepë, hudhër, plus dy kanaçe fasule. Edhe pse çdo fasule do të shijonte shumë në këtë recetë, këtu unë përdor ato që mund të gjeni në djegës, veçanërisht pinto dhe lakër jeshile. Pasi zierja është gatuar, përdoret një pure patate për të shtypur ngadalë pjesën më të madhe të fasuleve. Ky proces lëshon niseshte, e cila do ta tras edhe më shumë zierjen. Ju mund ta shërbeni këtë vakt me çdo kokërr të gatuar, si oriz ose quinoa, por mendoj se patatinat e grimcuara tortilla janë një shoqërim më i mirë.

3. Makarona me gatim të ngadaltë e Fagioli

Makaronat e fagiolit janë quajtur kështu sepse janë fjalë për fjalë një supë me “makarona dhe fasule”. Ndërsa supa u fut në lagjet italo-amerikane në Shtetet e Bashkuara, fagioli (ose fosule) u ndryshua në “fazool”. Kjo supë mund të bëhet tërësisht në tenxhere të ngadaltë, por për pak më shumë thellësi shije, skuqni veçmas qepën, karotat dhe hudhrën në një tigan. Nëse nuk planifikoni të përfundoni të gjithë supën sonte, gatuajini makaronat veçmas deri sa të jenë al dente, më pas ruajini makaronat dhe supën veçmas në tas. Nëse do ta përfundoni të gjithë supën sonte, hidhni makaronat e kulluara direkt në tenxhere të ngadaltë.

4. Supë me parmixhan me pulë me gatim të ngadaltë

Nëse parmaku i pulës është restoranti juaj italian-amerikan i preferuar, kjo është supa për ju. Kapërceni makaronat dhe shërbejeni këtë pjatë me bukë me kore për atmosferë sanduiç, nëse kjo është gjëja juaj, por sido që të jetë, me shumë parmixhan.

5. Supë greke me thjerrëza me gatim të ngadaltë nga Eleni Vonisakou

Thjerrëzat janë një zgjedhje e shkëlqyer në tenxhere të ngadaltë, pa dyshim për këtë. Dhe ding-ding-ding: Ju ndoshta keni tashmë gjithçka që ju nevojitet për këtë supë qesharake të thjeshtë në kuzhinë (thjerrëza kafe, lëng, qepë, paste domate, vaj ulliri dhe erëza). Shërbejeni me ndonjë bukë ose drithëra të gatuar dhe një copë feta ose një copë të madhe kos.

6. Zierje me kofshë pule mesdhetare me gatim të ngadaltë

OK, ne e dimë se nuk është një supë “me zierje”, por me të vërtetë, a nuk është një zierje thjesht një supë e trashë? Mos e mendo shumë. Kofshët e pulës pa kocka dhe lëkurë bëhen të copëtuara dhe të buta pas gatimit të zgjatur në domate, ullinj Kalamata dhe angjinare.

7. Tom Kha Gai i ngadalshëm i Martha Stewart-it

Supa e preferuar kremoze dhe pikante e thartë e të gjithëve është një zbulim pas disa orësh në tenxhere të ngadaltë. Nëse nuk ndiheni si pulë, provoni të përdorni tofu të grirë në vend.

8. Supë me thjerrëza dhe perime me zierje të ngadaltë

Një supë e përzemërt vegjetariane e fortifikuar me thjerrëza, rigon, majdanoz dhe parmixhan (djathë) Dhe Rind!), është një nga ato dreka ose darka të thjeshta të motit të ftohtë që do të bëni një herë, e më pas do t’ia shtoni rotacionit javor.

9. Supë kremoze me lulelakër dhe patate të ëmbël me gatim të ngadaltë

Kjo supë kremoze, mbushëse, 100% vegjetariane është vakti i përsosur për t’u përgatitur së bashku në mëngjesin e fundjavës. Imagjinoni që jeni në një kafene të bukur dhe e servirni me zarzavate limoni dhe feta të trasha buke.

10. Supë e nxehtë dhe e thartë, Shiitake me gatim të ngadaltë

Kjo supë klasike është një vakt i plotë në një tas – kërpudha, lakër, tofu, petë të gjitha lundrojnë në një lëng të shijshëm perimesh, vetëm duke pritur për t’u pirë.

1 1 Supë me thjerrëza me erëza marokene me gatim të ngadaltë

Qimnoni, koriandër, shafran i Indisë dhe kanella i shtojnë shije të mrekullueshme kësaj supe me thjerrëza dhe lulelakër. Receta kërkon spinaq, por çdo jeshile që keni në dorë do ta bëjë. Përgatiteni paraprakisht dhe lërini të bashkohen shijet, më pas ndriçojeni me lëng limoni të freskët dhe cilantro pak para se ta shërbeni.

Leave a Comment

Your email address will not be published.