11 receta ëmbëlsirash pa pjekje për ëmbëlsira me akull, granita, shakes dhe më shumë

Koment

Unë jam bukëpjekës gjatë gjithë vitit, kjo nuk mund të mohohet. Edhe në verë, e ndez furrën në 475 gradë për të pjekur bukë me brumë të thartë (edhe pse më shpesh natën, kur është teorikisht më e freskët). Gushti dhe shtatori janë gjithashtu sezoni kryesor i testimit të recetave për numrin tonë vjetor të biskotave të festave. Fatmirësisht, jam bekuar me një kondicioner që mund të përballojë shumicën e projekteve të mia, por edhe unë mund të vlerësoj gëzimet e një ëmbëlsirë pa pjekje.

Pjatat që nuk kërkojnë nxehtësi janë gjithashtu të mirëseardhura kur dua diçka të lehtë dhe freskuese. Ose kur nuk kam energji për një pjatë të komplikuar. Këto ëmbëlsira të ëmbla nga Gjetësi ynë i Recetave janë ideale për kur ju pëlqejnë. Asnjë nuk kërkon një furrë ose sobë, dhe dikush përdor një mikrovalë.

Tortë me akull në pyllin e zi, Midis ndezjes së furrës për t’u pjekur dhe shqetësimit për shkrirjen e brymës, ëmbëlsirat me shtresa mund të jenë një zgjedhje më pak se ideale në vapë. Pra, shkrimtari i stafit Aaron Hutcherson gjeti një mënyrë të shkëlqyer për të kanalizuar këtë ëmbëlsirë retro në formën e një torte kuti akulli. Unë e bëra atë dhe mund të dëshmoj për madhështinë e saj. rrëmujë McVity’s Icebox Ekziston një ndryshim tjetër në stil.

Tortë me kuti akulli Rainbow Sprinkle, Po kështu, nëse keni një ditëlindje verore për të festuar, më lejoni të sugjeroj këtë qendër festive, argëtuese nga Jesse Sheehan. Është si Funfetti, por në një formë më të ftohtë. Për më shumë mundësi spërkatjeje, shikoni një të preferuar nga rinia ime (të cilën nëna ime sapo e bëri për ne javën tjetër!): Kjo byrek me kamxhik me krem ​​djathi krem,

Si të bëni një tortë me akull, ëmbëlsira më e lezetshme (fjalë për fjalë!) pa pjekje

Pjeshkë me Rozmarinë-Mascarpone krem ​​pana. Do t’ju duhet të planifikoni përpara për të ftohur rozmarinën në krem ​​për rrahje, por përndryshe duhet shumë pak përpjekje për të përgatitur këtë ëmbëlsirë të frymëzuar nga italiani që përfshin pica të blerë në dyqan (biskota të holla me vafle).

Si të zgjidhni dhe përdorni domate, misër dhe pjeshkë – Yjet e verës

Budalla me luleshtrydhe me mjedra, Manaferrat e ngrirë, sheqeri dhe kremi janë themeli i kësaj ëmbëlsire të përshtatshme dhe miqësore me portofolin.

7 receta ëmbëlsirash me krem ​​pana, duke përfshirë shtizat e kremit, byrekët dhe kremin

Pina Colada Granita, Kjo zgjedhje kalon kufirin midis ëmbëlsirës dhe pijes. Sidoqoftë, ju po e rifreskoni atë në çdo mënyrë.

Keni një pirun dhe një frigorifer? Këtu janë 6 receta për freskuesin më të thjeshtë të verës, granitën.

top rum, Është turp që njerëzit mendojnë për këto ëmbëlsira vetëm gjatë festave, sepse ato janë një alternativë e shkëlqyer për një ëmbëlsirë ngjitur me biskota që nuk kërkon pjekje.

Shfletoni Gjetësin tonë të Recetave për më shumë se 9800 receta të pas-testuara.

çaji noton, Këto nota kremoze përdorin një përzierje akullore kafeje dhe chai latte për një version pak më të rritur të një elementi kryesor të fëmijërisë.

Receta të ftohtë Milkshake dhe Float për t’ju ndihmuar të shijoni pikat e fundit të verës

Good Stuff Eatery’s Milky Way Malt, Prezantimi i një milkshake ekzotike, ekzotike që merr frymëzim nga topat e qumështit të maltuar.

puding me kakao chia, Ndërsa shumë pudinga kërkojnë gatim në sobë, kjo recetë vegjetariane përdor një përpunues ushqimi ose blender me shpejtësi të lartë.

brumë biskotash përbindësh, Personalizoni brumin tuaj të ngrënshëm të biskotave për fëmijët ose të vegjlit në jetën tuaj. Meqenëse brumi nuk është i sigurt për t’u ngrënë i papërpunuar, ose do t’ju duhet të blini brumë të trajtuar me nxehtësi, ose ta bëni vetë në mikrovalë, e cila zgjat rreth 2 minuta sipas udhëzimeve të recetës.

Kafshimet e brownie kërpi pa pjekje, Brownies aromatizohen në këto kafshime të papërpunuara, vegjetariane dhe pa gluten. Hurmat japin shumë lagështi dhe janë një përtypje e butë. Në mënyrë të ngjashme, Hurma- Topat e Energjisë së Kokosit Mbështetuni te frutat, arrat dhe farat.

Leave a Comment

Your email address will not be published.