10 librat më të mirë të gatimit pranveror të 2022

Një nga arsyet pse na pëlqen ndryshimi i stinëve? Sigurisht, libra gatimi të freskëta. Këtë vit, ne jemi veçanërisht të entuziazmuar për të parë një seri librash gatimi me temë nga kultura pop (BC, FUN) – por ka shumë më tepër që fokusohen në ushqimin e ndërgjegjshëm për shëndetin dhe mirëqenien e kuzhinës.

Por hej, ne jemi këtu për sallatat e shijshme dhe gjellët e egra, po aq sa hamë çajin dhe ëmbëlsirat e “Brigerton” ose ushqimet me temë dinozaurësh të “Jurassic World”. Gjëra të rastit me temë dinozaurësh Huh Kujdesi për veten – dhe ndonjëherë, gjithçka ka të bëjë me atë fibër.

Libër gatimi i komunitetit fantastik i kërpudhave nga Eugenia Bone

Pavarësisht nëse i doni kërpudhat dhe i hani ato gjatë gjithë kohës ose jeni i ri në botën e kuzhinës së kërpudhave dhe dëshironi të dini me çfarë llojesh të gatuani dhe t’i kombinoni ato më së miri, ky libër do t’ju lotojë gojën. Do t’ju sjellë Vetëm fotot mahnitëse janë një kënaqësi, por receta, e mbledhur nga Komuniteti Fantastik i Kërpudhave, është një thesar për t’u shijuar për shumë vite në vijim – nga Tagliatelle te Morels dhe DuckComfits te Biskotat me çokollatë Chaga. Janë edhe katër ese të redaktorit, i cili është edhe autori.

Mjaft mirë: Një libër gatimi: Përqafimi i gëzimeve të papërsosmërisë në kuzhinë dhe praktikimi i kujdesit për veten nga Leanne Brown

Një pjesë e kujtimeve, një pjesë e librit të gatimit, një pjesë e udhëzuesit për të praktikuar kujdesin ndaj vetes në kuzhinë – eshte e mjaftueshme Eksploron procesin e shërimit të gatimit përmes eseve, tregimeve, Dhe Ushqim i shijshëm. Ata prej nesh që merren me ndjenjat e të qenit mjaftueshëm të mirë (pra, shumica prej nesh në një moment) zbulojnë se kuzhina është një kohë e mirë për të përballuar shqetësimet, për të hequr dorë nga shqetësimet, për t’u kujdesur dhe për të pranuar veten. Mund të ketë një vend. Me mbi 100 receta për të provuar, thjesht mund të zbuloni se ju (dhe gatimi juaj) jeni mjaftueshëm të mirë (Oho: Ti Huh,

Rrënja: Pjatë e vogël perimesh, me pak mish anash nga Rob Howell

Estetika minimaliste e këtij libri është *puthja e kuzhinierit*, por po aq na magjepsin edhe pjatat. Howell gatuan dhe shkruan me një filozofi të “pjatës së vogël me perime, pak mish anash” dhe se marrja e përbërësve vërtetë sezonalë do të ketë gjithmonë shije më të mirë. Ai mëson vërtet teknikat për të marrë aromën maksimale nga perimet e stinës. Ne po shikojmë tortën e karamelizuar me qepë dhe karrota, panxhar të pjekur në kripë dhe qumështor me çokollatë të bardhë dhe uiski!

Root është gjithashtu emri i një restoranti me pjata të vogla të udhëhequr nga veganët që Howell’s hapi në Bristol, Mbretëria e Bashkuar në 2017.

Tabela e Jane Austen: Enët e frymëzuara nga veprat e Jane Austen nga Robert Tuesley Anderson

Ndoshta po planifikoni një piknik pranvere ose verore, çaj pasdite ose një darkë elegante për t’i bërë përshtypje zotit Darcy ose Miss Bennett tuaj? Këto receta kapin frymën e romaneve klasike të Jane Austen – nga Donwell Abbey Strawberry Conserve dhe Upcross Mushroom Pie deri te Rizotoja e Kopshtit Chawton Cottage dhe Tartët “All-Apple” të z. Woodhouse. Shumica prej nesh nuk kanë kohën apo paratë e një Ema apo Elizabeth, por këto receta janë shkruar me një rrotullim modern, kështu që ju mund të shijoni pak ushqim “Austen-esque” në shtëpi. Veshja Regency Opsionale!

Libri jozyrtar i gatimit Bridgerton: Nga miniaturë e kërpudhave të Viscount-it dhe gocat e dasmës mbretërore te debutimi me grusht dhe byreku i preferuar i Dukës me gooseberry, 100 receta verbuese të frymëzuara nga Bridgerton nga Lex Taylor

I dashur lexues, është thënë se ushqimi shijon më së miri gjatë sezonit të fundit – atë të “Bridgeton”. Dhe me Sezonin 2 që do të publikohet më 25 Mars, ky është sezoni që synojmë të gjejmë një ndeshje të përsosur – Irate Recipes. Ka 100 receta në këtë libër të dashur, shumë prej të cilave janë çuditërisht të thjeshta por të kënaqshme. Ne kemi bërë tashmë tre herë biskotat Beau Monde me dhallë. Biskota të nxehta me gjalpë dhe maratonë “Bridgeton”, dikush? Ose ndoshta do të dëshironit të provoni Whistledown Gimlet ose Regency Pie.

Libri i gatimit me karburant me fibra: Libri i gatimit me karburant me fibra: Receta frymëzuese të bazuara në bimë për të turbokarikuar shëndetin tuaj Will Bullsiewicz, MD, MSCI. Nga

Recetat me bazë bimore janë në qendër të këtij libri gatimi të krijuar për të ndihmuar njerëzit që kanë probleme gastrointestinale dhe ndjeshmëri ushqimore. Libër gatimi me lëndë djegëse fibrash Shkruar nga një gastroenterologe e cila është marrë me problemet e saj të zorrëve dhe e kupton se mikrobioma e zorrëve të çdo personi është unike. Është plot me informacione, së bashku me një program hap pas hapi për të përmirësuar shëndetin tuaj të tretjes (me kapituj kryesorë mbi dietën me FODMAP të ulët dhe me histamine të ulët) dhe gjithashtu plot me receta që ndihmojnë Mbaj Pasi të shërohet, stomaku juaj bëhet i lumtur. Dhe çelësi i tij? fibra. Kjo është ajo që ushqen mikrobet e shëndetshme në traktin tuaj gastrointestinal!

FoodIQ: 100 pyetje, përgjigje dhe receta për të rritur zgjuarsinë tuaj të gatimit nga Daniel Holzman dhe Matt Rodbard

Nëse jeni tipi i personit që dëshiron të dijë se çfarë dhe pse pas çdo gjëje, atëherë ky libër gatimi është për ju. FoodIQ u përgjigjet pyetjeve në lidhje me përbërësit e keqkuptuar ose të anashkaluar, mjetet dhe teknikat e gatimit, mitet, teknikat dhe më shumë. Çfarë është gjalpi kafe dhe pse të gjithë po gatuajnë me të? A duhet të gatuani me glutamate monosodium? çfarë plehrash? Si i përvëlon vezët si një kuzhinier? Dhe a ia vlen ta bëni vetë kosin tuaj? do t’i mësoni dhe prandaj Shume. Plus, ne e duam mini-pyetjet dhe përgjigjet me një ilustrim argëtues të spërkatur kudo.

Maman: The Cookbook Nga Alyssa Marshall dhe Benjamin Sormonte

Dëshironi të mësoni se si të përgatisni kuzhinën e vlerësuar me çmime nga furra dhe kafeneja e dashur me stil fshatar, Maman? I gjithë ky libër është një piknik pranveror që po pret të ndodhë me recetat franceze-amerikane për biskota, quiches, ëmbëlsira, briosh, sanduiçe dhe më shumë. Si thoni për mëngjesin e vonë me vaflet me miell misri me banane-livando (në formë zemre, obvi)? Apo një pasdite në park me një sallatë buke me domate dhe një sanduiç Claudia (kërpudha balsamike me lyerje kalabriane djegës-feta, pesto borziloku dhe rukola)? Mos harroni biskotat sanduiç me çokollatë. Mmm.

Gilmore Girls: The Official Cookbook nga Elena Craig dhe Kristen Mulrooney

Midis Luke’s Diner, The Dragonfly Inn, tryezës së ngrënies së Emily dhe Richard, dhe sigurisht Al’s Pancake World, ka shumë vende ku do të dëshironim të darkonim me zonjat tona të preferuara me ritme të shpejta. Libri i vetëm i gatimit me receta zyrtare nga grupi i “Gilmore Girls” përmban mbi 50 receta nga Stars Hollow ikonë. Plus këshilla gatimi nga Sookie, dhe shumë foto nga seria.

Herën tjetër që do të shikoni serialin (NGL ne e bëjmë këtë çdo vit) mund të dilni plotësisht me Sookie’s Risotto, Luke’s Santa Burger ose Jackson’s Blueberry Shortcake. Annnnd, mos e harro kafen!

Bota Jurasike: Libri zyrtar i gatimit Dejton Ward, nga Elena Craig

Kapni të pasmet tuaja, ky është libri i gatimit që çdo adhurues i “Jurassic Park” ka pritur. Dhe do të publikohet më pak se një muaj përpara se “Jurassic World Dominion” të arrijë – një film që *mund* të tërheqë disa prej nesh përsëri në kinema. Është projektuar që të duket si diçka që do të merrni në dyqanin e dhuratave në park. Ju nuk po merrni vetëm pjata të frymëzuara nga “Jurassic Park” dhe “Jurassic World”, por edhe fakte argëtuese për dinosaurët dhe fotot e grykës. Ushqim i shijshëm për vegjetarianët dhe mishngrënësit, plus një klasë për paleontologët e rinj. Ceratops Crests pastiçeri, dikush?

Naomi Farr është redaktore e librave dhe redaktore e kopjeve në Greatist. Asaj i pëlqen të fokusohet në të gjitha gjërat, librat, bukurinë, mirëqenien dhe shëndetin mendor. Ai është gjithashtu një autor i YA-së për fantazi dhe stagramist librash. Mund ta gjeni atë (dhe macen e tij) @avioletlife,

Leave a Comment

Your email address will not be published.