Si për disa qofte dhe spageti për darkë

Një qofte është thjesht mish i bluar që është formuar në një top; Ndonjëherë, përdoren edhe përbërës shtesë si thërrimet e bukës, qepët e grira, vezët, gjalpi dhe kripa. Metodat e gatimit të qofteve përfshijnë skuqjen, pjekjen, zierjen në avull ose zierjen në salcë. Ka shumë lloje qoftesh të bëra nga lloje të ndryshme mishi …

Si për disa qofte dhe spageti për darkë Read More »

A dini për llojet e ndryshme të salcave të sallatave?

Salca e sallatës funksionon si salcë sallate. Përveç përdorimit në pothuajse të gjitha sallatat me gjethe, dressing-u mund të përdoret edhe për të përgatitur sallata me fasule (si sallatë me tri fasule), sallata me petë ose makarona, antipasta dhe shumë lloje sallatash me patate. Salca e sallatës mund të hidhet mbi sallata, të përzihet me …

A dini për llojet e ndryshme të salcave të sallatave? Read More »

Si A La Union vazhdon të sjellë në shtëpi ëmbëlsirat e bukës

Manila, Filipine – Është një pasdite e dielë e përgjumur dhe Kay Lavin po gatuan në kuzhinën e saj. Kuzhina në fjalë zë të gjithë katin e parë të apartamentit të saj me dy dhoma gjumi në San Fernando, La Union. Ajo që ishte menduar të ishte hapësira banimi në planimetrinë e apartamentit është e …

Si A La Union vazhdon të sjellë në shtëpi ëmbëlsirat e bukës Read More »

15 receta të thjeshta makaronash me tapa për sonte

Jepini darkës tuaj të thjeshtë një kthesë argëtuese me këto Receta e makaronave me tapa, Nga sallata me makarona tek mac dhe djathi, këto pjata e bëjnë një vakt shumë më emocionues. Nëse jeni duke kërkuar mënyra të reja për të shijuar makaronat, keni ardhur në vendin e duhur. Dëshironi ta ruani këtë recetë? Shkruani …

15 receta të thjeshta makaronash me tapa për sonte Read More »

7 ide për drekë të shëndetshme për ditën e punës, siç rekomandohet nga një nutricionist – Forbes Health

Prioriteti i një dreke të shëndetshme (dhe të shijshme) mund të ndihmojë në ushqimin e trupit tuaj dhe ruajtjen e trurit tuaj, thotë Mackenzie Burgess, një dietologe e regjistruar, zhvillues recetash dhe pronare e Cheerful Choice në Denver, Kolorado. Nëse jeni duke kërkuar për disa ide të lehta dhe të shëndetshme për drekën për t’i …

7 ide për drekë të shëndetshme për ditën e punës, siç rekomandohet nga një nutricionist – Forbes Health Read More »

David’s Pasta & Pizza është restoranti më i mirë italian me salcë të kuqe të Richmond

Në të vërtetë, nëse salca e kuqe italiane është një art që vdes në shumë pjesë të Zonës së Gjirit, Makaronat dhe Pica e Davidit janë vetëm një shembull se si kuzhinierët meksikanë amerikanë dhe të tjerë latinë po ndihmojnë për ta mbajtur atë gjallë. David Jr thotë se ai njeh të paktën dy ose …

David’s Pasta & Pizza është restoranti më i mirë italian me salcë të kuqe të Richmond Read More »

23 receta për makarona me kërpudha që të gjithë do t’i pëlqejnë

Nga vaktet e yndyrshme deri tek darka, këto Receta e makaronave me kërpudha janë perfekte për çdo rast. Makaronat kapin në mënyrë të përkryer aromën e pasur dhe tokësore të kërpudhave me mish. Këto kërpudha të gjithanshme mund të gatuhen dhe hahen në mënyra të ndryshme. Dhe secila prej tyre është e shijshme! Dëshironi ta …

23 receta për makarona me kërpudha që të gjithë do t’i pëlqejnë Read More »